Skocz do zawartości

ANKIETA ROKU - Finał Konkursu Delta Optical na Astrofotografię Roku portalu Polski APOD


Gość wessel

Ankieta roku 2020 - wybieramy najlepszą astrofotorafię roku w konkursie Delta Optical!  

139 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która z prac zasługuje na tytuł Astrofotografii Roku 2020 portalu Polski APOD ?

    • 1. Simeis 147 - autor Tomasz Zwoliński
    • 2. NGC 1333 - autor Andrzej Fijołek
    • 3. Droga Mleczna z Podlasia - autor Łukasz Żak
    • 4. Chmury na Wenus - autor Łukasz Sujka
    • 5. Messier 65 i Messier 66 - autor Tomasz Habaj
    • 6. Noctilucent Clouds - autor Katarzyna Ewert
    • 7. Irys w pyłach Cefeusza - autor Jan Róg
    • 8. Kometa Neowise i NLC - autor Dominik Sito
    • 9. Mars 2020 - autor Łukasz Sujka
    • 10 . Fazy Wenus - autor Jerzy Łągiewka
    • 11. Mare Orientale - autor Jerzy Łągiewka
    • 12. Od Kaliforni do Plejad - autor Maciej Zakrzewski


Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z Regulaminem Konkursu Delta Optical Na Astrofotografię Roku 2020  wybieramy najpiękniejszą astrofotografię w załączonej ankiecie!!!

Głosujemy od 6.01.2021 do 12.01.2021

Każdy może oddać tylko jeden głos.

Dla przypomnienia - wszystkie fotografie konkursowe, które zwyciężyły w głosowaniach miesięcznych - poniżej.

******************************************************************************************************************************************************************

W miesiącu styczniu 2020 roku Astrofotografią Miesiąca w konkursie "Astrofotografia Roku Delta Optical" została praca

 Simeis 147

autorstwa Tomasza Zwolińskiego

Drudniowy 19 laureat.jpg

*************************************************************************************************************************************

W miesiącu lutym 2020 roku Astrofotografią Miesiąca w konkursie "Astrofotografia Roku Delta Optical" została praca

 NGC 1333

autorstwa Andrzeja Fijołka

122450804_NGC1333af.jpg.af8fb503b5015b0750533b57383dd31f.jpg

 

*******************************************************************************************************

W miesiącu marcu 2020 roku Astrofotografią Miesiąca w konkursie "Astrofotografia Roku Delta Optical" została praca

Droga Mleczna z Podlasia

autorstwa Łukasza Żaka

Koryciny_mzak.thumb.jpg.190a67623e62089b13454425dcd3450f.jpg

****************************************************************************************************************

4. W miesiącu kwietniu 2020 roku Astrofotografią Miesiąca w konkursie "Astrofotografia Roku Delta Optical" została praca

Chmury na Wenus

autorstwa Łukasza Sujki

 

1665144007_Wenusls.thumb.jpg.3ab5c14b9e174a808f7cd83e6e0725c6.jpg

 

*****************************************************************************************************

5.

W miesiącu maju 2020 roku Astrofotografią Miesiąca w konkursie "Astrofotografia Roku Delta Optical" została praca

Messier 65 i Messier 66

autorstwa Tomasza Habaja

M65 M66 th.jpg

 

**********************************************************************************************************************

6.

W miesiącu czerwcu 2020 roku Astrofotografią Miesiąca w konkursie "Astrofotografia Roku Delta Optical" została praca

Noctilucent Clouds

autorstwa Katarzyny Ewert

2049013386_NLC2ke.thumb.jpg.d925ce1ccbfe5a9fa0a94f4562489932.jpg

 

************************************************************************************************

7. W miesiącu lipcu 2020 roku Astrofotografią Miesiąca w konkursie "Astrofotografia Roku Delta Optical" została praca

Irys w pyłach Cefeusza

autorstwa Jana Roga

NGC 7023  jr.jpg

 

***********************************************************************************************************

8. W miesiącu sierpniu 2020 roku Astrofotografią Miesiąca w konkursie "Astrofotografia Roku Delta Optical" została praca

Kometa Neowise i NLC

autorstwa Dominika Sito

726337420_NeowiseNLCds.thumb.jpeg.3c3fc6ef01ed5f92922bcafa25dcb1e1.jpeg

 

*************************************************************************************************************

9. W miesiącu wrześniu 2020 roku Astrofotografią Miesiąca w konkursie "Astrofotografia Roku Delta Optical" została praca

Mars 2020

autorstwa Łukasza Sujki

 

417403075_Marsls.thumb.jpg.0a462b41d87f940bb32eabe2102559fe.jpg

 

***************************************************************************************

10. W miesiącu październiku 2020 roku Astrofotografią Miesiąca w konkursie "Astrofotografia Roku Delta Optical" została praca

Fazy Wenus

autorstwa Jerzego Łągiewki

527287849_FazyWenuslox.thumb.jpg.cbb2ac65660d15ced06b3cb715694094.jpg

 

**************************************************************************************************

11. W miesiącu listopadzie  2020 roku Astrofotografią Miesiąca w konkursie "Astrofotografia Roku Delta Optical" została praca

Mare Orientale

autorstwa Jerzego Łągiewki 

388671827_MareOrientalelox.thumb.jpg.2eccab9111a37334f21307889445d18c.jpg

 

****************************************************************************************************************************

 

12. W miesiącu grudniu  2020 roku Astrofotografią Miesiąca w konkursie "Astrofotografia Roku Delta Optical" została praca

Od Kaliforni do Plejad

autorstwa Macieja Zakrzewskiego

 

937229884_Plejadytocaliforniamz.thumb.jpeg.a77b89132e0777369b61c3d568cec8b7.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

    Śledzę konkurs szczegółowo cały rok. Nie robię zdjęć astro, więc moja ocena zdjęć jest na pewno tylko wizualna. Chcę pogratulować umiejętności artystycznych i technicznych wszystkim uczestnikom każdego z 12 miesięcy.

Głos finałowy oddałem, choć najchętniej oddałbym ich dwanaście.

Dlatego chcę każdemu z finalistów podziękować za:

 

zdjęcie nr 1 - pięknie widoczne włókniste struktury

zdjęcie nr 2 - spajki gwiazd i przestrzenność pyłów

zdjęcie nr 3 - niesamowitą panoramę drogi mlecznej

zdjęcie nr 4 – pokazanie czegoś czego okiem nie zobaczę

zdjęcie nr 5 – głębie Kosmosu i miliony lat światła

zdjęcie nr 6 – artystyczną duszę

zdjęcie nr 7 - niesamowity detal

zdjęcie nr 8 – drugi ogon

zdjęcie nr 9 – czapy polarne

zdjęcie nr 10 – ogromną cierpliwość i konsekwencję

zdjęcie nr 11 – nieprawdopodobne 3D

zdjęcie nr 12 – płomień Kalifornii

 

Gratulację dla Wessela za organizację i wytrwałość.

Mam tylko jedną małą pretensję :). Są mgławice, galaktyki, planety, Księżyc, komety a brak Słońca. Wiem jest minimum, no ale trochę brak.

 

Pozdrawiam Zbyszek

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zbyszekzz napisał:

Witam

    Śledzę konkurs szczegółowo cały rok. Nie robię zdjęć astro, więc moja ocena zdjęć jest na pewno tylko wizualna. Chcę pogratulować umiejętności artystycznych i technicznych wszystkim uczestnikom każdego z 12 miesięcy.

Głos finałowy oddałem, choć najchętniej oddałbym ich dwanaście.

Dlatego chcę każdemu z finalistów podziękować za:

 

zdjęcie nr 1 - pięknie widoczne włókniste struktury

zdjęcie nr 2 - spajki gwiazd i przestrzenność pyłów

zdjęcie nr 3 - niesamowitą panoramę drogi mlecznej

zdjęcie nr 4 – pokazanie czegoś czego okiem nie zobaczę

zdjęcie nr 5 – głębie Kosmosu i miliony lat światła

zdjęcie nr 6 – artystyczną duszę

zdjęcie nr 7 - niesamowity detal

zdjęcie nr 8 – drugi ogon

zdjęcie nr 9 – czapy polarne

zdjęcie nr 10 – ogromną cierpliwość i konsekwencję

zdjęcie nr 11 – nieprawdopodobne 3D

zdjęcie nr 12 – płomień Kalifornii

 

Gratulację dla Wessela za organizację i wytrwałość.

Mam tylko jedną małą pretensję :). Są mgławice, galaktyki, planety, Księżyc, komety a brak Słońca. Wiem jest minimum, no ale trochę brak.

 

Pozdrawiam Zbyszek

A czy ktoś z kolegów zgłaszał pracę ze Słońcem? O ile pamiętam to nie było ani jednej przez trzy lata!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego miejsca mogę pogratulować wszystkim autorom prac, bo w zeszłym roku poziom był bardzo wysoki :)
Najchętniej to podzieliłbym w przyszłości konkurs na trzy kategorie:
- Układ Słoneczny
- Krajobraz nocą
- Obiekty Głębokiego nieba
Niemniej jednak teraz spróbuję coś wybrać. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.