Skocz do zawartości

GO-TO


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, co jest bardziej opłacalne uzbrojenie Dobsona w System GO-TO czy zakup montażu paralaktycznego z napędem i oczywiście dokupienie do niego sterownika GO-TO zdaje sobie sprawę, że utracę gwarancje na dobsona, z teleskopem to myślę nad jakimś nie inwazyjnym sposobie montażu żeby nie utracić gwarancji może jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, co jest bardziej opłacalne uzbrojenie Dobsona w System GO-TO czy zakup montażu paralaktycznego z napędem i oczywiście dokupienie do niego sterownika GO-TO zdaje sobie sprawę, że utracę gwarancje na dobsona, z teleskopem to myślę nad jakimś nie inwazyjnym sposobie montażu żeby nie utracić gwarancji może jakieś rady.

 

Rozumiem ze chodzi o Kastora ze stopki? A co rozumiesz przez oplacalne? A ile chcesz kasy na to wydac? A co jest efektem docelowym, GOTO czy prowadzenie do foto? Napisz wiecej bo ciezko wyczac o co dokladnie Ci chodzi.

 

O, znowu nie precyzyjne pytanie. Nie inwazyjny mont. tuby Kastora do glowicy paralaktycznej czy nieinwazyjny mont. GOTO do dobsa?

 

Nie inwazyjne to sa obejmy. Zmierz dokladnie srednice zewnetrzna twojej tuby (prawdopodobnie 20cm) i kup/zamow sobie odpowiednie obejmy, w czym problem? Jak blacha cienka na tubie to kup 4 zamiast 2, do glowicy dorob sobie listwe 80cm i walnij co 20cm obejme. Naprawde w tym kierunku nie musisz sie martwic. GOTO dla dobsa nigdy nie przerabialem, wiec tu Cie musi wesprzec ktos inny...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cene do 1000zl nie kupisz w Polsce montazu nadajacego sie fo astrofoto i w dodatku wyposazonego w GOTO.

 

Jedyne wyjscie to ebay lub astromart i polowanie na Meade LXD55, to chyba jedyny montaz z GOTO ktory poprowadzi krotkoczasowa fotografie i mozna go czasem trafic ponizej 300$, oczywiscie uzywany.

 

Przerabianie Dobsona na GOTO zapewne przekroczy kwote 1000zl a i tak mamy proteze bo nawet przerobiony na GOTO Dobson do astrofoto absolutnie sie nie nadaje. Rozroznij pojecie GOTO i prowadzenia bo to 2 rozne rzeczy i do prowadzenia w astrofoto niezbedna jest platforma EQ a GOTO jedynie pomaga wyszukiwac obiekty.

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, focenie z dobsa z napedem to jeszcze wydatek na derotator pola. Mysle, ze sensowniejsze bedzie zapolowanie na paralityka uzywanca lub z odzysku. Jezeli nie masz 2 lewych rak, to zamkniesz sie w 1500-2000pln.

 

Pozdrawiam.

 

PS. A czy derotacji pola nie mozna by przeprowadzic softowo? Oczywiscie na kliszy nie mamy o czym mowic, ale do obrobki kilkudziesieciu krotkich klatek z przesunieciem co pare sek. na kladce chyba specjalizowany soft by sobie poradzil? Jest takie cos czy bredze?

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, focenie z dobsa z napedem to jeszcze wydatek na derotator pola. Mysle, ze sensowniejsze bedzie zapolowanie na paralityka uzywanca lub z odzysku. Jezeli nie masz 2 lewych rak, to zamkniesz sie w 1500-2000pln.

 

Pozdrawiam.

 

PS. A czy derotacji pola nie mozna by przeprowadzic softowo? Oczywiscie na kliszy nie mamy o czym mowic, ale do obrobki kilkudziesieciu krotkich klatek z przesunieciem co pare sek. na kladce chyba specjalizowany soft by sobie poradzil? Jest takie cos czy bredze?

 

 

W tym przedziale to mogę dostać paralaktyka http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=109 więc wnioskuje, że bardziej się opłaca kupno montaży paralaktycznego nie ma no systemu GO-To zapewne można podłączyć sterownik systemu GO-TO tego montażu do montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale to mogę dostać paralaktyka http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=109 więc wnioskuje, że bardziej się opłaca kupno montaży paralaktycznego nie ma no systemu GO-To zapewne można podłączyć sterownik systemu GO-TO tego montażu do montażu

 

Pytanie brzmi czy dla SVP wogole istnieje opcja GOTO...???

 

Jezeli juz mialbym cos polecac to wolal bym kupic renomowany montaz japonskiego Vixena:

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...?id=458&lang=pl

 

za niewiele wieksze pieniadze, a do niego rozwiazan GOTO, PEC i innych jest od groma...

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie statyw geodezyjny wraz z adapterem do glowicy Soligora (samodzielnie zaprojektowany, wlasny material, toczenie 15zl) kosztowal 115zl. Polecam to rozwiazanie kazdemu, albowiem bije na glowe sztywnoscia kazdy statyw do 1000zl.

 

Viadernemu udalo sie trafic taki statyw za 20zl, ten to ma szczescie :)

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.