Skocz do zawartości

Orion i zimowy krajobraz


Lukasz77

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, kosmit napisał:

Podlasie, a zaświetlenie LP straszne. Coraz gorzej się dzieje. Niedługo, to tylko NB 3nm.

 

Nie do końca! to LP z prawej strony to świecący ośrodek! Podlasie jeszcze jest ok! Z nad Bugu przeniosłem się właśnie 50km dalej! 

 

4 minuty temu, Maetrik napisał:

Ależ przepiękna sceneria :)

jak ze świątecznej bajki :)

Piękności!

 

 

 

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, okuul napisał:

Super zdjęcie, a jeszcze opis do tego .. mega ! :)

 

Dziękuje!

3 minuty temu, Grzędziel napisał:

Ale fajny klimat tej fotki. Zazdroszczę Ci sesji w tym miejscu.

 

Grzędziel Dzięki! Czekałem na takie warunki od 2016 roku, gdy zacząłem tworzyć astrofotografię krajobrazową! Obecne zimy nie pozwalały uchwycić śnieg na nizinach! Ale ta obecna jest zupełnie inna! i to cieszy człowieka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pablo12311 napisał:

Fantastyczne zdjęcie.

Dziękuje!

 

8 godzin temu, Martyn napisał:

Piękna miejscówka. Można się nad tym zdjęciem pochylić i zatrzymać na długi, długi czas... Dzięki. ;)

Dziękuje!

 

4 godziny temu, ryszardo napisał:

To (piękne) zdjęcie przypomina mi naprawdę dawne czasy nocnych, zimowych wycieczek po podlaskich polach i wizualnych obserwacji nieba ciemnego aż po horyzont...Śniegu też było mnóstwo, cisza absolutna. :) .

P.S.

Podejrzewam sqm na poziomie 22,00!

@ryszardo Chciał bym być w tamtycz czasach z obecnym sprzętem! Zazdroszcze widoków tego czarnego nieba z tamtych czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukasz77 napisał:

Chciał bym być w tamtycz czasach z obecnym sprzętem! Zazdroszcze widoków tego czarnego nieba z tamtych czasów!

To taka ciemnica, że traci się poczucie rzeczywistości, a już na pewno nie daje się poprawnie ocenić odległości :) . Gwiazdy naprawdę wydają się być tuż nad głową,  a M42 świeci jak latarnia...

Teraz, jak jeżdżę pod niebo sqm 21,92 ( według mapy LP 2015) nie mam takiego wrażenia. Te dawne obserwacje z Podlasia przewyższały wszystkie późniejsze.

Pewnie jakieś prawa młodości. :) .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marvaz napisał:

Piekna praca z klimatem :)

Dzięki!

 

27 minut temu, ryszardo napisał:

To taka ciemnica, że traci się poczucie rzeczywistości, a już na pewno nie daje się poprawnie ocenić odległości :) . Gwiazdy naprawdę wydają się być tuż nad głową,  a M42 świeci jak latarnia...

Teraz, jak jeżdżę pod niebo sqm 21,92 ( według mapy LP 2015) nie mam takiego wrażenia. Te dawne obserwacje z Podlasia przewyższały wszystkie późniejsze.

Pewnie jakieś prawa młodości. :) .

 

Ja takich widoków za małolata nie doznałem, wtedy nie interesowałem się astronomią. Teraz żałuje, ale na Podlasiu jeszcze taki plus ,że latarnie gasną w wioskach po 22.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lukasz77 napisał:

Dzięki!

 

 

Ja takich widoków za małolata nie doznałem, wtedy nie interesowałem się astronomią. Teraz żałuje, ale na Podlasiu jeszcze taki plus ,że latarnie gasną w wioskach po 22.

Dokładnie, to jest ogromnym plusem również na podkarpaciu i przynajmniej na razie nie szykują się w tym temacie żadne zmiany w moim regionie. Zasięg nieba momentalnie skacze do 6.5 mag po wyłączeniu świateł :) 
Zdjęcie piękne, kolejna widokówka z Podlasia :) 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mack_mnk napisał:

Dokładnie, to jest ogromnym plusem również na podkarpaciu i przynajmniej na razie nie szykują się w tym temacie żadne zmiany w moim regionie. Zasięg nieba momentalnie skacze do 6.5 mag po wyłączeniu świateł :) 
Zdjęcie piękne, kolejna widokówka z Podlasia :) 

 

Myślę ,że jeszcze jedną bolączką będą latarnie LED, których na Podlasiu jeszcze mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety latarnie LED to tragedia i coraz ich więcej również na Podlasiu. Mieszkam na skraju małego Podlaskiego miasteczka - Czarna Białostocka - gdy były sodowki to potrafili nawet wyłączać je po 12, gdy są energooszczędne białe LEDy to świeca cała noc...

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sosna napisał:

Niestety latarnie LED to tragedia i coraz ich więcej również na Podlasiu. Mieszkam na skraju małego Podlaskiego miasteczka - Czarna Białostocka - gdy były sodowki to potrafili nawet wyłączać je po 12, gdy są energooszczędne białe LEDy to świeca cała noc...

Robi się tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
55 minut temu, flamezz napisał:

Przeglądam fotki i mam pytanko. Na 15s nie miałeś pojechania gwiazd? Czy jako tako stackowanie wyrównało gwiazdki plus zrobiłeś resize i nie widać?

Hej,

Tu nic nie było stakowane. To panorama z pojedyńczych ekspozycji (15s)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.