Skocz do zawartości

BPC 15x50


zygista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dostałem lornetkę SOTEM BPC 15x50 ma niestety uszkodzony mechanizm

ustawiania ostrości okularem. Czy jest możliwość naprawy tego uszkodzenia,

wydaje mi się, że tym okularze brak jest jakiegoś elementu, który by się

przesuwał po gwincie.

Może ktoś spotykał się z podobnym problemem, proszę o poradę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Prawdopodobnie gwint regulacyjny na okularze jest zatarty lub zablokowany, zwykle daje się to naprawić przez rozebranie, umycie i ponowne przesmarowanie części gwintowanych smarem do gwintów okularowych :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie gwint regulacyjny na okularze jest zatarty lub zablokowany, zwykle daje się to naprawić przez rozebranie, umycie i ponowne przesmarowanie części gwintowanych smarem do gwintów okularowych :Salut:

 

Sprzedaj mi opakowanie takowego, mam tylko jedna uwage. Chcialbym aby pisalo na oryginalnym opakowaniu producenta "SMAR DO GWINTOW OKULAROWYCH" (jezyk opisu nieistotny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Przykro mi bardzo ale na twoją własną, pisemną prośbę nie jesteś obsługiwany przez naszą firmę, bardzo żałuję ale nie mogę działać wbrew pisemnej woli naszych klientów :banan::ha::buahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi bardzo ale na twoją własną, pisemną prośbę nie jesteś obsługiwany przez naszą firmę, bardzo żałuję ale nie mogę działać wbrew pisemnej woli naszych klientów :banan:  :ha::buahaha:

 

Znowu sobie robisz jaja, macie tam chyba swiateczna atmosfere... To moze choc jakies male zdjecie opakowania, aby kolega nie musial zamawiac u ciebie serwisu z cena 0.5g smaru rowna 50zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi bardzo ale na twoją własną, pisemną prośbę nie jesteś obsługiwany przez naszą firmę, bardzo żałuję ale nie mogę działać wbrew pisemnej woli naszych klientów :banan:  :ha::buahaha:

 

 

Znowu sobie robisz jaja, macie tam chyba swiateczna atmosfere... To moze choc jakies male zdjecie opakowania, aby kolega nie musial zamawiac u ciebie serwisu z cena 0.5g smaru rowna 50zl.

 

A wiesz, ostatnio mnie obsluzyles, biegajac w kolko jak kelner podczas pierwszego dnia pracy i cieszac sie z pierwszego grosza ktory wpadl do kasy okolo 15.00...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Jakbyś w ciagu 3 dni wysłał klientom kurierem 37 teleskopów z dostawy Oriona i czekał spokojnie na spływ gotówki z pobrań to cieszyłbyś się i świętował razem z nami jak wtedy w sklepie, fajnie Cię było poznać osobiście wraz z kolegą :Beer:

 

Ps. Wymień tego koszmarnego Awatara bo swojej fizjonomii nie masz się już co wstydzić, to piękna chłopięca buźka B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś w ciagu 3 dni wysłał klientom kurierem 37 teleskopów z dostawy Oriona i czekał spokojnie na spływ gotówki z pobrań to cieszyłbyś się i świętował razem z nami jak wtedy w sklepie, fajnie Cię było poznać osobiście wraz z kolegą :Beer:

 

Ps. Wymień tego koszmarnego Awatara bo swojej fizjonomii nie masz się już co wstydzić, to piękna chłopięca buźka B)

 

To bylo 2 tygodnie temu... Nie szata zdobi czlowieka ani jego facjata, tym bardziej awatar. Stary z ciebie byk i powinienes sie na tym poznac dawno temu. Pomyliles mnie z kims innym, generalnie jestem odrazajacy, brudny i zly... Cos jak Clint Eastwood, przyp... tez potrafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie gwint regulacyjny na okularze jest zatarty lub zablokowany, zwykle daje się to naprawić przez rozebranie, umycie i ponowne przesmarowanie części gwintowanych smarem do gwintów okularowych :Salut:

 

Dziękuję za poradę - gwint był zablokowany, z rozebraniem nie było kłopotów bo obudowę ruchomą ktoś na siłę wyrwał. Największy problem to ze smarem do gwintów optycznych.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Oba zaproponowane "smary" się do tego absolutnie nia nadają bo wazelina ma frakcję lotna która z czasem osiądzie na szkłach okularów a smar teflonowy pełga i z czasem wejdzie na szkło okularów :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne co piszesz, ta frakcja lotna w wazelinie technicznej chyba nie jest zbyt lotna. Moje BPC 10x50 smarowalem nia jakies 10 lat temu i do tej pory nic mi nie zaszlo, ani optyka ani zadna z kolezanek...

 

Pisalem o smarze silikonowym nie teflonowym...

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.