Skocz do zawartości

Tomasz Zwoliński zwycięzcą Konkursu na Astrofotografię Roku 2020 Delta Optical i portalu Polski APOD


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz Zwoliński "Tayson" został zwycięzcą Konkursu na Astrofotografię Roku 2020 Delta Optical i portalu Polski APOD

za swoją fotografię mgławicy Sh2-147 Spaghetti!

 

Praca otrzymała 47 (25%) z 191 ważnych głosów oddanych na portalach Astromaniak, Forum Astronomiczne i Astropolis.

Konkurs był sponsorowany także przez firmę astrography.com, która przygotowała wydruki zwycięskich prac na wystawę finałową.

Tomasz otrzymuje nagrodę regulaminową - cenny zegarek szwajcarskiej firmy Certina.

 

Wręczenie nagrody głównej i wernisaż wystawy odbędą się 8 lutego o godz. 18 w Śródmiejskim Domu Kultury w Warszawie w formie online, a w zależności od sytuacji epidemicznej - być może także z udziałem zaproszonych gości.

 

W imieniu zespołu ekspertów Polskiego APOD składam serdeczne gratulacje Tomaszowi, który od tego roku dołączył do naszego składu!

 

1376759398_Drudniowy19laureat.jpg.0d7b55

 

zegarek-1.jpg

astrography_jesion_ost.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tayson napisał:

 

Nawet w najśmielszych marzeniach w marcu 2015r, gdy kupowałem swój pierwszy cyforwy zestaw do astrofoto,

... a kilka miesięcy później, w jednym z wątków pytałeś się @Łukasz K, czy można robić filtrem Ha przy księżycu :)

 

Wielkie gratulacje, mnóstwo pracy, czasu i finansów włożyłeś przez te prawie 6 lat.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie przypomę twoje początki i to gdzie jesteś teraz to jestem w szoku. Wielu z nas kiedyś udzielało ci porad a teraz mogłoby się od ciebie uczyć.  Wiem jak ciężko wygospodarować czas na hobby przy małych dzieciach a tobie się to udaje i to jeszcze z takimi rezultatami.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dobrychemik napisał:

Moja Żona twierdzi, że facetów nie należy za bardzo chwalić, bo im to nie służy, zatem:

 

12 minut temu, Paether napisał:

 

@Tayson, mogłeś się bardziej postarać :movingtongue: Liczę, że wyciągniesz wnioski z tej średnio udanej pracy :happy:

Dobrze, ze mamy różne żony :) 

 

 

17 minut temu, Szymoff napisał:

Jak sobie przypomę twoje początki i to gdzie jesteś teraz to jestem w szoku. Wielu z nas kiedyś udzielało ci porad a teraz mogłoby się od ciebie uczyć.  

Z kazdym zdjęciem uczę sie czegoś nowego.

 

59 minut temu, kosmit napisał:

... a kilka miesięcy później, w jednym z wątków pytałeś się @Łukasz K, czy można robić filtrem Ha przy księżycu :)

od Łukasza kupiłem QHY8L. Byl to pierwszy milowy krok w moim astrofoto. Przesiadka z Canon50d mod na nią była szkiem, ale równiez motorem do nauki obróbki i zmian w kablekologi setupu.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.