Skocz do zawartości

Próbne foto-szkice


Imien

Rekomendowane odpowiedzi

  • Paether zmienił(a) tytuł na Próbne foto-szkice
  • 1 miesiąc temu...

Panie, a czemu mi to umknęło?!  Toż to jeden z lepszych Trapezów na forum! Składniki E i F rozdzielone z dużym zapasam! Proszę w razie gdybym mówił głupoty pokazać mi dużo lepsze zdjęcie! :D Krabik też niczego sobie. Nie wiem, może tytuł tematu jakoś jest konfundujący? :)

 

 

Widzę, że idziesz w stronę dużej skali. Gratuluję! Czekamy na więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ngc 5906 w Smoku z dzisiejszej  nocy. Seeing był przyzwoity.
Skrajne części galaktyki zbyt słabe aby bez CLS dobrze je zarejestrować na moim niebie (bortle 6, sqm 19,4), ale poszedłem na kompromis aby przy dobrych warunkach atmosfery naświetlać bez niego i skupić się na większej skali i niezbyt długich czasach. Niestety przy wzmocnieniu obrazu zbyt mocno wyszedł szum i przy takiej ilości materiału nie da się wiele zrobić z detalem. Materiał trafia do testowych.
1200 x 3s, filtr UvIr, N300, Qhy290m

 

ngc5906-Imien.thumb.jpg.47fab348fed8f9eb9686aa42bc3b6130.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie testowałem max czasów prowadzenia, irytuje mnie jak już w 1 sek seeing rzuca gwiazdą na boki, więc prowadzenie montażu jest dla mnie dopiero na drugim miejscu pod tym względem. Na bieżąco koryguję prędkość prowadzenia bo grawitacja robi swoje i nie można zakładać stałych wartości.

Edytowane przez Imien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Imien napisał:

Nie testowałem max czasów prowadzenia, irytuje mnie jak już w 1 sek gwiazda tańczy zamiast stać w miejscu. Na bieżąco koryguję prędkość prowadzenia bo grawitacja robi swoje i nie można zakładać stałych wartości.

 

Czyli rozumiem że bez guidingu na razie sobie radzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że guiduję ręcznie :)

Sterowanie silnikiem krokowym nie ma powiązania z automatycznym śledzeniem gwiazd, którego nie stosuję, bo nie mam takiej opcji.

Przy krótkich ekspozycjach pomijam ten problem. Wizualnie śledzę na ekranie minimalny dryf gwiazd między kolejnymi ekspozycjami i koryguję liczbę kroków w sterowniku. Zresztą i tak w deklinacji muszę to robić mechanicznie. Nie da się iść spać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś w takim razie dopisać sobie sterownik ASCOM do silników. Sam będę niedługo to robił więc postaram się dać znać jak to wygląda w praktyce ;)

Na razie sam napisałem podstawowe funkcje do sterownika tj move i tracking. Planuje właśnie pulse guide i idealnie byłoby mieć też sync z plate solve-a oraz move-to-ra/rec a więc całe GoTo;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.