Skocz do zawartości
  • 0

Wyciąg Crayforda SW150/750


Frywenn

Pytanie

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Spróbować wyregulować ostrożnie, z wyczuciem centralny imbusik.

Jak nie pomoże trzeba odkręcić 4 śruby tego dekla prostokątnego i przeczyścić oraz sprawdzić stopień wytarcia tego frezu albo foli ślizgowej w takim rowku.

Edytowane przez Binocooler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czarny wpuszczany mini-imbusik służy do regulacji docisku ośki. Spróbuj najpierw tego.

A potem jak nie zadziała trzeba rozebrać całość tymi czterema.

 

Jak wyciąg się kiwa na ośce pokręteł to możliwe nawet, że pękł klocek dociskający ośkę albo w najlepszym wypadku folia się uszkodziła.

Edytowane przez Binocooler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak dla mnie wyciąg wygląda na niemal nowy. Potwierdzają to tylko twoje słowa, że na gwarancji jeszcze jest. Jakby wyciąg tej firmy był stary to zapewne gumy na pokrętłach już by skruszały.

Jak w sklepie kupiłeś to masz też zestaw kluczy do regulacji. Więc weź pasujący klucz imbusowy i bardzo delikatnie dokręcaj (i sprawdzaj stopniowo efekt) do lekkiego oporu. Powinno pomóc.

Myślę, że gwarancji nie stracisz, bo przecież w gestii użytkownika jest też regulacja kolimacji itp. Trzeba trochę śrubek podotykać. To dość prosta maszyna a nie jakiś tam obiektyw zoom ze stabilizacją.

 

Edytowane przez Binocooler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napisałem do sklepu, odpisali mi trochę mniej mam wrażenie niż się dowiedziałem tutaj. Gdybym nie znał waszego zdania to nie zrozumiałbym o co im chodzi. Tak czy inaczej skończyło się na tym, ze mam popróbować tym imbusem dokręcić.

Jeśli się nie uda to dadzą mi namiary na speców.  
 

Zgodnie z wasza sugestia żeby bardzo delikatnie spróbować - tak zrobiłem. Wyciąg nie lata. Śruba makro/mikro nie lata. Wyglada na to, ze coś się poluzowała ta śruba napinająca elementy wewnątrz.

Nalozylem okular z barlowem żeby dać „obciążenie” robocze na wyciąg i ustawiłem. Teraz powinno być okej.

 

Szczerze mówiąc nie wiem czy po prostu nastąpiło poluzowanie czy coś dalej jest uszkodzone. Tak czy inaczej chciałbym bardzo wam podziękować za mocne wsparcie. Na ten moment czuje, ze mi pomogliście bardzo. Chyba, ze czujecie ze warto coś jeszcze sprawdzić czy zostawić ?

 

Serdecznie pozdrawiam !

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ale po co, jak już mu działa?  Zasada taka - jak sprzęt prawie nowy to nie robimy nic ponad to co potrzeba.

Imbusik najistotniejszy - to normalna konserwacja rutynowa sprzętu leżąca po stronie użytkownika, a nie sklepu. Tak jak kolimacja. Byle śrub nie pokiereszować.

Edytowane przez Binocooler
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.