Skocz do zawartości

ASI AIR Pro - wymiana informacji


krzkrz

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, simarik napisał:

Trochę nie rozumiem co piszesz.  

Po co wracać teleskopem na polarną. Na polarną musi być skierowany montaż, a teleskop może być "zaparkowany" w dowolnej pozycji.

 

Czyli musiałbym na koniec sesji albo kierować sam na zenit albo rano przed założeniem pokrywy włączać ASIAIR żeby ustawić całość na zenit.

To teraz pytanie...czy jest zaimplementowana możliwość dodania do harmonogramu kilku obiektów? Nie wiem czy nie rzuciło mi się to w oczy przy ostatniej aktualizacji oprogramowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AsiAir możesz ustawić home position teleskopu na dowolną pozycję jaka tylko chcesz - więc na zenit także. Żeby to zrobić, to przy pozycji teleskopu, która ma być "home position" wyłącz zasilanie ASIAir.

Tak najnowsza wersja testowa oprogramowania zawiera możliwość ustawienia "planu" na całą noc.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam zamiar w ten weekend wypróbować multistar guiding, choć jestem bardzo zadowolony z dotychczasowego guidingu.

 

Plany to krok w stronę mozaik, pewnie do tego zmierza ZWO.

 

Najbardziej czekam na coś w stylu alertów. Tzn gdy guiding gubi gwiazdę, coś idzie nie tak, lub po prostu zbliża się meridian flip, to  apka działająca w tle powinna wyświetlać powiadomienia push lub wysyłać alerty, które by budziły ze snu :)

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rosso napisał:

Też mam zamiar w ten weekend wypróbować multistar guiding, choć jestem bardzo zadowolony z dotychczasowego guidingu.

 

Plany to krok w stronę mozaik, pewnie do tego zmierza ZWO.

 

Najbardziej czekam na coś w stylu alertów. Tzn gdy guiding gubi gwiazdę, coś idzie nie tak, lub po prostu zbliża się meridian flip, to  apka działająca w tle powinna wyświetlać powiadomienia push lub wysyłać alerty, które by budziły ze snu :)

 

 

Dobrze gadasz :)

Gdyby tak jeszcze można było szukaczem ustawić montaż na biegun ułatwiłoby to tez życie fotografujących aparatami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzkrz napisał:

Dobrze gadasz :)

Gdyby tak jeszcze można było szukaczem ustawić montaż na biegun ułatwiłoby to tez życie fotografujących aparatami 

A próbowałeś, na czas ustawiania na biegun,  przełączyć kamerę głowną z Canona  na Asi 120? 

Ja tak robię w Asstroberry i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rosso napisał:

Szukaczem czy guiderem?

Już. precyzuję - szukaczoguider 50 mn

3 godziny temu, Rosso napisał:

Mówisz o fotografii obiektywem?

Fotony łapię klasykiem ED80 plus Canon.
Niestety AAP do ustawienia na polarną nie korzysta z LV i wymaga robienia zdjęć,  i zanim się ustawi w miarę dokładnie trzeba tych 20-30 zdjęć wykonać, a przy robieniu ciągłym zdjęć jeszcze więcej. 
Na pewno łatwiej to zrobić przy pomocy kamery, bo wtedy obraz jest płynny, ale zestaw szukaczoguider 50 mn i Asi 120 mini z jakiegoś powodu nie ogarnia tego. Może za małe FOV? Jeżeli można to jakoś zrobić dawajcie znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, krzkrz napisał:

ale zestaw szukaczoguider 50 mn i Asi 120 mini z jakiegoś powodu nie ogarnia tego.

Ogarnia, ogarnia. Widocznie masz źle ustawiony focal lenght. 

Ja mam taki zestaw i u mnie spokojnie można ustawić na polarną a korzystam z AA v1. Nie wierzę, że w pro tego nie można 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miniony weekend podjalem proby z multistar guiding  ze skutkiem rownym zero :(

W opisie bylo powiedziane ze multistar guiding zalaczy sie samoistnie ( default) ale sie nie zalaczyl.

Probowalem wielokrotnie z tym samym skutkiem. Ludzie na FB w ASAIR group miewali podobne problemy. 

Trzeba chyba czekac na oficjalny soft update i liczyc na to ze to poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marvaz napisał:

W miniony weekend podjalem proby z multistar guiding  ze skutkiem rownym zero :(

W opisie bylo powiedziane ze multistar guiding zalaczy sie samoistnie ( default) ale sie nie zalaczyl.

Probowalem wielokrotnie z tym samym skutkiem. Ludzie na FB w ASAIR group miewali podobne problemy. 

Trzeba chyba czekac na oficjalny soft update i liczyc na to ze to poprawia.

Jakie objawy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, orlen said:

Jakie objawy? 

W wyjasnieniu podano ,ze klikasz na ikone - looping - i jako default zalaczy sie multi-star guiding.

Nic takiego nie mialo miejsca. Kazdorazowa proba konczyla sie wyborem pojedynczej gwiazdy. Nigdy nie uruchomil sie multi-star guiding :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 20:15, krzkrz napisał:

Dobrze gadasz :)

Gdyby tak jeszcze można było szukaczem ustawić montaż na biegun ułatwiłoby to tez życie fotografujących aparatami 

 

Można jak najbardziej kamerką guidującą ustawiać na biegun. Trzeba tylko na czas ustawiania przełączyć ją jako kamerkę główną :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dominiksito napisał:

 

Można jak najbardziej kamerką guidującą ustawiać na biegun. Trzeba tylko na czas ustawiania przełączyć ją jako kamerkę główną :)

Nie rób se jaj :) 
Jeżeli kiedykolwiek trafi mi się bezchmurną pogoda to wrzucę zrzuty ekranu z aplikacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.