Skocz do zawartości

Sony A68 w astrofoto ?


abuhene

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nadeszła ta chwila, by wreszcie zainwestować w coś lepszego niż stara lustrzanka z obiektywem 70-300 mm na statywie :) Moją rozważaną, acz wstępnie, konfiguracją do astrofotografii (głównie DS) jest Sony A68 w postaci detektora (zamierzam wymienić A390 a nowy sprzęt), montaż w postaci paralaktyka EQ5 PRO na statywie NEQ5, natomiast jako tubę optyczną rozważam 80 ED Evostar 80/600 OTAW.

I tutaj rodzi się pytanie... czy ktoś z Was używa sprzętu Sony w astrofotografii ? Jak do tego ma się półprzezroczyste lustro ? Dodam, iż ten model jest nieco problematyczny do zakupienia, gdyż stany magazynowe sklepów są puste. Rozważam zatem zakup używanej alphy 68/77.

 

Drugą bardzo trapiącą mnie kwestią, jest skład pozostałych części zestawu, również prosiłbym o opinię - jeśli chodzi o sprzęt dla początkującego astrofotografa (nie mającego wcześniej doświadczenia z systemami GoTo).

Moim planem jest najpierw zakup lustrzanki, następnie montażu i nauka fotografii za pomocą lustrzanki z tele zamocowanej na nim. Dopiero na samym końcu chciałbym dobrać tubę i zacząć poważniejszą przygodę. Z góry dziękuje za wszelkie opinie i rekomendacje :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2021 o 17:52, bartolini napisał:

W Sony tego nie wyłączysz.

W mojej alphie jest opcja wyłączania redukcji szumów, chyba, że to nie dotyczy długich ekspozycji. Z Waszych opinii wynika, że brnięcie dalej w system A jest ślepym zaułkiem, do podobnych wniosków dochodzę analizując modele, które trafiają na rynek. Od dłuższego czasu skupili się na hybrydach, a te odpadają ze względu na zbyt wysokie upakowanie elektroniki i szumy...

Czy ktoś wypowiedziałby się na temat proponowanego montażu i refraktora ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.01.2021 o 18:27, count.neverest napisał:

W każdej puszcze jest opcja wyłączenia szumów, ale nie o to chodzi:

http://www.markshelley.co.uk/Astronomy/SonyA7S/sonystareater.html

Ta kwestia została już rozwiązana przez łatkę oprogramowania. Natomiast co do wyboru, to wybrałem Fujifilm X-E3, relacja cena-efekt nieporównywalna do konkurencji. Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abuhene napisał:

Ta kwestia została już rozwiązana przez łatkę oprogramowania. Natomiast co do wyboru, to wybrałem Fujifilm X-E3, relacja cena-efekt nieporównywalna do konkurencji. Temat do zamknięcia.

Da się  x-e3 sterować z komputera tym co istotne w astrofoto tz. czas exp.  czy ISO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.