Skocz do zawartości

Andromeda remastered


mirekk

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Tayson napisał:

Dzięki @beny za pelna i  kompletną wypowiedź. 

 

Dla mnie fiolet,  dla Ciebie róż.

 

 

Dla mnie, to nie wiedziałem o co Ci chodziło dlatego tak zareagowałem ;) Teraz już chyba złapałem, że taki ogólny zafarb tak?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka rzeczy, na które ja zwracam uwagę (i widziałem prośbę o niezbyt bliskie oglądanie):

1. Kolorystyka Andromedy to kwestia indywidualna. Dla mnie coś pomiędzy pierwszą a druga wersją byłoby optymalne. Czyli nie aż tak różowa/fioletowa, ale też nie tak pozbawiona ciepła jak w drugiej wersji.
2. Gwiazdy... Wiele z nich, a w szczególności czerwonych ma ciemne obwódki.
3. Ostra granica odszumiania - widać gdzie się kończy maska odszumiania tła, a gdzie zostawiasz bez odszumiania Andromedę.
4. Widać zielone plamy w tle. I to przez zbyt mocne odszumianie. Gdyby tło nie było aż tak odszumione na gładko, to przez drobny szum nie zauważyłbym tego, a tak układa się w plamy o jednakowej jasności.
5. Górny lewy róg - widać pewien dziwny kwadrat?
6. Ze 2-3 mgławice wodorowe lekko bym "wtopił", aby tak mocno nie było widać granicy.
7. W okolicach jądra M31 gwiazdy mają przesunięcie w kolorach - górna lewa ich część jest zielona, dolno prawa wpada w róż i fiolet.
 

Poza tym chciałbym pochwalić, ponieważ widać ile pracy włożyłeś do obróbki ;) Jak porównuję gwiazdy z okolic środka Andromedy z resztą, to widzę jak dobrze sobie poradziłeś z resztą.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomek96 napisał:

Kilka rzeczy, na które ja zwracam uwagę (i widziałem prośbę o niezbyt bliskie oglądanie):

1. Kolorystyka Andromedy to kwestia indywidualna. Dla mnie coś pomiędzy pierwszą a druga wersją byłoby optymalne. Czyli nie aż tak różowa/fioletowa, ale też nie tak pozbawiona ciepła jak w drugiej wersji.
2. Gwiazdy... Wiele z nich, a w szczególności czerwonych ma ciemne obwódki.
3. Ostra granica odszumiania - widać gdzie się kończy maska odszumiania tła, a gdzie zostawiasz bez odszumiania Andromedę.
4. Widać zielone plamy w tle. I to przez zbyt mocne odszumianie. Gdyby tło nie było aż tak odszumione na gładko, to przez drobny szum nie zauważyłbym tego, a tak układa się w plamy o jednakowej jasności.
5. Górny lewy róg - widać pewien dziwny kwadrat?
6. Ze 2-3 mgławice wodorowe lekko bym "wtopił", aby tak mocno nie było widać granicy.
7. W okolicach jądra M31 gwiazdy mają przesunięcie w kolorach - górna lewa ich część jest zielona, dolno prawa wpada w róż i fiolet.
 

Poza tym chciałbym pochwalić, ponieważ widać ile pracy włożyłeś do obróbki ;) Jak porównuję gwiazdy z okolic środka Andromedy z resztą, to widzę jak dobrze sobie poradziłeś z resztą.

 

Większość się zgadza więc nie będę zaprzeczał, ale już raczej więcej nie wycisnę. Bitwę o gwiazdki przegrałem na początku i wiem że już nie dojdę do podobnego efektu. 

@Tayson gwiazdki musiałem ruszyć bo poprzednia wersja była mocno zdominowana przez nie i nie miałem wyjścia w tym przypadku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, licho52 napisał:

Druga wersja fatalna, nie pozwalaj innym tak łatwo wpływać na swoją pracę - to są wszystko subiektywne malowanki.  Uważam że oryginał masz super.

Spokojnie, to w tym przypadku tylko zabawa. Jak bym po części się nie zgadzał z komentującymi to bym nie ruszał oryginału. Często inne spojrzenie jest potrzebne. Jak widać po forum każdy ma trochę inną wizję. A to że jesteśmy w tak ciężkim momencie jakim jest brak jakiegokolwiek nieba przez tak długi czas to zabawa z materiałem daje jakiś substytut.

 

A teraz wersja "pomiędzy":

 

 

 

435800541_Andromeraremaster121a2kopia.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.