Skocz do zawartości

Samyang 135/2 vs Canon 135/2?


Marvaz

Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, Lukasz77 said:

Polecam, miałem dobry egzemplarz i fociłem nim na pełnym otworze! Canona na pewno trzeba przymykać!

 

Zdecdowanie tak bym zrobil gdyby nie ta rozrzutnosc jakosciowa. Naprawde nie mam energii na odsylanie kilku obiektywow zanim trafie ten dobry? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozmawiamy tu cały czas o obiektywach które mają f/2, ale co z dobrymi 2,8/135???? Czy takowe nie istnieją??

Wydawało by się, że f/2,8 powinno być częściej niż f/2 bo chyba łatwiej taki zrobić, a cena też była by atrakcyjniejsza.

Co prawda ostatnio na Ali i Ebay można spotkać pod wieloma markami takie cudo (podobno na szkle ED), ale podejrzewam, że tam rozrzut jakościowy jest jak Wszechświat... Niemierzalny ;)

 

 

 

135mm28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wiekowy obiektyw manualny 135/2.8 ze stajni Nikona.

Fantastyczne szklo do portretu i ogolnie dziennej fotografii, ale w astro polegl sromotnie. Dla mnie 2.8 jest jak najbardziej do przyjecia tylko w ktora strone sie ruszyc? 

Jak widac wybrac obiektyw do astro nie jest prostym zadaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Darek_B said:

Marvaz a nie myślałeś o Sigmie 135/1.8 ?

Ceny na ebayu atrakcyjne.

Masz lepszy optycznie obiektyw od Samyanga (wg tego co piszą w testach na optyczne), no i ma AF.

 

https://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=sigma+135&_sacat=0

Zdecydowanie jest brana pod uwage Darek. Tylko,ze tu juz wkraczamy w strefe cenowa Sigmy 105 i bylby maly dylemat? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robson_g - to co wstawiłeś jest z pełnej klatki i tej 135? Jeśli tak to nalegam ;-) poszukaj surówek... albo stacka daj... 

Bo wygląda to obiecująco dość.

 

A tak jak czytam o pełnych otworach....

to sobie myślę, że to taka trochę miejska legenda.

F4 to już bardzo szybko jest jak na astrograf.

Poniżej zaczynają się kłopoty (filtry choćby).

Niech daje dobry obraz na F4, to starczy mało jest

takich teleskopów a za ten piniądz to niemozliwe.

 

Edytowane przez delaa
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, delaa napisał:

@Robson_g - to co wstawiłeś jest z pełnej klatki i tej 135? Jeśli tak to nalegam ;-) poszukaj surówek... albo stacka daj... 

Bo wygląda to obiecująco dość.

 

A tak jak czytam o pełnych otworach....

to sobie myślę, że to taka trochę miejska legenda.

F4 to już bardzo szybko jest jak na astrograf.

Poniżej zaczynają się kłopoty (filtry choćby).

Niech daje dobry obraz na F4, to starczy mało jest

takich teleskopów a za ten piniądz to niemozliwe.

 

Tutaj pełna klatka z FF, na F3.5. Chyba z prowadzenie m było coś nie tak.

IMG_5628.jpg

IMG_0034.jpg

Edytowane przez Robson_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, delaa napisał:

A tak jak czytam o pełnych otworach....

to sobie myślę, że to taka trochę miejska legenda.

F4 to już bardzo szybko jest jak na astrograf.

Poniżej zaczynają się kłopoty (filtry choćby).

Niech daje dobry obraz na F4, to starczy mało jest

takich teleskopów a za ten piniądz to niemozliwe.

Ale że co jest miejską legendą?

No f/4 jest fajne, ale f/2 daje 4x więcej światła - to jest ogromna różnica w prędkości zbierania materiału za którą warto walczyć.

Filtry nie są kłopotem w przypadku tego obiektywu (i większości innych), bo wiązka światła za obiektywem nie odpowiada jego światłosile, jak w teleskopach i nie ma problemów z przesuwaniem się charakterystyki filtrów. Zresztą zależy do czego taki obiektyw, ja z lustrzanką nie stosuję żadnych filtrów i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, MateuszW napisał:

 

Filtry nie są kłopotem w przypadku tego obiektywu (i większości innych), bo wiązka światła za obiektywem nie odpowiada jego światłosile, jak w teleskopach i nie ma problemów z przesuwaniem się charakterystyki filtrów. 

potwierdzam, ja uzylem samyego z filtrem ha clip in i spoko wyszło moim zdaniem.

Edytowane przez orlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kolega @Tayson mógłby przedstawić swój punkt widzenia? Wydaje mi się że jego głos byłby tutaj bardzo znaczący biorąc pod uwagę doskonałe rezultaty, jakie osiągnął na zestawie z Samyangiem?

choćby takie fotki:

https://astropolis.pl/topic/69108-ic1318-by-tayson/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MateuszW napisał:

Ale że co jest miejską legendą?

Podniecanie się (niepotrzebne) - otwartym do końca obiektywem ;-)

PS. czas, czas, czas - wszyscy gdzieś się spieszą ;-)

HNY!

 

@Robson_g - daj Pan RAW-y a nie jakieś ogryzki - serio bardzo mnie ten temat interesuje - bo te jotpegi i  wyglądają bardzo dobrze - ba - w tej rozdzielczości gdzie gwiazdy zajmują 1 lub 4 piksele - Twoje jotpegi z Canona podobają mi się bardziej niż 99.5% zdjęć z Samyangów.

 

Edytowane przez delaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samyang 135/2.

Moja matryca jest malutka jakieś 12x10mm wiec ewentualne wady były prawie pomijalne. Niestety przez maly pixel kamery i tak musiałem  przymknac go do chyba f3.2.

 

Moze wypowie sie @maciek z. Ma o wiele wieksze doswiadczenie z nim i wieksza matryca.

 

Jedna wazna uwaga. Im szerzej tym potrzeba lepszego nieba.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maciek z napisał:

Słyszałem o problemach z samyangiem, ale w tej cenie to naprawdę dobry obiektyw. Właśnie siedzę i obrabiam stare stacki. To jeden z nich. Samyang nie przymykany wcale , canon 6d, warunki podwarszawskie.

1138916562_Oriondfb.jpg

Bez Optolonga? 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.