Skocz do zawartości

Samyang 135/2 vs Canon 135/2?


Marvaz

Rekomendowane odpowiedzi

Nieastrofotograficzny internet twierdzi że 135L Canona ma mniejszą CA od 200L. Niestety Astrofotograficzny internet w zasadzie jest opanowany przez 135 Samyanga/Rokinona - co bardzo utrudnia wyszukanie w sensownym czasie informacji/sampli. Niestety Google ma swoje algorytmy. Astrobin nic nie pokazuje sensownego albo ja nie umiem szukać.

Interesowałem się tym obiektywem ze względu na to że mam 2xC200 i dwa adaptery Astromechanics ze sterowaniem ostrzenia - nawet kiedyś pytałem na tym forum i otrzymałem jedną odpowiedź "że dobry do portretu" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - już oddawalem, na szczęście nowy ze sklepu.

Dramat. Nie mam generalnie szczęścia w tym roku ;-)

Albo za duże oczekiwania ;-) 

Zostały mi po Samyangu tylko pierścienie do przymykania wlotu ;-)

Edytowane przez delaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie rozumiem. O co chodzi z tymi różnymi jakościowo szkłami. Jak żyje nie miałem jeszcze żadnego problemu. Panowie chyba naprawdę jesteście przewrażliwieni. A jeśli jakimś przypadkiem to prawda to ja nawet nie spojrzałbym w stronę takiego obiektywu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Robson_g said:

 A jeśli jakimś przypadkiem to prawda to ja nawet nie spojrzałbym w stronę takiego obiektywu 

Stad moje pytanie.

Szlag mnie trafia na sama mysl, ze nowy sprzet nie nadaje sie do uzytku. Ja naprawde slyszlaem sporo opinii o duzej rozpietosci jakosciowej Samyanga.

Moze rzeczywiscie warto poczekac odlozyc i pojsc w Zeissa lub Sigma 105 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duża rozpiętość jakościowa Samyanga - przy czym nie mam pojęcia, ile % jest tych dobrych, a ile tych złych. Jeśli trafisz na dobry egzemplarz, to on pracuje idealnie od pełnej dziury, przymykanie jest zbędne. A słabą sztukę oddajesz do sklepu i bierzesz kolejną. Tak samo z używkami - najlepiej kupić u kogoś, kto umożliwi zwrot po sprawdzeniu lub umówić się na test u niego. Sam tak kupowałem inne obiektywy, z których 2 okazały się kiepskie i zrezygnowałem. Na samyangu miałem podobny układ, ale okazał się ok (choć mógłby być jeszcze minimalnie lepszy).

Szczerze mówiąc to nie dziwi mnie to - cena 2000 zł za tak doskonałe szkło to jest żart. On powinien kosztować znacznie więcej. Zamiast tego jest tani i płacimy tutaj za losową powtarzalność produkcji. Ja się cieszę, że mamy na rynku tak tanie szkło, z którego można wybrać doskonałą sztukę, zamiast żeby miał kosztować 6000 zł i każda sztuka była idealna.

53 minuty temu, Robson_g napisał:

Ja tego nie rozumiem. O co chodzi z tymi różnymi jakościowo szkłami. Jak żyje nie miałem jeszcze żadnego problemu. Panowie chyba naprawdę jesteście przewrażliwieni. A jeśli jakimś przypadkiem to prawda to ja nawet nie spojrzałbym w stronę takiego obiektywu 

Tak samo jest przecież z każdym nowym refraktorem, dostajesz idealną sztukę albo "koślawą", której nie da się uratować :) 

 

Generalnie nieidealność obrazu, o której tu rozmawiamy to jest coś niezauważalnego dla "normalnego" fotografa, to ma znaczenie wyłącznie w naszym niszowym zastosowaniu.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MateuszW napisał:

Czyli jego kolimacja jest możliwa - warte odnotowania. A w jakim serwisie go oddałeś?

Ja w proclub na zytniej w wwie, koszt 310pln. Jeszcze nie miałem możliwości zweryfikować czy efekt jest zadowalający (miałem rozjechana ostrość na gwiazdach w prawym gornym rogu, w fotach dziennych nie było tego widać), ale widzę że chyba przesunął mi się punkt ostrości na nieskończoność. 

 

W Krakowie podobno robi to jeszcze https://fotoserwis.krakow.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.