Skocz do zawartości

ASI AIR Pro - wymiana informacji


krzkrz

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu pojawił się dzień bez chmur wiec wracam do tematu ustawienia na biegun północny za pomocą szukaczoguider  50 mn. Ja mam StarGuider 50mn f 162 mn. Kamerka 120 min. 
Ustawienia  w ASI jak poniżej 

A1E78AB8-6E0C-413A-8B07-B24A5878C719.png

Edytowane przez krzkrz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy różnych opcjach zmiany czasu naświetlania lub gainu uzyskałem 127 gwiazd, ale i tak procedura nie chce przejść do punktu nr 2. Nie wiem czy to kwestia za małej ilości gwiazd?

Komunikat” upewnij się, że ogniskowa jest prawidłowa „  - może tu trzeba wpisać jakąś fikcyjną ogniskową skoro rzeczywista nie działa. Skoro niektórzy z Was ustawiają na biegun to liczę, że mi pomożecie  :)

 

Przy ustawieniu na biegun ED80 + Canon wszystko działa 

 

 

CC131DF2-6393-4570-93DE-8BAE773128C6.thumb.png.90b7f6e33007b732c8d71c49d86437bc.png

 

Edytowane przez krzkrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź:

1. Ostrość 

2. Focal lenght (ew. Ustaw 0)

3. Zrób strzał testowy na preview i zobacz jak gwiazdki wyglądają i czy polarną widać na fotce. 

 

120 gwiazd to jest wystarczająco, żeby płatne solve zrobić. 

Ja ostatnio ustawiałem w taki sam sposób i działa to dobrze. 

Mam kamerkę 120 mini i bardzo podobnej wielkości guider

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrość najlepszą jaką się da tym guidierkiem, choć nie jestem z ostrości zadowolony. W czasie śledzenia gwiazdy jest ok wiec myślę , że to nie kwestia ostrości. 
Kwestię wycelowania na Polarną też sprawdzałem bo próbowałem sprawdzić ustawienie za pomocą szukaczu przy wcześniejszym ustawieniu na biegun z błędem 30” i nic. 
Jak pojawi się pogoda zrobię próby z ustawieniem na odniskową O i z oryginalnym szukaczem ŚW z kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed PA ustaw gdzieś gdziekolwiek poza obszarem bieguna. Zrób plate solve. Program poda Ci ogniskowa. Wtedy zacznij procedurę PA z dokładnie wyliczona ogniskowa. 
Tez ostatnio miałem taki cyrk z SCT i to pomogło. 
pozdr

Edytowane przez TUR
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też mam pytanie.

Zmieniłem detektor z 294 MC-P na 2600 MC-P.

Oczywiście podłączenie przez USB 3.0. Tak samo guiding (178 MM).

Jednakże AsiAir Pro - widzi jako podłączone przez USB 2.0

 

Co może być przyczyną ?

 

Dodatkowo w kwestii gain dla 2600 widzę tylko skalę 0-100. Wcześniej dla 294 była od 0 do podajże 450.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.04.2021 o 18:45, OnlyAfc napisał:

 

2. Focal lenght (ew. Ustaw 0)

 

Zastosowałem się do wytycznych i nie odrazu ale po kilku komunikatach o błędnej ogniskowej 0 procedura poszła dalej i ustawiłem na biegun szukaczem 50 mn i Asi 120 mini. 
Zastosowałem się też do wytycznych użytkownika TUR i po zrobieniu plate solve program przeliczył, ze popularny szukaczoguider 50/162 ma ogniskową 189 mn :)

 

Edytowane przez krzkrz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, OnlyAfc napisał:

Też się da :)

Pytanie, na ile to miarodajne potem jest, no ale wiem, że im dokładniej ustawiam, tym pewniejsze prowadzenie potem u mnie

To zapodaj info jakim zestawem osiągasz taką dokładność? 
ja dokładność poniżej 1 stopnia osiągnąłem po ok 3 minutach i mimo bawienia się tym zestawem przez kolejne 20 minut dużo więcej nie osiągnąłem, dlatego zastanawiam się czy z tego zestawu  ( szukacz 50) można coś więcej wycisnąć :)

Przy ustawianiu EDkim +Canon schodzę poniżej 10” tylko dużo zdjęć trzeba wtedy wykonać. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, OnlyAfc napisał:

Szukacz 50/200 na HEQ5 i spokojnie do 10" schodzę.

Jak schodzę niżej 2', to już wtedy ruchy na montażu bardzo delikatne muszą być. Wtedy dosłownie obroty o 1 ząbek na zębatce, żeby wyregulować.

To już wiem , ze to nie kwestia umiejętności a nie sprzętu :) Jeszcze tylko muszę usunąć luzy na montażu , a dokładniej muszę mieć usunięte bo sam tego nie zrobię, chyba, że gdzieś jest jakiś tutorial jak to zrobić - montaż jak Twój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Żeby nie "zaśmiecać" wątku o AsiAir Plus pisze tutaj gdyż sprawa dotyczy AsiAir Pro i może być przydatna osobom korzystającym z tego urządzenia.


Podczas "grzebania" w AsiAir w wersji Pro znalazłem nową dla mnie funkcjonalność. W części dotyczącej zasilania/gniazd wyjściowych tych 4 - znalazłem opcję umożliwiającą przypisanie nazwy dla każdego wyjścia z listy wybieralnej  np. kamera, mount, grzałki, itp. Po określeniu wyjścia nazwą "grzałka" lub "flat panel" pojawia się suwak (0-100%) do określenia mocy wyjściowej z gniazda. Teoretycznie suwak ma zakres od 0-100% więc sugeruje, iż istnieje możliwość zmiany napięcia od 0-12V.

Sprawdziłem miernikiem jak to u mnie działa. Suwak ustawiony na 0%  - napięcie wyjściowe wynosi 9V; suwak ustawiony na 100%  - napięcie wyjściowe wynosi 12V. Zatem AAP umożliwia zmianę napięcia wyjściowego w zakresie 9-12V, co może się przydać do sterowania mocą grzałek.

 

 

Edytowane przez simarik
  • Lubię 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, simarik napisał:

Sprawdziłem miernikiem jak to u mnie działa. Suwak ustawiony na 0%  - napięcie wyjściowe wynosi 9V; suwak ustawiony na 100%  - napięcie wyjściowe wynosi 12V. Zatem AAP umożliwia zmianę napięcia wyjściowego w zakresie 9-12V, co może się przydać do sterowania mocą grzałek.

Podejrzewam że jest tam sterowanie pwm i tak na prawdę masz tam prawie od 0 do 100% tylko miernik pokazuje głupoty (bo w istocie jest na zmianę 12v i 0v). Podłącz tam diodę z reztstorem to zobaczysz ten zakres. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mam pytanie, czy kabelek bluetooth który aktualnie używam do komunikacji (wpięty w HEQ5) również się przyda w uzytkowaniu z ASIAIR czy wtedy już tylko połączenie po kablu wchodzi w grę?

 

sprawa 2 to czy ktos ma doświadczenia z pracą ASIAIR na Windowsie

patrz temat: https://www.cloudynights.com/topic/689225-asiair-tablet-or-computer/

Program Nox rzeczywiście pozwala zainstalować i uruchomić ASIAIR na Windowsie, ale nie wiem jak działa dalej (dopiero czekam na sprzęt)

Edytowane przez sullifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.