Jump to content

Zestaw do trenowania guidingu

Recommended Posts

Planuję dodać możliwość korekcji mojego napędu za pomocą lin guidera na raspberry. Pomyślałem, że ogniskowa 1300, będzie wystarczająco trudna.

IMG_20201224_125722.jpg

Napiszcie proszę, czy waszym zdaniem połączenie szukacza 8x50 (z tego co na szybko udało mi się ustalić - ogniskowa ok 160mm) i kamerki z sensorem imx447 zda egzamin?

Edited by _vk_
  • Like 1
19 minut temu, _vk_ napisał:

imx447

zaiste mikry pixel ma ta matryca. 

Teoretycznie jeśli stosunek skal obrazu  mieści się w przedziale do 1:3, setup powinien zachowywać się poprawnie. 

Jednakowoż w omawianym przypadku, gdzie wartości (ogniskowa, możliwości trackingu montażu, itp.) są graniczne trudno wyrokować . 

Montaż klasy eq4. Docelowo obiektyw nie większy niż 400mm. Ta tuba, tylko w celu wypracowania sposobu ustawiania na polarna i nauki guidingu. Nie spodziewam się uzyskać za jej pomocą zdjęć da, ale jeśli kiedyś sprawdzi się z reduktorem 0,63 to może to być fajny travelerek

22 minuty temu, glaurung napisał:

A tak z ciekawości obsługa przez AsiAir czy Astroberry? I podpinam się pod pytanie Tomka jaki montaż. 

Nie znalazłem aby phd2 czy podobny soft obsługiwał raspicam (pewnie słabo szukałem) dlatego chciałem przystosować lin guidera do pracy z moim napędem

16 minut temu, _vk_ napisał:

A tak przy okazji polecam uchwyt do szukacza 8x60 z thingiwerse. Z metalową sklejką oczywiście.

IMG_20201227_131330.jpg

Szukacz w przedniej (zależy gdzie jest przód...)  cześci uchwytu (tej bez śrubek) jest na wcisk, czy jest jakiś oring?

Patrzac na kątowy szukacz  GSO dałbym głowe ze jest 8x50 a nie 8x60:D.

M.

Prawda jest taka, że guiding 1.2m a 0.4m to zupełnie inna sprawa. Pewnie myślisz że jak ogarniesz mąka to z obiektywem będzie już ok. Właśnie ze nie! Będzie zupełnie inaczej. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 21 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 130 replies
    • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
        • Like
      • 247 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 85 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.