Skocz do zawartości

Majątek Elona Muska - 200 mld dolarów


ScopeDome

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem dziś informację o tym, że Elon ma 200 mld dolarów. Zaintrygowało mnie ile on zarabia na godzinę, bo spodziewałem się astronomicznych kwot. I jak najbardziej takie są :emotion-5:.

Wyszło mi, że od urodzenia (bez przerwy na naukę lub dorastanie) zarabia blisko 500 tys dolarów na godzinę. To naprawde dużo pieniędzy.

 

Przypuszczam, że dla niego kolejny start jakiejś rakiety SpaceX to tak jak dla mnie kupienie sobie paczki papierosów lub wypicie piwa.

 

Kiepsko się sformatowało więc dołączam zrzut ekranu z arkusza kalkulacyjnego:
image.png.0fcd1ecffc8408a73f21c18cf6dbd392.png

 

wiek Elona w latach 49
w godzinach 429534
wartość firmy  $                                                                                  200 000 000 000
zarobki na godzinę

 $                                                                                                  465 621

Edytowane przez ScopeDome
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ScopeDome napisał:

Przeczytałem dziś informację o tym, że Elon ma 200 mld dolarów. Zaintrygowało mnie ile on zarabia na godzinę, bo spodziewałem się astronomicznych kwot. I jak najbardziej takie są :emotion-5:.

Wyszło mi, że od urodzenia (bez przerwy na naukę lub dorastanie) zarabia blisko 500 tys dolarów na godzinę. To naprawde dużo pieniędzy.

 

Przypuszczam, że dla niego kolejny start jakiejś rakiety SpaceX to tak jak dla mnie kupienie sobie paczki papierosów lub wypicie piwa.

 

 

wiek Elona w latach 49
w godzinach 429534
wartość firmy  $                                                                                  200 000 000 000
zarobki na godzinę  $                                                                                                  465 621

rzecz w tym, że on nie ma tych pieniędzy. Tyle są warte teoretycznie akcje jakiego corpo.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ScopeDome napisał:

Przypuszczam, że dla niego kolejny start jakiejś rakiety SpaceX to tak jak dla mnie kupienie sobie paczki papierosów lub wypicie piwa.

Nie do końca. Bo pewnie jak Tobie spadnie piwko to jednak mała tragedia, a jak jemu rakieta to mówi "bardzo udany test!!". 

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Antoni napisał:

No i co z tego, przyjdzie kostucha i ani centa ze sobą nie weźmie. Jaki mu będzie żal.

polish dream vs american dream :szczerbaty:

- złota rybko, popatrz, mój sąsiad ma piękną żonę, dom i samochód...

- i twoim życzeniem jest też to wszystko mieć?

- chciałbym złota rybko żeby temu złodziejowi samochód ukradli, dom się spalił i żona odeszła!

 

  • Lubię 3
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Antoni napisał:

No i co z tego, przyjdzie kostucha i ani centa ze sobą nie weźmie. Jaki mu będzie żal.

 

Ma siedmioro dzieci, więc będzie miał komu zostawić majątek. 

 

P.S Jeden z jego synów ma na imię X Æ A-12.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ajot napisał:

Taka ciekawostka. Akcje Tesli w ciągu roku wzrosły 11x - ot tak, cięzko znaleźć jakieś logiczne uzasadnienie tego boomu.

 

 

A właśnie uzasadnienie jest bardzo duże. W czasach gdy każdy na siłę chce zostać przy starym on zasuwa do przodu nie patrząc na nikogo. Przez to naraża się wielkim tego świata bo wiadomo tylko oni chcą być wielcy. To powoduje że ilość hejtu wylanego na niego jest nieporównywalnie większą niż n. p. na szefa Volkswagena czy innych. Jednak to rynek ufa jego wizji i rynek potwierdza że kasa leży w postępie, zaawansowaniu i nowoczesnej technologii. Rynek ma dosyć "tradycji". Jego firmy Space x i tesla dawno były skazywane na porażkę bo kto normalny będzie jeździł elektrykiem? To jego parcie na temat samochodów na prąd zmusił firmy całego świata do skrętu w tą stronę. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Antoni napisał:

No i co z tego, przyjdzie kostucha i ani centa ze sobą nie weźmie. Jaki mu będzie żal.

Ale będzie mógł sobie np zamówić diament ze swoim DNA i wystrzelić go w kosmos. Też tak chcę ale mnie nie stać  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak poważniej, możnaby się zastanwiać jakie będą dalsze losy dzieł życia muska gdy muska już nie będzie.

w jakim stopniu wartość jego firm opiera się na charyźmie jednej osoby i jak sobie poradzą po jego śmierci?

które upadną a które mają pozycję rynkową niezależną od "kultu jednostki"? :flirt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby w tym jego wizjonerstwie nie chodziło tylko o pieniądze...

" Nie ma nic bardziej okropnego i godnego pożałowania od człowieka, który wszystkie swoje godziny dnia przeznacza na zarabianie pieniędzy wyłącznie dla nich samych"

J.D. Rockefeller

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nova napisał:

Ale będzie mógł sobie np zamówić diament ze swoim DNA i wystrzelić go w kosmos. Też tak chcę ale mnie nie stać  :(

 

Mi tam wystarczy jak moja rodzina, koledzy, koleżanki, znajomi będą mieli mnie w swojej pamięci po mojej śmieci. 

Nic mi po pieniądzach czy jakimś diamencie błądzącym gdzieś w bezmiarze wszechświata po śmierci. Nie zabiorę ich ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.