Skocz do zawartości
  • 0

Pomocy - co kupić - jaki sprzęt ?


Henryk B.

Pytanie

Przede wszystkim witam !

Przechodzę na emeryturę - chcę sobie sprezentować teleskop do obserwacji nieba. Zawsze mnie ekscytowało niebo i to co się tam znajduje. Nie muszę mówić, że będzie to mój pierwszy teleskop - więc marzeniem moim jest by był w miarę prosty w obsłudze. Mam działkę w odległości ponad  ok. 20 km od Trójmiasta i ok10 km od większych zabudowań. Obserwację prowadziłbym na tej działce, ale też czasami na balkonie mieszkania. Piszę o tym, bo już zorientowałem się , że może to mieć znaczenie przy wyborze sprzętu. Jeszcze jedno - na ten cel przeznaczyć chcę fundusz w wysokości 1000 zł max 1500. Zwracam się do Was więc z prośbą o podpowiedź - co ewentualnie mógłbym kupić ?

Heniek.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tuba Bresser 102/600 Hex jest dostępna w Teleskopy.pl. Montaż AZ4 w Delta Optical . Wyjdzie troszkę drożej niż poprzedni zestaw .

 

P.S.

Jeśli zamówi Pan do 15 to jutro już będzie Pan patrzył na gwiazdy :) a warto :)

Edytowane przez Qrczak99
dopisek
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, Qrczak99 napisał:

Tuba Bresser 102/600 Hex jest dostępna w Teleskopy.pl. Montaż AZ4 w Delta Optical . Wyjdzie troszkę drożej niż poprzedni zestaw .

ale bezpiecznie i co najważniejsze - sprzęt będziesz miał na drugi dzień :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Qrczak99 napisał:

Tuba Bresser 102/600 Hex jest dostępna w Teleskopy.pl. Montaż AZ4 w Delta Optical . Wyjdzie troszkę drożej niż poprzedni zestaw .

 

P.S.

Jeśli zamówi Pan do 15 to jutro już będzie Pan patrzył na gwiazdy :) a warto :)

Dzisiaj w teleskopy.pl był ale się zbył. Niestety takie czasy, że towar schodzi a nowych dostaw nie ma. Widać ludzie czytają forum i kto szybszy ten w teleskopach.pl kupił. Szkoda tylko, że nie udało się kupić w dobrej cenie w  sklepie Raig, tam też jak widać wykupili. Mam nadzieję, że bez problemu zwrócą pieniądze. Póki co, to chyba zostaje krajowa giełda i polowanie na coś podobnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kończąc mój temat nieudanego zakupu sprzętu w sklepie RAIG, muszę powiedzieć, że po rozmowie telefonicznej - sprawa nabrała tempa. Dziś już pieniądze miałem na koncie. Szkoda tylko, że potrącono mi 140 zł (dwukrotne przewalutowanie, najpierw z PLN na euro, później ponownie na PLN), doliczyć do tego koszt przelewu z mojego banku - 40 zł.  Więc jestem stratny 180 zł. Ale cieszę się, że reszta kasy doszła i to w miarę szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minut temu, Henryk B. napisał:

Kończąc mój temat nieudanego zakupu sprzętu w sklepie RAIG, muszę powiedzieć, że po rozmowie telefonicznej - sprawa nabrała tempa. Dziś już pieniądze miałem na koncie. Szkoda tylko, że potrącono mi 140 zł (dwukrotne przewalutowanie, najpierw z PLN na euro, później ponownie na PLN), doliczyć do tego koszt przelewu z mojego banku - 40 zł.  Więc jestem stratny 180 zł. Ale cieszę się, że reszta kasy doszła i to w miarę szybko.

Pechowy start przygody z nocnym niebem. Dobrze, że reszta pieniędzy szybko wróciła na konto. Przy takich zakupach międzynarodowych przydaje się konto walutowe w banku, często jest ono teraz darmowe a już absolutnie opłacalne jest posiadanie teraz darmowej karty i konta w Revolut Bank. Wymiana waluty po minimalnych kosztach operacji międzybankowych. Można ją podpiąć pod PayPala o zapomnieć o spreadzie. 

 

I co teraz? Masz jeszcze ochotę na jakiś zakup sprzętu? O nowym na razie można zapomnieć. W sklepach pustki w tym przedziale cenowym. W Polsce zostały tylko zabawki lub droższe sprzęty. Na zachodzie to już w ogóle półki wyczyszczone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja też na początku astro przygody miałem niemiłe doświadczenia. 

 

Ale zawsze będę powtarzał, żeby na początek kupować sprzęt z Astro Giełdy. Raz że taniej a dwa że jak się okaże, że to jednak nie to, to zawsze można sprzedać bez większej straty. Nowy kupowałbym sprzęt gdzie jesteśmy na 100% pewni że to coś co zostanie z nami na lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, Henryk B. napisał:

Milo mi zakomunikować, że po wielu perypetiach, przy wielkiej pomocy wielu z Was (szczególnie Jacka), dziś stałem się posiadaczem SW 120/600 na AZ-4.

Zaczynamy przygodę.  

Dziękuję za pomoc !

Heniek

Ty się tu nie chwal, tylko biegiem na pole i popatrz co tam widać, póki jest pogoda lub chociaż dziury między chmurami. 

Bo zaraz się popsuje... 

  • Lubię 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Henryk B. napisał:

To koledzy z forum się do tego przyczynili. Bo ja - cóż ja - tylko posłuchałem dobrych rad ;-)

Tylko nie próbuj zobaczyć wszystkiego na raz ;-) To ciekawe zjawisko - że wszystkie te obiekty poruszają się z niewyobrażalnymi prędkościami, a z perspektywy naszego życia pozostają w tym samym miejscu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.