Skocz do zawartości

Pożyczę kolimator laserowy


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taniochę GSO, miesiąc temu go kolimowałem na ścianie odległej o 4 metry. Ale ja góral świętokrzyski i w Krakowie będę za miesiąc.

 

Edit: to jest 1,25".

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz redukcję 2.0/1.25, montujesz ją w czymkolwiek na sztywno, wsadzasz w nią włączony kolimator i kierujesz na odległą o parę metrów scianę. Zaczynasz kręcić kolimatorem - jeśli plamka zatacza okrąg to znaczy, że kolimator wymaga kolimacji. To już robisz małymi śrubkami aż do uzyskania efektu. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dobrychemik napisał:

Bierzesz redukcję 2.0/1.25, montujesz ją w czymkolwiek na sztywno, wsadzasz w nią włączony kolimator i kierujesz na odległą o parę metrów scianę. Zaczynasz kręcić kolimatorem - jeśli plamka zatacza okrąg to znaczy, że kolimator wymaga kolimacji. To już robisz małymi śrubkami aż do uzyskania efektu. 

 

Ja swój kolimuję w pozycji pionowej nie poziomej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dobrychemik napisał:

Bierzesz redukcję 2.0/1.25, montujesz ją w czymkolwiek na sztywno, wsadzasz w nią włączony kolimator i kierujesz na odległą o parę metrów scianę. Zaczynasz kręcić kolimatorem

Nie spotkałem się jeszcze z kolimatorem i redukcją, które po wsadzeniu w siebie zapewniłyby bezluzowe połączenie, a bez tego ten sposób nie ma sensu. Musisz mieć wyjątkowe szczęście, że da się to u Ciebie tak zamontować. Niestety zazwyczaj zrobienie stosownego uchwytu do obracania kolimatora to sztuka (i możliwości zależą od kształtu jego obudowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MateuszW napisał:

Nie spotkałem się jeszcze z kolimatorem i redukcją, które po wsadzeniu w siebie zapewniłyby bezluzowe połączenie, a bez tego ten sposób nie ma sensu. Musisz mieć wyjątkowe szczęście, że da się to u Ciebie tak zamontować. Niestety zazwyczaj zrobienie stosownego uchwytu do obracania kolimatora to sztuka (i możliwości zależą od kształtu jego obudowy).

Oklejenie np. naklejką na około tulejki kolimatora itp. zalatwia sprawę. Wersja na bogato redukcja samocentrująca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, MateuszW said:

Nie spotkałem się jeszcze z kolimatorem i redukcją, które po wsadzeniu w siebie zapewniłyby bezluzowe połączenie, a bez tego ten sposób nie ma sensu. Musisz mieć wyjątkowe szczęście, że da się to u Ciebie tak zamontować. Niestety zazwyczaj zrobienie stosownego uchwytu do obracania kolimatora to sztuka (i możliwości zależą od kształtu jego obudowy).

EDIT- Napisałem o uchwycie do kolimacji a nie zamontowania. UPS.

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.