Skocz do zawartości
  • 0

HUB USB - który wybrać?


Mariusz Ciepieńko

Pytanie

Cześć,
Na wstępie przepraszam, że pewnie po raz -enty pojawi się to pytanie, ale ni cholery nie mogę znaleźć nic sensownego.
Mianowicie szukam HUBa. Kupiłem jakieś "cudo" USB 3.0 oczywiście aktywny, ale mam problem z podłączeniem astrokamery i lustrzanki. Sprzęty te podłączone bezpośrednio do portów w laptopie działają należycie. A przez HUBa już nie działa. I szukam czegoś, co po prostu działa. Kasa nie gra roli (tzn. zakładam, że nikt nie wyskoczy z HUBem za 5 stów) więc wolę dopłacić do czegoś solidnego. Nie wiem jakie pozakatalogowe cechy mogą jeszcze cechować huby, ja tak naprawdę wymagam tylko min. 5 portów USB. Czy problemem może być to, że USB jest w wersji 3.0, a ja używam raczej małonowoczesnego sprzętu, któremu może to przeszkadzać? Szukać USB 2.0? Problematyczny sprzęt to Canon EOS600D oraz kamera T7C. Dodatkowo oczywiście sterowanie montażem HEQ5 Pro.

Pomocy? Tak, zdecydowanie POMOCY! :)

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

USB powinno być wstecznie kompatybilne, więc hub 3.0 nie powinien mieć żadnych problemów po podłączeniu do kompa z 2.0; jedynie prędkość transmisji na tym ucierpi. Oczywiście pod warunkiem, że sprzęt jest faktycznie zgodny ze standardem i że producent nie poszedł gdzieś tam na skróty.

Taki strzał na ślepo: może po prostu w hubie nie ma w gniazdach pinów do USB2.0 (bo USB3.0 używa osobnych pinów i przewodów do transmisji danych)? Albo kabel ich nie posiada?

Sprawdź, czy w gnieździe/kablu jest osiem pinów, a nie tylko cztery.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Mariusz Ciepieńko napisał:

Dziękuję za wsparcie. Zamówiłem TP Link UH700 - zobaczymy co z tego będzie.
 

Ja używam tego TP-linka z leciwym netbookiem Asusa na USB 2.0 i działa elegancko, więc mam nadzieję, że i u Ciebie nie będzie problemów. Fajne jest też w nim to, że na samym HUBie jest przycisk i można go wyłączać bez odłączania od kompa :)

Edytowane przez sidiouss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem czy nada się do zastosowań o które Tobie konkretnie chodzi, ale jeśli już jesteśmy przy hubach usb to jako ciekawostkę pokaze wam huby z portem km swap. Ja osobiście zakupiłem coś takiego: HUB USB Unitek Y-3076 HUB 3xUSB 3.0

Zaletą tego urządzenia jest to że gdy przejedziemy kursorem za ekran jednego urządzenia to pojawi się on na drugim urządzeniu. Pozwala to na kopiowanie plików pomiędzy urzadzeniami przeciągając plik z pulpitu na pulpit. Działa również z androidem także można myszka śmigać po telefonie. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.