Skocz do zawartości

Merkury 2021


quad

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
58 minut temu, Niebieski napisał:

Zachód Merkurego nad Krakowem

Też dziś go widziałem. Tyle, że w Warszawie. Niestety, w dużym powiększeniu wyglądał jak tęczowa kulka przez dyspersję atmosferyczną (chyba?) Ale i tak się cieszę, że go udało mi się zobaczyć.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, tomchm napisał:

Pomijając Plutona (aczkolwiek Pluton to już ponoć nie planeta) - jedynie na własne oczy przez telepa jeszcze Merkurego nie widziałem...

Ale dziękuję bardzo za zdjęcia!

Cieszę się, że zdjęcie się spodobało:)

6 minut temu, Frosch napisał:

Też dziś go widziałem. Tyle, że w Warszawie. Niestety, w dużym powiększeniu wyglądał jak tęczowa kulka przez dyspersję atmosferyczną (chyba?) Ale i tak się cieszę, że go udało mi się zobaczyć.

Wczoraj obserwowałem go przez lornetkę 20x, obraz był dokładnie taki sam jak w Twoim opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, napoleon napisał:

Szkoda, że nikt się nie pokusił o fotkę 12 maja. Niestety u mnie zabrakło pogody...

 

 

Kilku napaleńców zapewne czatowało, jednak 12-tego to Księżyc był wyjątkowo trudny. Złapanie go w niecałą dobę po nowiu to zawsze jest wyczyn - nawet przy czystym niebie. 

Foto z 12-05-2021

U mnie całe niebo czyste tylko na zachodzie malowniczo podświetlony bałagan. Czekałem pół godz. z  nadzieją że coś się poprawi ale stan się nie zmienił.  Merkury dobrze widoczny, Wenus i poniżej Księżyc zakryte.

IMG_8994.jpg

  • Lubię 6
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chojnice (woj. pomorskie)

Merkurego i Wenus dzień przed koniunkcją 2021-05-27

 

1202034648_EOS_2021_05_27_040410-1920PWenusMerkury.thumb.jpg.9b9e098a9164a5fec592ce1bf5b4663d.jpg

 

Chojnice (woj. pomorskie)

Koniunkcja Merkurego i Wenus 2021-05-28

 

 

23779160_EOS_2021_05_28_040459-1920Pv2opisMerkuryiWenus.thumb.jpg.bb61070ee886e47af68b16d24ac3f795.jpg

 

Edytowane przez quad
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

1.11.2021
Teleskop: Sky-Watcher 150/750 PDS
Montaż: EQ5 opaskowany (OnStep)
Sensor: Astro kamera t7m
Ekspozycja: 3min
Soczewki: Angeleyes barlow x5 (ale daje x3)
Filtr: Optolong IR Pass Filter
Apki: Photoshop, Topaz DeNoise AI, AutoStakkert, RegiStax 6
Kolor wzięty z drugiej kamerki - sv305.

 

merkury-2021-11-01---0004.jpg.fc087138ecda48d25bb09c59edb066cd.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.