Skocz do zawartości

Meade Polaris DS-60 + pytania techniczne


dwadi84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie mój brat przywiózł mi mój stary teleskop i mam kilka pytań.

 

Obecnie używam Astritracera Pentax z obiektywem Takumar Bayonett 135/f2.5.

 

Chciałbym użyć mojego starego teleskopu do astrofotografii, jednak jest trochę zdekompletowany.

 

Teleskop posiada system GOTO na 12V. Mam pytanie, czy znacie może jakiś step-up konwerter, który może konwertować 5V z power banku i oferować stabilne 3A.

 

Niestety został mi okular 25mm, barlow niestety zginął i mam pytanie czy znacie może jakiś dobry barlow, który nie będzie powodował zbyt dużych strat światła, słyszałem, że są jakieś specjalne wersje, które to zapewniają.

 

Dodatkowo mam pytanie odnośnie kabla komunikacyjnego z kontrolera lub montaxu do komputera.

 

Znalazłem na Aliexpress kilka wersji z pominięciem konwersji com-usb, ale nie mam pewności jaki pinout będzie odpowiedni dla mojego teleskopu.

 

Dzięki za wszelkie rady, nie mam jeszcze doświadczenia, więc z góry przepraszam jeśli napiszę jakąś bzdurę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2020 o 13:25, dwadi84 napisał:

Mam pytanie, czy znacie może jakiś step-up konwerter, który może konwertować 5V z power banku i oferować stabilne 3A

Jeśli nawet istnieje to szybko uszkodzisz ogniwa w powerbanku, no chyba że to wersja z wysoko-prądowymi ogniwami Lion na conajmniej 10-12 ogniw a powerbank wspiera tzw. szybkie ładowanie.

Najprościej to kup akumulator żelowy na 12V.

W dniu 27.12.2020 o 13:25, dwadi84 napisał:

czy znacie może jakiś dobry barlow, który nie będzie powodował zbyt dużych strat światła

Nie istnieje, kup krótszy okular. Wyjdzie cenowo podobnie a jakość dużo lepsza.

 

W dniu 27.12.2020 o 13:25, dwadi84 napisał:

Dodatkowo mam pytanie odnośnie kabla komunikacyjnego z kontrolera lub montaxu do komputera.

 A co to za teleskop i montaż ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podbijam temat DS-60.

 

Zrobiłem drobne zakupy, ale i tak z czystej ciekawości chciałbym coś z tego sprzętu wykrzesać. Standardowy gwint okularowy tego teleskopu do 1", zakupiłem przejściówkę do podłączania 1.25", plus kilka okularów, barlow, złączkę projekcyjną i adapter T2.

 

Niestety przez lata przepadł mi gdzieś szukacz, prawdopodobnie w jakimś okresie czasu został wykręcony, więc w korpusie na plastikowym elemencie są dwa otwory gwintowe, bardzo bym was prosił o jakąś sugestię szukacza, który byłby tu odpowiedni.

 

Montaż jest sprawny, silniki pracują OK, pilot działa, jednak po ustawieniu wszystkich parametrów, data,godzina, lokalizacja, strefa czasowa etc. niestety nie trafia celu, z tego co czytałem jest to problem z firmware, po 2019 występowały podobno problemy z danymi GPS, kupiłem kabel typu 505 do próby przeprogramowania pilota, muszę jeszcze się zagłębić w temat, jeśli wiecie jak to ogarnąć napiszcie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.