Skocz do zawartości

Galaktyka Andromedy księżycową nocą :)


Patryk Sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

 

Spędziłem cały sylwester na głaskaniu stacka, więc stwierdziłem, że YOLO, wrzucę swoją pierwszą fotkę (poza tymi, które wrzucałem do tej pory, żeby pokazać coś innego)..

Andromeda.thumb.jpg.1b5c8c4037244e384c4b956e7319ad13.jpg

 

To co widzicie powyżej, to była moja pierwsza okazja, żeby faktycznie coś sfocić swoim świeżutkim sprzętem (tzn. odkąd go poskładałem i doprowadziłem do stanu używalności to nie było jednej nocy, kiedy coś byłbym w stanie cokolwiek fotografować).

Fociłem to za pomocą:
-Evostara 72 z flattenerem Oriona

-HEQ5

-Jakaś lunetka guidingowa z Aliexpress pożeniona z ASI120MM

-Canon EOS 4000d full spectrum mod

 

Całość to 2h materiału w klatkach po 60s, 120s, 240s i 15s (podejście do HDR, żeby nie przepalić jądra).

I wnioski mam takie:
-26 grudnia i księżyc prawie w pełni (a do tego blisko obiektu) zmasakrowały mi materiał. Tzn. Tło było obrzydliwie jasne, tak jasne, że nawet filtr Skyglow nie pomógł i po ekstrakcji tła zostaje mało sygnału. Stąd zdjęcie kisielowate, wyciągnięte do oporu i jednak nieco zaszumione

-Troszkę gwiazdki w prawym dolnym się fasolkują. Problem zdiagnozowany i najpewniej już naprawiony (wienietowanie od filtra + miałem lekko skoszony wyciąg). Czy skutecznie to się dowiem jak będzie pogoda

-To mój pierwszy raz z Pixinsightem - ogólnie podoba mi się

 

Jak na tak fatalne warunki do fotografii i małą ilość materiału to jestem zadowolony.

Spróbuję jeszcze się zmierzyć z tym obiektem kiedy warunki będą lepsze. No chyba, że tyle czasu będę czekał na warunki, że Warkocz Bereniki będzie już wysoko na niebie. Wtedy to Andzia pewnie przegra z Berką :D

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.