Skocz do zawartości

SBIG ST-2000XM


yui1

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ! 

Nadszedł ten dzień kiedy trzeba było podjąć tą trudna decyzję. Z racji zmiany miejsca zamieszkania, braku czasu, i braku dostępności miejsca do kamerowania, na giełdę trafia kamerka SBIG'a. Model znany i lubiany, w obecnych czasach może się wydawać nieco archaiczny.  Kamera to wersja mono z 5-cio pozycyjnym kołem filtrowym CFW9, wyposażona w filtry LRGB od Astronomika Type2c. Kamera była u mnie niemal 5 lat, w tym czasie miała jedną usterkę, mianowicie posypał się czujnik temperatury, usterka naprawiona. SBIG używany był z TSAPO65Q, udało mi się ustrzelić kilka fajnych fotek, które tutaj na forum można zobaczyć.   Z racji, że kamera dłuższy czas była nieużywana należy się przyjrzeć pochłaniaczom wilgoci(zapewne trzeba będzie je wyprażyć) oraz filtrom czy nie są zabrudzone. W trakcie użytkowania przeze mnie kamery, na matrycy nie było większych paprochów, jednak obecnie należałoby się również pochylić nad tą kwestią.
W zestawie: walizka peli, zasilacz, kila złączek, dodatkowy desiccant, kabelek usb. Niestety gdzieś zaginął kabel rj11 (prawdopodobnie w rodzinnym domu, gdzie kamera miała swoje stanowisko pracy) do guidingu przez port st-4 i wewnętrzny chip prowadzacy.

Kilka fotek poglądowych poniżej.

 

Cena: 3200zl
Pozdrawiam 
Tomasz K 

 

IMG_20210109_143453.jpg

IMG_20210109_141955.jpg

IMG_20210109_141940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.