Jump to content

Samyang 135/2 vs Canon 135/2?


Recommended Posts

4 minuty temu, Marvaz napisał:

I to mnie troche do nich zniecheca.

Jaka jeszcze mamy alternatywe w tej cenie?

w tej  cenie to chyba juz koniec wyboru :) sonnar 135 zeisa tylko przychodzi mi do glowy ale to juz prawie 9k pln

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Nieastrofotograficzny internet twierdzi że 135L Canona ma mniejszą CA od 200L. Niestety Astrofotograficzny internet w zasadzie jest opanowany przez 135 Samyanga/Rokinona - co bardzo utrudnia wyszukanie w sensownym czasie informacji/sampli. Niestety Google ma swoje algorytmy. Astrobin nic nie pokazuje sensownego albo ja nie umiem szukać.

Interesowałem się tym obiektywem ze względu na to że mam 2xC200 i dwa adaptery Astromechanics ze sterowaniem ostrzenia - nawet kiedyś pytałem na tym forum i otrzymałem jedną odpowiedź "że dobry do portretu" ;-)

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj Sylwester, ale może uda mi się cos wrzucić surowego. 

Przymykam do F 3.2 ale szczerze to nie testowałem go np na F 2.8.

bo wiadomo Canony z automatu trzeba troszkę przymknąć. 

Obiektyw jest dobrze skorygowany. 

Link to post
Share on other sites

Tak - już oddawalem, na szczęście nowy ze sklepu.

Dramat. Nie mam generalnie szczęścia w tym roku ;-)

Albo za duże oczekiwania ;-) 

Zostały mi po Samyangu tylko pierścienie do przymykania wlotu ;-)

Edited by delaa
Link to post
Share on other sites

Ja tego nie rozumiem. O co chodzi z tymi różnymi jakościowo szkłami. Jak żyje nie miałem jeszcze żadnego problemu. Panowie chyba naprawdę jesteście przewrażliwieni. A jeśli jakimś przypadkiem to prawda to ja nawet nie spojrzałbym w stronę takiego obiektywu 

Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Robson_g said:

 A jeśli jakimś przypadkiem to prawda to ja nawet nie spojrzałbym w stronę takiego obiektywu 

Stad moje pytanie.

Szlag mnie trafia na sama mysl, ze nowy sprzet nie nadaje sie do uzytku. Ja naprawde slyszlaem sporo opinii o duzej rozpietosci jakosciowej Samyanga.

Moze rzeczywiscie warto poczekac odlozyc i pojsc w Zeissa lub Sigma 105 :)

Link to post
Share on other sites

Jest duża rozpiętość jakościowa Samyanga - przy czym nie mam pojęcia, ile % jest tych dobrych, a ile tych złych. Jeśli trafisz na dobry egzemplarz, to on pracuje idealnie od pełnej dziury, przymykanie jest zbędne. A słabą sztukę oddajesz do sklepu i bierzesz kolejną. Tak samo z używkami - najlepiej kupić u kogoś, kto umożliwi zwrot po sprawdzeniu lub umówić się na test u niego. Sam tak kupowałem inne obiektywy, z których 2 okazały się kiepskie i zrezygnowałem. Na samyangu miałem podobny układ, ale okazał się ok (choć mógłby być jeszcze minimalnie lepszy).

Szczerze mówiąc to nie dziwi mnie to - cena 2000 zł za tak doskonałe szkło to jest żart. On powinien kosztować znacznie więcej. Zamiast tego jest tani i płacimy tutaj za losową powtarzalność produkcji. Ja się cieszę, że mamy na rynku tak tanie szkło, z którego można wybrać doskonałą sztukę, zamiast żeby miał kosztować 6000 zł i każda sztuka była idealna.

53 minuty temu, Robson_g napisał:

Ja tego nie rozumiem. O co chodzi z tymi różnymi jakościowo szkłami. Jak żyje nie miałem jeszcze żadnego problemu. Panowie chyba naprawdę jesteście przewrażliwieni. A jeśli jakimś przypadkiem to prawda to ja nawet nie spojrzałbym w stronę takiego obiektywu 

Tak samo jest przecież z każdym nowym refraktorem, dostajesz idealną sztukę albo "koślawą", której nie da się uratować :) 

 

Generalnie nieidealność obrazu, o której tu rozmawiamy to jest coś niezauważalnego dla "normalnego" fotografa, to ma znaczenie wyłącznie w naszym niszowym zastosowaniu.

Edited by MateuszW
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, MateuszW napisał:

Czyli jego kolimacja jest możliwa - warte odnotowania. A w jakim serwisie go oddałeś?

Ja w proclub na zytniej w wwie, koszt 310pln. Jeszcze nie miałem możliwości zweryfikować czy efekt jest zadowalający (miałem rozjechana ostrość na gwiazdach w prawym gornym rogu, w fotach dziennych nie było tego widać), ale widzę że chyba przesunął mi się punkt ostrości na nieskończoność. 

 

W Krakowie podobno robi to jeszcze https://fotoserwis.krakow.pl/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 21 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 130 replies
  • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
   Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
    • Like
   • 238 replies
  • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
   Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.
    
   Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 85 replies
  • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
   Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
   6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 30 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.