Skocz do zawartości

Messier 44 ( Gromada Żłóbek)


Sebastianus

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, .zombi. napisał:

No to o ile te w centrum jeszcze jakoś to wygląda w miniaturze to ta w LD już nie - poza tym spajki sa w innych kolorach niż gwiazda - zupełnie nie tędy drogą.

Zmniejsz poziom tła i zwiększ saturacje gwiazd to powinno wystarczyć.

 

Dzięki za rady. Spróbuje, ale po ciemku. Wieczorem. Spajki dodałem, bo trochę nuda była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sebastianus napisał:

Od Astronomy Tools "Star difraction spikes  medium stars" 60%

Jak już tak bardzo zależy Ci na spajkach, to daj na obiektyw dwie skrzyżowane żyłki czy druciki. Te dodawane podczas obróbki zawsze wyglądają źle.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Jak już tak bardzo zależy Ci na spajkach, to daj na obiektyw dwie skrzyżowane żyłki czy druciki. Te dodawane podczas obróbki zawsze wyglądają źle.

 

27 minut temu, Grzędziel napisał:

A nie lepiej naturalnie, bez spajków?

 

 

Lepiej bez, chyba ,że wynikają one z rodzaju teleskopu. Ale tak jak wspomniałem wyżej, jak to dzisiaj rano robiłem w PS to jakoś tak nijako to wychodziło. Bez pazura. Gwiazdy jakieś przepalone w centrum , a mało koloru na obwodzie.  No to zacząłem kombinować, co by tu... 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sebastianus napisał:

a mało koloru na obwodzie.  No to zacząłem kombinować, co by tu... 

 

Spajki mnie akurat nie przeszkadzają, bo lubię. ;) A u Ciebie nawet te syntetyczne wyglądają nieźle.

Natomiast słabo z kolorami w zakresie żółto-pomarańczowym. Praktycznie zostały jakby wycięte i nie bardzo można je wyciągnąć. Tymczasem jest tam trochę ładnych żółtych gwiazdek. Może to filtr? Jakiś widzę stosowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, diver napisał:

 

Spajki mnie akurat nie przeszkadzają, bo lubię. ;) A u Ciebie nawet te syntetyczne wyglądają nieźle.

Natomiast słabo z kolorami w zakresie żółto-pomarańczowym. Praktycznie zostały jakby wycięte i nie bardzo można je wyciągnąć. Tymczasem jest tam trochę ładnych żółtych gwiazdek. Może to filtr? Jakiś widzę stosowałeś?

 

Lpro Optolonga. Też właśnie nic nie mogłem na to poradzić. Brak koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sebastianus napisał:

Też właśnie nic nie mogłem na to poradzić. Brak koloru.

 

No właśnie. Kanały wyrównane a zakres żółto-pomarańczowy wycięty. Spróbuj może bez tego filtra i porównaj materiały.

Ja do niedawna używałem całkiem niezły Astronomik CLS, ale nie chciał dogadywać się z moją matrycą i miałem podobny efekt jak Ty. Zmieniłem na tańszy Baader IR-Cut Moon&Skyglow i problem zniknął.

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Antek Staszewski napisał:

Pomęczyłem trochę w photoshopie próbując wyciągnąć pomarańczowe gwiazdki. Oceńcie jak wyszło:

 

No i udało Ci się tchnąć trochę koloru w tę fotkę. Ale jak widzę do tego trzeba PS, którego ja niestety nie używam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero photoshopa, wszystko w sirilu. Najpierw wyrównanie tła, potem asinhstretch i histogram, następnie HLVG na pozytywie i negatywie, na koniec resize do 66,6% i dekonwulcja.

Autosave.jpg

Edytowane przez Antek Staszewski
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.