Skocz do zawartości

IC405 w morzu ognia


Jarzyna B.

Rekomendowane odpowiedzi

Genialne zdjęcie! Zresztą jak zawsze. Sam zacząłem ten obiekt jeszcze w tamtym sezonie, ale na razie się wstrzymałem, bo po Twojej "Bance", to ona się wysunęła na obiekt, który chce sfotografować w pierwszej kolejności.

Bogdan nie zapomnij o samym Ha.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde takie to ostre że można pomylić z grafiką komputerową, dla nas ludzi o chińskim sprzęcie i polskich warunkach aż dziwnie wygląda że da radę robić zdjęcia z takim detalem.

Chyba pozamiatane w temacie płonącej gwiazdy na 10 lat :D A następna praca która dorówna tej to pewnie będzie znów twoja.

 

A kadr taki musi być, jak ogień to musi się palić do góry :D

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jarzyna B. napisał:

Potężna dawka wodorowo- siarkowej energii kształtuje piękny i zarazem przerażający region Mgławicy IC405. Nazwa Płonąca Gwiazda również nawiązuje do tego zjawiska i faktycznie przedstawia jakby  protuberancje na powierzchni Słońca lub wylewającą się lawę z wnętrza wulkanu.

Obiekt nietuzinkowy, bardzo wymagający i trudny w obróbce ale trzeba przyznać, że bardzo ciekawy i inny od wszystkich!

Łączny czas naświetlania to 37 godzin,  SII 43x1200s, Ha 37x1200s, OIII 31x1200s

Paramoint MyT, TEC140, QHY695A, Otivar ScopeDome, Hiszpania

 

IC405_koniec3.jpg

 

o cholera

coś pięknego

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TUR napisał:

Rewelacja :) A możesz jeszcze pokazać tę fotkę obróconą o 180* proszę :) 

 

Edit: wybacz Boguś musiałem to zrobić :) 

 

Mistrzostwo Świata ! Musk powinien dać ci za darmo bilet na Marsa za tę fotkę. 

 

Ile kosztuje ten plakat na ścianę z Twoim podpisem :) ? 

 

Dla Ciebie Paweł nawet dwa za darmo :D

3 godziny temu, Lukasz83 napisał:

Co tu dużo pisać - mistrzostwo :)

 

Ale żeby w pełni się delektować tym obrazem to musiałem pobrać i odwrócić sobie o 180 stopni :P   (tak wiem, to kwestia indywidualna, ale....)

Dzięki Łukaszu! Jasne, że orientacja przypada każdemu inaczej a mi taka akurat wydawała się najlepsza bo przypominała mi w ten sposób potwora z rozpostartymi skrzydłami czy czymś na ich wzór :D

3 godziny temu, Selmak napisał:

Kurde takie to ostre że można pomylić z grafiką komputerową, dla nas ludzi o chińskim sprzęcie i polskich warunkach aż dziwnie wygląda że da radę robić zdjęcia z takim detalem.

Chyba pozamiatane w temacie płonącej gwiazdy na 10 lat :D A następna praca która dorówna tej to pewnie będzie znów twoja.

 

A kadr taki musi być, jak ogień to musi się palić do góry :D

Dziękuję, nawiasem mówiąc też mam chińską kamerę :emotion-5: Ostre jest bo naświetlam tylko wtedy kiedy seeing jest wyjątkowy inaczej mam wolne i śpię :-)

3 godziny temu, Andrzej78 napisał:

Przepiękne :) Gratuluję ! No ale to z Hiszpanii czyli inna bajka :) 

 

No z tą Hiszpanią to w tym roku nie ma nic nadzwyczajnego. Przypomnę, że od lata to dopiero moje drugie zdjęcie! Idę o zakład, że z tą kamerą, filtrami Chroma i zasobami teraźniejszej obróbki mógłbym to osiągnąć spokojnie z mojego przydomowego obserwatorium.

 

47 minut temu, mirekk napisał:

I czy to jest jeszcze sens bawić się w astrofoto? Po tym zdjęciu nie mogę patrzeć na moje kaszaki :new_shocked:. Zdjęcie szok. Gratulacje!!!

Dziękuję, na pewno jest sens!

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Charon_X napisał:

Byłeś w Hiszpanii, czy to zdalnie ? 

Zdalnie,

6 godzin temu, Tayson napisał:

Dość specyficzny obiekt, jakos nie ciagnie mnie na razie do niego.

Nie dlatego, ze Twoja paca mnie odrzuca. Poprostu dzięki Tobie widze co sie tu dzieje.

 

Ciekawe jakby wyszlo klasyczne RGB podbite wodorem i tlenem?

Super spektakularny nie jest ale warto w niego zaglądnąć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.