Skocz do zawartości

Pręt z dwoma ebonitowymi pokrętłami z gwintem 3/8 cala


zbignieww

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o klasykę, uchwycenie montażu w najbardziej popularnych statywach dla cg4,cg5 EQ5
i podobne...
Współpracuje z półeczką z otworami na okulary, stanowiącą równocześnie rozpórkę nóg
statywu. Reflektuję na sam pręt, ale w ostateczności może być z półeczką .

Z.  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zbignieww napisał:
Chodzi o klasykę, uchwycenie montażu w najbardziej popularnych statywach dla cg4,cg5 EQ5
i podobne...
Współpracuje z półeczką z otworami na okulary, stanowiącą równocześnie rozpórkę nóg
statywu. Reflektuję na sam pręt, ale w ostateczności może być z półeczką .

Z.  :)

 

Czy dobrze rozumiem chcesz zastąpić oryginalny z gwintem M10 na  taki z gwintem 3/8".

(np do chwycenia głowicy kulowej aparatu)

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba sie "machnalem". Caly czas trwalem w przeswiadczeniu, ze to jest gwint 3/8 cala.

Poprostu potrzebuje oryginalny pret ! Zmierzylem go teraz linijka milimetrowa, 

nie dorobilem sie suwmiarki - i wyglada na to, ze on jest nawet nie M10, ale M8

 

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbignieww

Pręt do statywu 1,75" (EQ3-2,EQ5) to M10.

Do 2" (EQ6) to M12. Zapytaj w Delcie. 

Z tego co kojarze to @okroj miał kiedyś taki do sprzedania. 

 

P. S żeby było ciekawiej to są też statywy 1,75" z prętem o gwincie 3/8" do nowszych montaży AZ5 itp http://apm-telescopes-englisch.shopgate.com/item/333633313935

Napisz może jaki masz statyw i jaką głowicę do przykręcenia. 

Edytowane przez Lukacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako alternatywę można w sklepie budowlanym kupić pręt M10 i dokupić dwa pokrętła np. tu albo na alle..

https://www.ebmia.pl/pokretla-z-wystepami-vctfp/139525-pokretlo-z-wystepami-vct50-fp-m10.html?gclid=EAIaIQobChMIn8Hp4cmx7gIVQxV7Ch1PYAnFEAQYASABEgLbcfD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziekuje Wam za zainteresowanie i pomoc.  Jeszcze raz spojrzalem na ten pret , bo go mam - ale potrzebuje drugi do AZ5  na klasyczny statyw, na ktorym montuje rowniez EQM 35 .

By ten AZ5 UCHWYCIC w glowicy tego statywu, pret bede troche przerabial, ale dla tokarza to pare

minut roboty - zmniejszenie srednicy pretu ZA gwintem do 8 mm, by wszedl glebiej . 

Jeszcze wspomne, ze AZ 5  mam przerobione, przystosowane do zamontowania go w klasycznym

statywie z wystajacym "kolkiem" do ustawiania w AZ.

 

Wydaje mi sie, ze ten co mam, posiada jednak gwint CALOWY 3/8  !!!!  Za "chiny " nie jest to M10 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zbignieww napisał:

 

Wydaje mi sie, ze ten co mam, posiada jednak gwint CALOWY 3/8  !!!!  Za "chiny " nie jest to M10 !

@zbignieww

Głowica nowego AZ5 jest na gwint 3/8". Nie moge znaleźć w sieci jaki gwint ma EQM 35 -  rozumiem że od niego masz "szpile". Pomijając skok gwintu, na małej głebokosci otworu wkręcisz M10 w 3/8" ake ze szkodą dla gwintu - to ~0.5mm  róźnicy średnicy. Więc "szpila" od EQ5 i podobnych (M10) uszkodzi gniazdo w AZ5. 

W necie są oferty  z nowym AZ5 na stalowym statywie, zapewnie statywy 1,75" mają szpile zakończone  gwintem M10 albo 3/8" w zależności od zastosowanej głowicy. 

P. S u mnie link działa :)

 

Edytowane przez Lukacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.