Skocz do zawartości

Aliexpress - cło


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno dokonałem drugiego w swym życiu zakupu na ali, jak wiadomo można tam śledzić drogę naszej przesyłki. Obecnie moja przesyłka "jest w kraju adresata" oraz "została oclona", taki status pojawił się 30.12. Wartość zamówienia to tylko 200zł, więc cła sepcjalnie się nie boję ale ... co dalej ? Czy mam rozumieć że zostanie ono naliczone ? Czy zostanę poinformowany przez urząd celny, czy sam mam do nich dzwonić ? Poprzednie zamówienie (pierwsze jakiego dokonałem na ali) dotarło do mnie bez żadnych dodatkowych kosztów czy komplikacji, była to jednak warta kilkanaście złotych izraelska kalkomania do A4 Skyhawk w skali 1:144...

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz info, że przesyłka została oclona, to wyruszyła w dalszą podróż bez dodatkowych opłat. Mała wartość. Na razie clą głownie telefony, tablety i inną elektronikę, reszta zakupów niedużej wartości przechodzi bez dodatkowych opłat. Gdybyś musiał opłacić cło, to zostaniesz o tym poinformowany na e-maila. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co oznacza to tylko że przesyłka jest w urzędzie celnym, a nie że naliczyli cło :) jeśli jakimś cudem naliczą cło lub podatek to w ciągu kilku dni dostaniesz pismo listem (musisz wtedy podac screen zakupu i skan przelewu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, cmku napisał:

Póki co oznacza to tylko że przesyłka jest w urzędzie celnym, a nie że naliczyli cło :) jeśli jakimś cudem naliczą cło lub podatek to w ciągu kilku dni dostaniesz pismo listem (musisz wtedy podac screen zakupu i skan przelewu) :)

Nie zawsze przychodzi informacja od UC. Czasem przychodzi paczka z nakazem zapłaty cła/vat-u. Paczka taka jest komisyjnie otwierana w WER i naliczane są opłaty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Muszę zapłacić cło i po przesłaniu wszystkich dokumentów do DHL otrzymałem taką odpowiedź "Na fakturze oraz na zamówieniu nie widnieje koszt transportu oraz warunki transportu DDP/DAP POLAND "

Jak to napisać do sklepu żeby zrozumieli co autor ma na myśli oczywiście w języku angliskim :)

Będę wdzięczny za pomoc

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, ale tam napisali Shipment i tyle nie wystarczy. Jak napisałem wszystkie dokumenty łącznie z rachunkiem i płatnością wysłałem. Chodzi o metodę wysyłki, z jakiego do jakiego kraju oraz jej koszt, a tej na rachunku niema. Przynajmniej ja to tak zrozumiałem 

Edytowane przez kudi145
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już odpuściłem sobie zakupy na ali. Żona nie dostała i czeka na 3 paczki, mialy być w listopadzie, moje dwie mialy być grubo przed świętami i dalej nie ma. W doopie mam takie zakupy, wole dopłacić parę zł i mieć pewność że przyjdzie, a nie jakaś ruletka i tylko patrzenie - przyjdzie, nie przyjdzie, oclona, nie oclona. 

Edytowane przez isset
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, ale już w tym roku, 2x zamawiałem tam drobne rzeczy.  Obie nieco powyżej 40 dolarów. Przesyłki przyszły z  Holandii . Zrozumiałem to tak,  że Aliexpress mając w Europie dużą sieć magazynów i dostawców  nie sprawia nam kłopotów  ( cło + VAT )  Czescy celnicy napewno zgrzytają zębami .  

 

Cło  to właściwie pikuś, znacznie boleśniejszy jest  VAT  ( po czesku DPH )

 

Ptrzy zamawianiu  pokazały się możliwości : wysyłka z Hiszpanii, Francji, Rosji...  Ale ponieważ nie byłem zdecydowany / przekonany - nie

ingerowałem, skąd wysłać .  Przyszły z Holandii.   Bardzo szybko, po ok. tygodnia  - do Ostrawy oczywiście.

Prawdopodobnie w Polsce  czy w Czechach też mają składy i dystrybutorów.  Albo będą mieć , jeśli EU nie ukróci tych praktyk.  W imię dbania

o naszą kieszeń - cha, cha !

 

Może  powtarzam temat już  tutaj poruszany - ale nie czytałem wszystkich wpisów, oszczędzam  wzrok .

 

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kudi145 napisał:

Muszę zapłacić cło i po przesłaniu wszystkich dokumentów do DHL otrzymałem taką odpowiedź "Na fakturze oraz na zamówieniu nie widnieje koszt transportu oraz warunki transportu DDP/DAP POLAND "

Jak to napisać do sklepu żeby zrozumieli co autor ma na myśli oczywiście w języku angliskim :)

Będę wdzięczny za pomoc

Rafał

 

Napisz do sklepu prośbę  o dopisanie na fakturze:

Dopisku

 

DAP ...........( tutaj Twoja miejscowość/miejsce dostarczenia paczki)

 

DAP to warunki incoterms 2010 -czyli międzynarodowe warunki transportu

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.