Skocz do zawartości

Panowie już najwyższy czas chyba


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

To ze masz SWOJE zdanie to jest oczywiste i to jak (nie ja sam jak widać) oceniam to co widac po twoich postach jest również OCZYWISTE. B)

 

RZECZJASNA możesz nas wszystkich poobrażać w swoim i JP stylu co też jest oczywiste. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

RZECZJASNA możesz nas wszystkich poobrażać w swoim i JP stylu co też jest oczywiste.  :rolleyes:

 

Sadze ze bardzo bys tego chcial mialbys wtedy powod do trabienia o usuniecie mnie z forum, racz jednak zauwazyc ze niczyje wypowiedzi poza wypowiedziami JP nie powoduja mojej krytycznej reakcji. To ze starasz sie mnie prowokowac to inna sprawa. Co do JP to sadze ze wymuszona zmiana bedzie trwala najwyzej kilka miesiecy, a co z fantem zostanie zrobione to juz nie moj biz. Nie ja go blokowalem, wplywu na to nie mialem i na odblokowanie nalegac nie bede, z wiadomych chyba powodow. Ale zadnego biznesu w jego blokowaniu nie mam, chociaz przyznaje szczerze ze nalezalo mu sie to jak nikomu innemu, no moze poza mna, prawda Mc? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie posty jakie pisalem byly spontaniczna reakcja na posty Janusza. Niestety jestem tak skonstruowany ze jezeli ktos pluje mi w twarz albo probuje robic to komus stojacemu obok to nie podkule ogona

 

niestety nie zmienisz postów, które napisałeś swoimi o nich opowieściami.

 

Jeżeli text "237x" który potwierdził MirekD uważasz za plucie, atak itp.

 

to obiecuje ci, że powrót JP na forum będzie twoim końcem. Wylecisz stąd z hukiem, bo sam się o to postarasz ty jedynie słuszna Jednoosobowa Rado Sumień wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie zmienisz postów, które napisałeś swoimi o nich opowieściami.

 

Jeżeli text "237x" który potwierdził MirekD uważasz za plucie, atak itp.

 

to obiecuje ci, że powrót JP na forum będzie twoim końcem. Wylecisz stąd z hukiem, bo sam się o to postarasz ty jedynie słuszna Jednoosobowa Rado Sumień wszystkich forumowiczów.

 

Pozyjemy zobaczymy, o effendi... Twoje poczucie humoru zaczyna rosnac, bardzo sie z tego ciesze. Poczekam i zainteresowaniem bede obserwowac powrot Krola, a takze jak sadze dzialania zaczepno obronne jego popłesznikow. :ha:

 

Ale zarty na bok, bedziesz musial do wtorku prowadzic monologi bo ja wyjezdzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze bardzo bys tego chcial mialbys wtedy powod do trabienia o usuniecie mnie z forum, racz jednak zauwazyc ze niczyje wypowiedzi poza wypowiedziami JP nie powoduja mojej krytycznej reakcji. To ze starasz sie mnie prowokowac to inna sprawa. Co do JP to sadze ze wymuszona zmiana bedzie trwala najwyzej kilka miesiecy, a co z fantem zostanie zrobione to juz nie moj biz. Nie ja go blokowalem, wplywu na to nie mialem i na odblokowanie nalegac nie bede, z wiadomych chyba powodow. Ale zadnego biznesu w jego blokowaniu nie mam, chociaz przyznaje szczerze ze nalezalo mu sie to jak nikomu innemu, no moze poza mna, prawda Mc?  :D

 

Ja już mam powód. zrobiłeś to po chamsku wczoraj w swoim własnym wątku w odpowiedzi na moją prowokację w twoim własnym stylu. Zachowałeś się IDENTYCZNIE jak JP za starych dobrych czasów, które tak pietnowałeś. Określiłeś mnie wielokrotnie w pejoratywny sposób. To mi wystarczy. I jak widac wystarcza to dla kilku juz osób, które to wprost powiedziały, jadnak nic to nie daje ci do myślenia.

 

pozdrowienia AndeeKraku KaliEndee :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti widze w avatarku sprzęt w innym ujęciu. Jak Ci się nim obserwuje? Zadowolony jesteś? Montaż odpowiedni do tej ogniskowej?

 

Arek

 

zadowolony :) mont oczywiście jest bardzo komfortowy. Jak go kupowałem to obawiałem się, że niema cięgien do mikroruchów i będą się drgania roznosić i wogóle. A gdzietam przy dowolnym powiekszeniu mozna wszystkim dowolnie kręcić i obraz nie skacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

nie udzielam się tu często ale bywam także na wielu forach dyskusyjnych dotyczących innych dziedzin. wydaje mi się że dla wprowadzenia ładu i pożądku na forum możnaby zastosować rozwiązanie jakie funkcjonuje np. na forum komputerowym tweak.pl. znane ono było z pyskówek i chamstwa. wprowadzono tam system punktacji karnej (określonej wyraźnie w regulaminie forum), który moderatorzy surowo egzekwują. różne typy przewinień karane są różną ilością punktów karnych. jak ktoś przekroczy limit to dostaje banana. kary są zróżnicowane pod względem wysokości: od czasowego wyłączenia pisania postów do blokady IP

 

w przypadku Astro-forum widzę już od razu kilka podstawowych zakresów które uważam, że należy ściśle kontrolować:

- kryptoreklama prowadzona przez producentów/dystrybutorów

- obrażanie userów przez innych userów (osobiste wycieczki)

- pisanie OT (nie na temat)

- recydywa w którymkolwiek z powyższych obszarów (kara zdwojona)

 

liczba punktów karnych/informacja o zablokowaniu powinny być widoczne dla wszystkich (znajdować się w avatarze czy opisie usera wyszczególniona na czerwono)

 

myślę że takie moderowanie przyniosłoby wiele dobrego, a nadmiernie pobudliwi otrzymaliby przysłowiowy "kubeł zimnej wody" na rozpalone głowy.

 

Ban rządzi :banan: !!

 

P.S. oczywiście jeżeli rada forum zdecydowałaby się ewentualnie na takie rozwiązanie, to jestem za przywróceniem praw p.Januszowi Płeszce i innym zablokowanym userom, tzn. zresetowaniem przewinień.

 

P.P.S. rada forum byłaby organem władnym w rozdawaniu punktów karnych a jej bezstronność weryfikowałby Bóg i historia :D (ewentualnie społeczność astroamatorów uczestnicząc w tym forum dalej bądź przenosząc się gdzie indziej)

 

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt!

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Januszowi przywrocil prawo pisania. Ciekawy jestem, jakie on ma teraz na to spojrzenie. Czy ma odwage przeprosic, czy ma chec zaczecia "od nowa", nie jako dystrybutor, a jako forumowicz. Na priwa niestety nie laskaw odpisywac.

 

Panie Adamie wprawdzie nie znam Pana osobiście ale jako były radny zapewne wie Pan doskonale że Janusz P. ma zablokowaną także skrzynkę prywatnych wiadomości i pisanie publicznie że na nią nie odpowiada stawia Pana jednoznacznie w niekorzystnym świetle.

Nie dość że zamknął mu Pan usta zakazem postowania to jeszcze próbuje Pan manipulować opinią publiczną próbując dyskredytować Janusza w oczach innych w dodatku wybielając swoją osobę.

Zdaję sobie sprawę ze nadal jako cicha „eminencja” pociąga Pan za sznurki w radzie co widać dla kogoś z zewnątrz na pierwszy rzut oka nader wyraźnie i dziwię się tylko radnym że dają się tak łatwo manipulować osobie fałszywej i o tak niskich pobudkach.

Piszę na tym forum od niedawna i miałem się tylko wypowiadać o tym co sprawia mi przyjemność jak astrofotografia planetarna i obserwacje nieba ale zmierziło mnie zachowanie Pana i pańskich kolegów do tego stopnia że napisałem na spokojnie co o tym myślę w Świątecznej Zadumie.

Proszę się nie tłumaczyć jak robił Pan to rzęsiście w innych wątkach bo tłumaczy się tylko winny.

Nie sadzę aby miał Pan na tyle odwagi cywilnej aby przeprosić tu Janusza za oczernianie go i wprowadzanie opinii publicznej w błąd tym że nie odpowiada na priva i nawet tego od Pana nie oczekuje w ten świąteczny czas bo wiem już z jakim człowiekiem mam do czynienia.

 

Sam Januszowi mógłbym zarzucić nie jedno bo czekałem na oba swoje zamówione teleskopy dłużej niż się umawialiśmy ale za to ich jakość wynagrodziła mi to z nawiązką a obserwacja nimi dała wiele satysfakcji i nie będę jak inni kopał leżącego i w dodatku pozbawionego tutaj głosu i możliwości obrony człowieka bo to jest poniżej godności ludzkiej a Pańskie fałszywe wyciągnięcie ręki na zgodę zrobione pod publikę jest ciosem grubo poniżej pasa i stawia kropkę nad "i" myślę że nie tylko w mojej opinii.

Panowie, zastanówcie się w tej chwili zadumy nad swoim postępowaniem i kierującymi wami pobudkami, myślę że naprawdę warto.

 

Żegnam i pozostaję dla wszystkich bez wyjątku z życzeniami zdrowych i spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Adamie wprawdzie nie znam Pana osobiście ale jako były radny zapewne wie Pan doskonale że Janusz P. ma zablokowaną także skrzynkę prywatnych wiadomości i pisanie publicznie że na nią nie odpowiada stawia Pana jednoznacznie w niekorzystnym świetle.Nie dość że zamknął mu Pan usta zakazem postowania to jeszcze próbuje Pan manipulować opinią publiczną próbując dyskredytować Janusza w oczach innych w dodatku wybielając swoją osobę.

Zdaję sobie sprawę ze nadal jako cicha „eminencja” pociąga Pan za sznurki w radzie co widać dla kogoś z zewnątrz na pierwszy rzut oka nader wyraźnie i dziwię się tylko radnym że dają się tak łatwo manipulować osobie fałszywej i o tak niskich pobudkach.

Piszę na tym forum od niedawna i miałem się tylko wypowiadać o tym co sprawia mi przyjemność jak astrofotografia planetarna i obserwacje nieba ale zmierziło mnie zachowanie Pana i pańskich kolegów do tego stopnia że napisałem na spokojnie co o tym myślę w Świątecznej Zadumie.

Proszę się nie tłumaczyć jak robił Pan to rzęsiście w innych wątkach bo tłumaczy się tylko winny.

Nie sadzę aby miał Pan na tyle odwagi cywilnej aby przeprosić tu Janusza za oczernianie go i wprowadzanie opinii publicznej w błąd tym że nie odpowiada na priva i nawet tego od Pana nie oczekuje w ten świąteczny czas bo wiem już z jakim człowiekiem mam do czynienia.

 

Sam Januszowi mógłbym zarzucić nie jedno bo czekałem na oba swoje zamówione teleskopy dłużej niż się umawialiśmy ale za to ich jakość wynagrodziła mi to z nawiązką a obserwacja nimi dała wiele satysfakcji i nie będę jak inni kopał leżącego i w dodatku pozbawionego tutaj głosu i możliwości obrony człowieka bo to jest poniżej godności ludzkiej a Pańskie fałszywe wyciągnięcie ręki na zgodę zrobione pod publikę jest ciosem grubo poniżej pasa i stawia kropkę nad "i" myślę że nie tylko w mojej opinii.

Panowie, zastanówcie się w tej chwili zadumy nad swoim postępowaniem i kierującymi wami pobudkami, myślę że naprawdę warto.Żegnam i pozostaję dla wszystkich bez wyjątku z życzeniami zdrowych i spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

 

Dokładnie Bogdan masz racje jest to oczernianie drugiej osoby beż możliwości wysłuchania jej słowa (zdania) :mellow: Co to wogóle za zwyczaje panuja na tym forum :blink: Użytkownik który ma prawie 9000 postów (najwięcej na forum) pomagający wielu ludziom w wyborze sprzętu i nie tylko - zostaje zablokowany :o

 

Popieram pomysł kolegi ALFA chodz zdaje sobie sprawe ze już pewnie byłbym liderem w ilości punktów :D:ha::ha:

Edytowane przez Bobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku Astro-forum widzę już od razu kilka podstawowych zakresów które uważam, że należy ściśle kontrolować:

- kryptoreklama prowadzona przez producentów/dystrybutorów

- obrażanie userów przez innych userów (osobiste wycieczki)

- pisanie OT (nie na temat)

- recydywa w którymkolwiek z powyższych obszarów (kara zdwojona)

 

liczba punktów karnych/informacja o zablokowaniu powinny być widoczne dla wszystkich (znajdować się w avatarze czy opisie usera wyszczególniona na czerwono)

 

Generalnie popieram to, co napisał Alf, ale z jednym wyjątkiem. W żadnym wypadku nie należy karać offtopików, chyba, że podchodzą one pod inne z wymienionych punktów. Ja osobiście lubię offtopiki, często wnoszą nowe życie w zamierający albo nudnawy temat i nigdy nie wiadomo, co się z nich urodzi. I w ogóle mają same zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Adamie wprawdzie nie znam Pana osobiście ale jako były radny zapewne wie Pan doskonale że Janusz P. ma zablokowaną także skrzynkę prywatnych wiadomości i pisanie publicznie że na nią nie odpowiada stawia Pana jednoznacznie w niekorzystnym świetle.

 

Ciiii... nie można o tym głośnie mówić... bo ma można stanąć po złej stronie moralności i słuszności.... ciiii choo sza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przykre to jest... nie bede tego komentowal.

 

1. nic nie blokowalem Januszowi, bo nie mam takiej mozliwosci.

2. mowiac o priwie, mowie o korespondencji prywatnej, ktora Janusz ze mna prowadzi prze MAIL!!!!!!!!!!!!! Szok...

 

Teraz koledzy przeczytajcie jeszcze raz swoje odpowiedzi. Te ataki na moja osobe sa naprawde zenujace. Bawcie sie dobrze, ale mam nadzieje, ze ktos wam jutro wyleje wiadro zimnej wody na glowe i troche sie opamietacie.

 

Od dlugiego czasu nie mam zadnego prawa administracyjnego. Ale co tu tlumaczyc, wiecie przeciez lepiej ode mnie...ach... to takie wlasnie polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie popieram to, co napisał Alf, ale z jednym wyjątkiem. W żadnym wypadku nie należy karać offtopików, chyba, że podchodzą one pod inne z wymienionych punktów. Ja osobiście lubię offtopiki, często wnoszą nowe życie w zamierający albo nudnawy temat i nigdy nie wiadomo, co się z nich urodzi. I w ogóle mają same zalety.

 

 

zgadzam sie że część OT jest przydatna i ciekawa, ale chodzi mi generalnie o to, żeby karać ludzi którzy wszędzie gdzie się nie spojrzy wszczynają jałowe kłótnie a także tych, którzy im ripostują. Offtopiki na temat astro - jak najbardziej OK

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i nie będę jak inni kopał leżącego i w dodatku pozbawionego tutaj głosu i możliwości obrony człowieka...

Ależ Bogdanie – jakiego leżącego?! Zapewniam Cię, że trzymamy się mocno na nogach i te wszystkie nakręcane "afery" ani jacyś radni nie są w stanie nas zniszczyć. Nasz biznes opiera się na solidnych podstawach i Ty jako przedsiębiorca wiesz doskonale co to oznacza. Wielu z tych największych szczekaczy robi u nas nadal zakupy, bo doskonale wiedzą że na większość produktów nie znajdą lepszej oferty. Zwykle po takich "aferach" tylko wzrasta nam oglądalność strony i przy okazji klientów, bilans jest więc w sumie pozytywny. A przy okazji tych ostatnich wydarzeń okazało się jeszcze kto jest prawdziwym przyjacielem, a kto szują. Ciebie zaliczamy do tej pierwszej grupy.

 

A co do możliwości wypowiadania się, to jak widzisz jeszcze to mogę robić w imieniu firmy, ale jakoś nie widzę powodów żeby wdawać się w tego typu "polemiki". To nie my mamy tu problem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani jacyś radni nie są w stanie nas zniszczyć

Piotrze, są Święta, na chwilkę "wpadłem do kompa" i nie chcę w ten dzień kontynuować durnych dyskusji. Nie mam dzisiaj czasu na sprawy forum. Muszę jednak coś napisać. Nikt nie chce Was zniszczyć, bo w jakim niby celu ? Z Januszem (i nie tylko) spotkałem się wczoraj na spoko, przy kawie, więc nie pisz bzdur o Radnych. Jeśli budowanie wizerunku firmy oraz zainteresowanie nią widzisz w "aferach" jak to nazwałeś, to gratuluję. Gdyby od początku był inny ton Twoich wypowiedzi, może całkiem inaczej by się sprawy potoczyły. Uważasz Piotrka Z, czy np. mnie za szczekaczy, którzy w Astrokraku i tak zrobią zakupy ? Może masz rację, bo nawet wczoraj kupiłem jedną część, Piotr kupuje 60-tkę, ale nie życzę sobie, abyś mnie nazywał "szczekaczem"! Jest czas Świąt, czas przemyśleń, więc przemyśl to co napisałeś. Wszyscy jesteśmy astroamatorami (nie licząc zawodowców na tym forum) którym nie na rękę jest niszczenie jakiejkolwiek firmy w astro-branży. Świąteczne pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przykre to jest... nie bede tego komentowal.

 

1. nic nie blokowalem Januszowi, bo nie mam takiej mozliwosci.

2. mowiac o priwie, mowie o korespondencji prywatnej, ktora Janusz ze mna prowadzi prze MAIL!!!!!!!!!!!!! Szok...

 

Teraz koledzy przeczytajcie jeszcze raz swoje odpowiedzi. Te ataki na moja osobe sa naprawde zenujace. Bawcie sie dobrze, ale mam nadzieje, ze ktos wam jutro wyleje wiadro zimnej wody na glowe i troche sie opamietacie.

 

Od dlugiego czasu nie mam zadnego prawa administracyjnego. Ale co tu tlumaczyc, wiecie przeciez lepiej ode mnie...ach... to takie wlasnie polskie.

 

 

Kurcze Adam co ty tak z tą polską i polską ...... :mellow: Co drugi twoj post zawiera "taka polska" ...... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zastanowcie sie, jaki Wam cel przyswieca...

 

Zabralo tu glos pare osob (nowych), ktore nie chce zle ocenic, bo za malo o nich wiem. Napisali miedzy innymi pod moim katem wiele "cierpkich" slow odbiegajacych zupelnie od realiow. Tlumacze to sobie tylko tym, ze po prostu nic nie wiedza, a za to bezwglednie wierza w slowa przedstawicieli AK. Inaczej, musialbym to potraktowac jako celowa prowokacje. Tak wiec, jeszcze mam nadzieje, ze przeczytacie jeszcze raz to co napisaliscie, i zrozumiecie, skad moje rozgoryczenia.

 

Wiem tez, ze slowa mowiace o moim "manipulowaniu" rada maja jedno na celu - wprowadzic zamet miedzy "nami". Darujcie sobie te zenujaca taktyke, bo naprawde rada zawsze podejmowala suwerenne decyzje i mi juz nic do tego. Tracicie tylko bezsensownie energie. Przykre jest tylko to, ze krzywdza mnie osoby, ktore nic o mnie nie wiedza. Kto wam dal takie prawo? Dobrze sie z tym czujecie? Jezeli to byl kolejny atak na mnie, to musze przyznac, ze skuteczny. Z kazdym dniem zwieksza sie moj dystans do tego forum.

 

Tekst ktory tu wyglosil Pan Czerski jest swietnym dowodem na to, ze decyzje w sprawie AK byly jak najbardziej sluszne. To oczywiscie tylko moje zdanie, zwyklego usera tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst ktory tu wyglosil Pan Czerski jest swietnym dowodem na to, ze decyzje w sprawie AK byly jak najbardziej sluszne. To oczywiscie tylko moje zdanie, zwyklego usera tego forum.

Powiedziałbym, że ten tekst był wręcz infantylny. Na szczęście sytuacja gdzie na większość produktów nie ma lepszej oferty już dawno przestała być aktualna.

Edytowane przez Krzysiek T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ten wątek jest kolejnym dowodem na to, że tzw. sezon ogórkowy nie dobrze robi temu Forum. Wakacje stały pod znakiem wzmożonej aktywności małolatów i niemerytorycznej treści, a teraz konflikty między Forumowiczami i zawody, kto napisze więcej i mądrzej...

 

Panowie - może lepiej połamać się jajkiem, poświęcić czas rodzinie i ochłonąć przez te Święta...??

 

 

Pozdrawiam,

 

Mateusz

 

PS. Sorry, ale tego już się nie da czytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.