Jump to content

Pręt z dwoma ebonitowymi pokrętłami z gwintem 3/8 cala

Recommended Posts

Chodzi o klasykę, uchwycenie montażu w najbardziej popularnych statywach dla cg4,cg5 EQ5
i podobne...
Współpracuje z półeczką z otworami na okulary, stanowiącą równocześnie rozpórkę nóg
statywu. Reflektuję na sam pręt, ale w ostateczności może być z półeczką .

Z.  :)

7 godzin temu, zbignieww napisał:
Chodzi o klasykę, uchwycenie montażu w najbardziej popularnych statywach dla cg4,cg5 EQ5
i podobne...
Współpracuje z półeczką z otworami na okulary, stanowiącą równocześnie rozpórkę nóg
statywu. Reflektuję na sam pręt, ale w ostateczności może być z półeczką .

Z.  :)

Czy dobrze rozumiem chcesz zastąpić oryginalny z gwintem M10 na  taki z gwintem 3/8".

(np do chwycenia głowicy kulowej aparatu)

M.

No to chyba sie "machnalem". Caly czas trwalem w przeswiadczeniu, ze to jest gwint 3/8 cala.

Poprostu potrzebuje oryginalny pret ! Zmierzylem go teraz linijka milimetrowa, 

nie dorobilem sie suwmiarki - i wyglada na to, ze on jest nawet nie M10, ale M8

Edited by zbignieww

@zbignieww

Pręt do statywu 1,75" (EQ3-2,EQ5) to M10.

Do 2" (EQ6) to M12. Zapytaj w Delcie. 

Z tego co kojarze to @okroj miał kiedyś taki do sprzedania. 

P. S żeby było ciekawiej to są też statywy 1,75" z prętem o gwincie 3/8" do nowszych montaży AZ5 itp http://apm-telescopes-englisch.shopgate.com/item/333633313935

Napisz może jaki masz statyw i jaką głowicę do przykręcenia. 

Edited by Lukacz

Panowie, dziekuje Wam za zainteresowanie i pomoc.  Jeszcze raz spojrzalem na ten pret , bo go mam - ale potrzebuje drugi do AZ5  na klasyczny statyw, na ktorym montuje rowniez EQM 35 .

By ten AZ5 UCHWYCIC w glowicy tego statywu, pret bede troche przerabial, ale dla tokarza to pare

minut roboty - zmniejszenie srednicy pretu ZA gwintem do 8 mm, by wszedl glebiej . 

Jeszcze wspomne, ze AZ 5  mam przerobione, przystosowane do zamontowania go w klasycznym

statywie z wystajacym "kolkiem" do ustawiania w AZ.

Wydaje mi sie, ze ten co mam, posiada jednak gwint CALOWY 3/8  !!!!  Za "chiny " nie jest to M10 !

10 godzin temu, zbignieww napisał:

Wydaje mi sie, ze ten co mam, posiada jednak gwint CALOWY 3/8  !!!!  Za "chiny " nie jest to M10 !

@zbignieww

Głowica nowego AZ5 jest na gwint 3/8". Nie moge znaleźć w sieci jaki gwint ma EQM 35 -  rozumiem że od niego masz "szpile". Pomijając skok gwintu, na małej głebokosci otworu wkręcisz M10 w 3/8" ake ze szkodą dla gwintu - to ~0.5mm  róźnicy średnicy. Więc "szpila" od EQ5 i podobnych (M10) uszkodzi gniazdo w AZ5. 

W necie są oferty  z nowym AZ5 na stalowym statywie, zapewnie statywy 1,75" mają szpile zakończone  gwintem M10 albo 3/8" w zależności od zastosowanej głowicy. 

P. S u mnie link działa :)

Edited by Lukacz
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 21 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 130 replies
    • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
        • Like
      • 247 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 85 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.