Skocz do zawartości

Córy Atlasa - M45


dominiksito

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Marvaz napisał:

@dominiksito

Co miales na mysli mowiac mikro-czyszczenie? :)

 

Źle się wyraziłem, zwyczajnie teraz wiem jak zrobić poprawnie kalibrację, tak żeby nie zostawało dużo syfu. Nagle okazuje się, że więcej klatek było akceptowalnych. (duży odrzut był przez przelatujące cirrusy)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kubaman napisał:

Jedno pytanie mam - czy używasz jakiegoś filtru LP, czy gołą kamerę?

 

Tylko UV/IR cut, czyli w zasadzie goła kamerka

 

2 godziny temu, Tayson napisał:

Dziwne niektore srodki gwiazdek.

12 minut temu, kubaman napisał:

Chyba efekt przepalonych gwiazd i zbyt forsownego połączenia z Luminancją..

 

Duże gwiazdki oczywiście są przejarane, ale te środki powstały po złym maskowainu i dopiero teraz dzięki Wam je zauwazyłem. To normalnie powinny być jasne kulki. ;) Jak poprzednicy zauważyli skupiłem się na wszystkim tylko nie na najważniejszych gwiazdkach :D

Edytowane przez dominiksito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dominiksito napisał:

 

Tylko UV/IR cut, czyli w zasadzie goła kamerka

 

OK, to się trochę wyjaśniło w kwestii tych czasów ekspozycji.

Zazdroszczę nieba, u mnie bez filtra LP miałbym akceptowalne czasy OSC poniżej 10 sek, i mógłbym na F2 naświetlać sto godzin i nie było by nic widać.

Filtr LP nie wiem ile zabiera (i pewnie każdy inaczej), ale myślę, że ok 10 razy.

 

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kubaman napisał:

 

OK, to się trochę wyjaśniło w kwestii tych czasów ekspozycji.

Zazdroszczę nieba, u mnie bez filtra LP miałbym akceptowalne czasy OSC poniżej 10 sek, i mógłbym na F2 naświetlać sto godzin i nie było by nic widać.

Filtr LP nie wiem ile zabiera (i pewnie każdy inaczej), ale myślę, że ok 10 razy.

 

 

Podejrzewam, że jakbym miał kawałek balkonu to bawiłbym się w filtry, ale skoro i tak muszę jeździć na sesję, to dlaczego nie pojechać pod odpowiednie niebo :) Nie są to Bieszczady, ale i tak jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o tym żeby zbudować mobilny zestaw niestety rasa 11 na cem 120 nie nadaje się na wypady za miasto. Kotek kusi ale ten pierścień ostrości to chyba koszmar. 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kubaman napisał:

Myślę o tym żeby zbudować mobilny zestaw niestety rasa 11 na cem 120 nie nadaje się na wypady za miasto. Kotek kusi ale ten pierścień ostrości to chyba koszmar. 

 

Da się żyć z tym pierścieniem, przy takiej światłosile to wystarczy ustawić raz i generalnie jest na całą noc. Przynajmniej dobrze blokuje już ustawioną ostrość, a nie ślizga się jak niektóre wyciągi. :) Odnośnie zestawu wyjazdowego, to gorąco polecam. Kotek, jakiś lekki młodszy brat typu CEM25, oraz mała kamerka to super zestaw i na pewno byłby fajnym uzupełnieniem do domowego obserwatorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.