Skocz do zawartości

Problem (?) ze Star Adventurer


Astroigi

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś testowałem mojego SWSA pod względem nośności, ponieważ planuję montowanie sprzętu do guidingu. Obciązyłem montaz sprzetem ktory waży niecale 3kg oraz dwoma przeciwwagami 1kg i zauważylem ze gwiazdy sa poruszone niemal na każdym zdjęciu. Póżniej sprawdziłem czy bedzie ten sam problem ze znacznie lżejszym sprzętem (2kg) i okazuje się że tak... nie jestem pewny czy to jest spowodowane przeciążeniem czy może sam montaz jest wadliwy 

 

Jakies pomysly?

przykladowe klatki po 120s:

IMG_7493.CR2 IMG_7489.CR2

Edytowane przez Astroigi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Antek Staszewski napisał:

Jeżeli nie polarna to problemu szukałbym w klinie paralaktycznym.

 

Nie sądzę, gdy patrzylem w live view to zauwazylem ze gwiazdy poruszają się powoli w górę w dokładnie prostej linii, więc to coś wspólnego z osią RA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, apolkowski napisał:

 Czy ten montaż ma możliwość ustawienia różnych prędkości prowadzenia? Jeśli tak, to może tu był problem.

Tak, ale prędkość gwiazdowa była ustawiona, sprawdzałem trzy razy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Antek Staszewski napisał:

A baterie naładowane? Jeżeli będą rozładowane to swsa się uruchomi, ale będzie probadził z mniejszą prędkością. Powinna zacząć migać wtedy dioda, może to przeoczyłeś.

Kiedyś już baterie mi się rozładowały, wiem jak to wygląda więc to można wykluczyć

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, cwic napisał:

Montaż w ogóle nie prowadzi przez jakiś czas, stawiam na baterie albo problemy z zasilaniem. Baterie należy ładować po każdej sesji.

Hm sprawdzę czy zasilacz 5v coś zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schowaj na max kolumnę

guider zamocuj po drugiej stronie szyny na bardzo mocnej głowicy kulowej

wtedy spróbuj

ja testowo uzyskałem prowadzenie 120s w punkt, ale polarną trzeba ustawić bardzo dokładnie, i pilnować tak co godzinę czy nie odjechała. Niestety wymaga to tarzania sie po ziemi

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Astroigi napisał:

Proszę bardzo

1609072645016778243164116613508.jpg

1. Ten montazyk obsługuje wg deklaracji producenta do 4kg, w praktyce od 3kg ma już problemy. 

2. Jest bardzo wrażliwy na nierówne obciążenie osi ra. Typowy objaw to brak prowadzenia / prawidłowe prowadzenie w zależności gdzie kierujesz obiektyw. 

3. Niektóre egzemplarze padają ofiarą opiłków ktore powstają przy dokrecaniu blokady/sprzegla osi Ra, dostają sie do srodka i blokują pracę. 

 

Co sugeruję, założyć lekki zestaw taki max do 1,5kg np oginiskowa 50mm i przetestować, jeśli problem zniknie to znaczy że coś jest nie tak z wyważeniem lub prostu za dużo od niego oczekujesz. 

Jeśli problem nie zniknie to czeka cie rozebranie. 

 

Ps. Zestaw na zdjęciu wygląda na ok 5kg, zdecydowanie za duzy nacisk dla tego maluszka

Edytowane przez orlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.