Skocz do zawartości

Vdb 14 i VdB 15


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram Marcina. Coś niefajnego jest w tej fotce, nie mam zdania co....chyba  to Bortle 5.5 nie służy fotografii broadband, a filtry masakrują sygnał.

Ja "zaliczam" Van den Bergi od lat, zgromadziłem już 60 ( ze 158). Są bardziej  kolorowe, choć jak słusznie zauważyłeś - w większoci niebieskie.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaPa napisał:

Wyraźne kolory, to fajne, ale odszumianie lub przeciąganie ponad miarę sygnału trochę daje się we znaki  na moim monitorze ;)

Bardzo trudny obiekt zresztą wystarczy poszukać - w sieci jak na lekarstwo dobrych zdjęć, a w ogóle bardzo malo. Pewnie pobawię się tym jeszcze raz. Jak na mnie to jest bardzo duży kontrast bo ten obszar jest niewyrazisty, że tak powiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnięcie mgławicy refleksyjnej z takiego nie najlepszego nieba to już jest osiągnięcie samo w sobie. Wymaga zdaje się sporej agresji, co trochę faktycznie widać, ale za to jest rzadko pokazywany obiekt ( nie miałem pojęcia jak wygląda ta mgławica), a parę szczegółów - miodzio. :) .

Ten setup pod naprawdę ciemnym niebem, to by było dopiero...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kubaman napisał:

Bardzo trudny obiekt zresztą wystarczy poszukać - w sieci jak na lekarstwo dobrych zdjęć, a w ogóle bardzo malo. Pewnie pobawię się tym jeszcze raz. Jak na mnie to jest bardzo duży kontrast bo ten obszar jest niewyrazisty, że tak powiem. 

Do Twojej skali może brakuje ale coś takiego na astromarcin

vdB14_15_2015_2000.jpg

 

PS: W sumie może teraz wyszłoby inaczej bo technika się zmienia ;) - to może być pomysł na powrót do materiału przy obecnej pogodzie.

Edytowane przez MaPa
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie lajkuja bo mocne i kolorowe, koledzy też bardzo grzecznie powyżej się wypowiedzieli a ja, nie obraź się, napiszę mocno, po męsku:

Przegiąłeś na maxa obróbkę. 

 

Przykład: co to za ciapy w tle, przecież tam takich plam na niebie nie ma

 

image.png.171fab73ad47f4275c160bb3d0f99be6.png

 

Odczekaj ze dwa tygodnie i podejdź delikatniej do tematu a będzie fajna fotka.

 

 

Edytowane przez Grzędziel
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Antoni napisał:

Kuba ja nie będę się wypowiadał na temat tej fotki bo już raz to zrobiłem i mi wystarczy ale dla przykładu pokazuję to co mi się udało zrobić  spod miejskiego nieba.  VdB 15,  porównaj i sam wyciąg wnioski.

VdB_15.jpg

Znam to zdjęcie, i uważam że jedno z lepszych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Grzędziel napisał:

Ludzie lajkuja bo mocne i kolorowe, koledzy też bardzo grzecznie powyżej się wypowiedzieli a ja, nie obraź się, napiszę mocno, po męsku:

Przegiąłeś na maxa obróbkę. 

 

Przykład: co to za ciapy w tle, przecież tam takich plam na niebie nie ma

 

image.png.171fab73ad47f4275c160bb3d0f99be6.png

 

Odczekaj ze dwa tygodnie i podejdź delikatniej do tematu a będzie fajna fotka.

 

 

Piotrek najprawdopodobniej tak jest. Być może to za trudny temat dla mnie, a być może za mocno potraktowałem zmniejszanie gwiazd. Jak pisałem siądę sobie nad tym. W każdym razie z masakrowaniem odszumiaczem to z wesselem nie wygram  (żarcik) ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę lubisz wsadzać szpilę.  Starałem się być delikatny, ale widzę że nie warto. Długa droga przed Tobą, bo postępy raczej powolne a i  przyjaciół swoim sposobem postępowania na pewno  nie zyskasz. Żarcik :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tayson napisał:

Wyglada ZDECYDOWANIE lepiej!

Moze ewentualnie przycialbym levelsy z lewej. Sa sztucznie nadmuchane. Mniej wiecej do 10 nie ma sygnalu.

obraz.png.dfbae1e25dfa30356a2199f76eba50b6.png

wiem, ale kiedy to ścinam robi się węgliste tło, takiego nie lubię. To subtelne bardzo.

Żałuję, bo ku mojemu zdumieni sporo małych gwiazdek się popaliło i nie mam szans na takie ładne złote gwiazdki jak Antonii.

To pewnie też przez filtr LP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze cos masz nie tak z monitorem, bo histo nie klamie.

po odjeciu 10 najciemniejsze miejsca maja wartosc 9-11, wiece jeszcze im daleko do smoły.

 

jakbys przycial o 30, to rozumiem obawy, ale w przeciwnym wypadku wg mnie mozesz ciachnac bez stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie, tu nie ma już za wiele do zrobienia. prawie 11 godzin, w moich warunkach OSC - nie będzie moim zdaniem różnicy.

W Bieszczadach piec godzin będzie lepsze, ale tam juz się wiele nie da więcej wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.