Skocz do zawartości
  • 0

Problem z chińczykiem T7M


bloniak91

Pytanie

Dzień dobry,

 

W sierpniu dotarła do mnie zamawiana na ali kamerka T7M. Miała służyć jako kamerka do guidingu, ze względu na brak czasu leżała tak do dzisiaj.

Podłączyłem ją i mam w PHD taki "śnieg"... Jak sprawdzić czy to wina kamerki czy coś po prostu źle robię? Dołączam zrzut co się dzieje i jak to wygląda. Przy czasie ekspozycji 0.1s mam padający śnieg... Robiłem darki, ale nie pomogło. Ktoś ma jakiś pomysł?

image.png.4ef57bb1a50a0eabe61a14ec23540145.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

PHD, gdy nie ma w polu widzenia żadnej gwiazdy, bardzo mocno wyciąga klatkę, potęgując szum.

Ale generalnie T7 nie grzeszy jakością obrazu, szum termiczny jest tu potężny. Jednak w jaśniejszej czy krótszej optyce do guidowania nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Być może, zmieniałem tez kabel na krótszy, ale nic nie pomogło. Martwię się, że pojadę w teren i nic z tego nie wyjdzie. Miałem taką sytuację w sierpniu, bezpośrednio jak odebrałem kamerkę pojechałem ją testować i w lunecie do guidowania miałem całe zaszumione klatki głównie i raz na jakiś czas trafiała się normalna. Poniżej zrzuty z tamtej nocki:

Szumy:

1.JPG.fc3666793c4a52f7640c95dd2c5f37fb.JPG

 

Dobra klatka (przynajmniej tak mi się wydaje, a może to tez są jakieś śmieci):

2.JPG.966bbe3dc06117f10ab35e9815723aba.JPG

 

Dodatkowo pytanie: mam taką chińską lunetkę, jak tutaj ustawiać ostrość do tej kamerki- na oko z podglądem na żywo?

1609258692505.thumb.jpg.4bf66631ca73e5f2c17a38da42df1937.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem taką lunetkę i jest spoko nawet bardzo, szukaj ostrości, najpierw wsuwając / wysuwając ręcznie  a na koniec dopracowanie pokrętłem.

W ogóle kamera Ci źle siedzi, albo ją wsuń do końca albo przesuń pierścień blokady.

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, trouvere napisał:

Możesz podać jakiś link do tej lunetki, tz. gdzie ją kupiłeś i ew. za ile ? Jakie parametry, ogniskowa i apertura ?

 

Apertura 60, ognisko 240. Pomysł na zakup wziąłem z forum, kilka osób tutaj z tego korzysta:

https://pl.aliexpress.com/i/4000796798981.html?spm=a2g17.12057483.0.0.662c3f591Wxlxx

 

2 godziny temu, cwic napisał:

Miałem taką lunetkę i jest spoko nawet bardzo, szukaj ostrości, najpierw wsuwając / wysuwając ręcznie  a na koniec dopracowanie pokrętłem.

W ogóle kamera Ci źle siedzi, albo ją wsuń do końca albo przesuń pierścień blokady.

 

Dzięki za podpowiedź. Wsadziłem kamerkę do końca. Przy najbliższej pogodnej pogodzie wyruszę za miasto i sprawdzę, mam nadzieję, że to problem ostrości i wysokich szumów (a nie kamerki), który na czystym niebie zniknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.