Skocz do zawartości

Zagadka niedoszłe przedsiewziecie


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Grzędziel napisał:

Trudna zagadka, oczywiście nie poznaję tego miejsca, ale typuję, że to Twoje okolice, Przedgórze Bieszczadzkie gdzieś od Przemyśla w stronę Arłamowa, na wschód Ukraina a ten fundament to hmm...

 :icon_question:...

Ale raczej nie pod niedoszłe obserwatorium.

Prawie zgadłeś to Kalwaria Pacławska i niedoszłe obserwatorium Stowarzyszenia Orion którego byłem wiceprezesem. Byłem tam dzisiaj zobaczyć. Piękne miejsce na wzgórzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, szkoda, że Wam się nie udało dokończyć. Ciekaw jestem, czy istnieje jeszcze szansa zebrać grupę zapaleńców i projekt dokończyć wyposażając go w "odpowiednią lunetę i inne przyrządy".

Sam chętnie, jako mieszczuch skazany na LP bym do takiej grupy dołączył, niestety mieszkam zbyt daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo by tu pisać jak życie potrafi płatać nam figle. Powiem tylko tyle ja musiałem podjąć pracę w Krakowie bo przenieśli firmę z Przemyśla w 2005 roku i tak trwa to do tej pory. Za niedługo zmarł kolega Jarek który był Prezesem i wszystko się zawaliło, nie było chętnych aby podjąć się dalszej realizacji planów. Zmarnowane całe starania a nie było tak łatwo w tamtym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzędziel napisał:

Ciekawa sprawa, szkoda, że Wam się nie udało dokończyć. Ciekaw jestem, czy istnieje jeszcze szansa zebrać grupę zapaleńców i projekt dokończyć wyposażając go w "odpowiednią lunetę i inne przyrządy".

Sam chętnie, jako mieszczuch skazany na LP bym do takiej grupy dołączył, niestety mieszkam zbyt daleko.

Nie wiem czy jest i kto by się podjął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Antoni napisał:

Wiem że żona prezesa miała całą dokumentację nikomu nie przekazała i wyjechała do Anglii, brak jakiegokolwiek kontaktu. Nie wiem chyba zaczynać od nowa, ale nie ma takich zapaleńców,

 

50 minut temu, Lukacz napisał:

Miejscówka ciekawa, zapaleńców trochę jest, może to być ciekawy temat dla pewnej fundacji :)

 

Byłem na wakacjach w pobliżu tego miejsca. Piękne niebo, dla mieszczuchów takich jak ja pewnie lepszego szukać nie trzeba.

Z Krakowa jest <3h pociągiem do Przemyśla. W sam raz na poczytanie książki. Później <30km autem. To nie aż tak źle.


Czy to jest mniej więcej tutaj:
https://www.google.com/maps/place/49°37'15.7"N+22°42'43.9"E/@49.6211937,22.7095911,555m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d49.6210274!4d22.712197
?

 

Tak moją pobieżną triangulacją wyznaczyłbym położenie na mapie :)

 

 

W takim miejscu od biedy można by zrobić nawet astrozlot, sanktuarium wydaje się świetną bazą noclegową, choć wiadomo, że pewnie bez głośnych imprez. 
https://meteor-turystyka.pl/dompielgrzyma-franciszkanie,kalwaria-paclawska.html
200 miejsc noclegowych! :) Można spokojnie z dziećmi przyjechać na weekend, pobiegają po polu, lasach, jakieś rowerki. 

 

 

Moim zdaniem potencjał tego miejsca jest nie do przecenienia (choć nie biorę poprawki na typowy dla mnie słomiany zapał :D )  Także zapaleńcy na pewno są.

 

Najgorzej, jeśli są jakieś problemy natury prawnej, nie wiadomo co do kogo należy, niejasny status własności, jakieś spory, itp.

@Antoni, wiem, że to mrzonki, co mówię, i nie musisz tego traktować poważnie, ale hipotetycznie gdybym chciał to całe przedsięwzięcie kupić, to co, musiałbym szukać tej zagubionej żony w Anglii? Domyślam się, że takie podejście, jak moje - bez znajomości tematu, który pewnie jest dla Ciebie bolesny - musi być trochę irytujące, ale z drugiej strony co masz do stracenia? Naświetl proszę temat, na ile się da, najwyżej jeszcze kilka osób więcej rozłoży ręce i się zasmuci razem z Tobą, zawsze będzie raźniej. 

 

Pozdrawiam

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

 

 

Byłem na wakacjach w pobliżu tego miejsca. Piękne niebo, dla mieszczuchów takich jak ja pewnie lepszego szukać nie trzeba.

Z Krakowa jest <3h pociągiem do Przemyśla. W sam raz na poczytanie książki. Później <30km autem. To nie aż tak źle.


Czy to jest mniej więcej tutaj:
https://www.google.com/maps/place/49°37'15.7"N+22°42'43.9"E/@49.6211937,22.7095911,555m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d49.6210274!4d22.712197
?

 

Tak moją pobieżną triangulacją wyznaczyłbym położenie na mapie :)

 

 

W takim miejscu od biedy można by zrobić nawet astrozlot, sanktuarium wydaje się świetną bazą noclegową, choć wiadomo, że pewnie bez głośnych imprez. 
https://meteor-turystyka.pl/dompielgrzyma-franciszkanie,kalwaria-paclawska.html
200 miejsc noclegowych! :) Można spokojnie z dziećmi przyjechać na weekend, pobiegają po polu, lasach, jakieś rowerki. 

 

 

Moim zdaniem potencjał tego miejsca jest nie do przecenienia (choć nie biorę poprawki na typowy dla mnie słomiany zapał :D )  Także zapaleńcy na pewno są.

 

Najgorzej, jeśli są jakieś problemy natury prawnej, nie wiadomo co do kogo należy, niejasny status własności, jakieś spory, itp.

@Antoni, wiem, że to mrzonki, co mówię, i nie musisz tego traktować poważnie, ale hipotetycznie gdybym chciał to całe przedsięwzięcie kupić, to co, musiałbym szukać tej zagubionej żony w Anglii? Domyślam się, że takie podejście, jak moje - bez znajomości tematu, który pewnie jest dla Ciebie bolesny - musi być trochę irytujące, ale z drugiej strony co masz do stracenia? Naświetl proszę temat, na ile się da, najwyżej jeszcze kilka osób więcej rozłoży ręce i się zasmuci razem z Tobą, zawsze będzie raźniej. 

 

Pozdrawiam

 

 

 

Tak to dokładnie jest to miejsce i ta ciemna plamka to ten fundament. Teren był gminy Fredropol i w gminie żeśmy załatwiali a jak wygląda sytuacja na dziś to nie wiem. Minęło już sporo czasu. Jeśli kogoś by interesowało zawsze może się dowiedzieć.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.