Skocz do zawartości

02.09.2021 Cień Zatoki Tęcz i zakrycie gwiazdy Mebsuta


Nocny Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie jeden z ciekawszych celów na ten rok. Uwielbiam tę zatokę i zobaczyć/sfotografować ją w takim świetle to już rewelacja dla mnie. Za dwa dni będzie okazja. Nad ranem 8.01 około godziny 8 warto spróbować. Na drugim zdjęciu moment dla mnie najlepszy ale to będzie o godzinie 19 (Księżyc niewidoczny). Kiedyś podobną fotę zrobił @Loxley (jak się kogoś oznacza w tekście?). Sporo by szukać, kilka lat temu. Jest w "zakamarkach". Jaka to była data?

8_01_godz_8.jpg

 

8_01_godz_18.jpg

Edytowane przez kosmitek
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na ten rok takie wydarzenie, kiedy cienie będą dobrze widoczne.  02.09.2021 godzina 2-3 Wspaniałe cienie Zatoki Tęcz oraz zakrycie i odkrycie bardzo jasnej gwiazdy Mebsuta :D. Długie cienie Zatoki Tęczy będą widoczne do 5 rano. Na symulacji pokazana sytuacja z 5 rano.

02_09_godz_5.jpg

Edytowane przez kosmitek
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nocny Marek zmienił(a) tytuł na 02.09.2021 Cień Zatoki Tęcz i zakrycie gwiazdy Mebsuta
  • 11 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.