Skocz do zawartości

QHY294M PRO


kudi145

Rekomendowane odpowiedzi

Człowiekowi się nudzi więc wymyśla jak by tu sobie życie skomplikować, ja postanowiłem kupić nową kamerę  :yes:

I tu zaczyna się "problem", do tej pory miałem CCD więc biblioteki były proste do zrobienia, nie miałem nawet darków bo przy ST2K nie mają za bardzo sensu, temperatura taka czas taki i jedziemy. Teraz nie jest już tak kolorowo, gain, offset, temperatura i czas, a za każdym razem jak zmieniam któryś z tych parametrów trzeba całą bibliotekę robić od nowa, do tego ta kamera ma dwie rozdzielczości więc klatek kalibracyjnych trzeba dorobić jeszcze więcej grrrrrrrrrrr.

Natywne ustawienia mojej kamery to 1087 Gain oraz 60 Offset, ale to dla DS i tak większość radzi zostawić, choć czytałem na cloudynights że najmniejszy szum jest przy ustawieniach 1750 gain i 30 offset, ale już dla narrow to zupełnie inna sprawa :nerves: 

Jak Wy sobie z tym radzicie, czy zmieniacie ustawienia w zależności od obiektu, czy zostawiacie raz ustalone i tylko dla nich kompletujecie bibliotekę ?

Rafał

 

QH-QHY294M_Monochromeversion-dark_5000x.jpg

QH-QHY294M_Monochromeversion-dynamicrange_5000x.jpg

QH-QHY294M_Monochromeversion-fullwell_5000x.jpg

QH-QHY294M_Monochromeversion-gain_5000x.jpg

QH-QHY294M_Monochromeversion-readoutnoise_5000x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sowich wszystkich kamerach ccd firmy QHY mialem zawsze mozliwosc zmiany gain/offset. Nigdy z tego nie korzystalem. Wg mnie szkoda czasu. UG i nic wiecej w temacie.

 

Klatki kalibracyjne po 100szt wypalam co 2lata.

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZWO dla tego Chipa podaje UG na 117 przy max Gain=400 zeskaluj to i wyjdzie Ci UG.  LRN podają na Gain=350. Co do temperatury to poniżej -5 stopi różnica już niewielka a w poborze prądu ogromna.

Ja używam tego tak, jak klepie bardzo jasne  obiekty to daje Gain=0, jak klepie galaktyki, gromady czy asteryzmy to jadę UG natomiast mgławice cisne na LRN. Mgławice na UG.... to klatki musiały by mieć po 30 minut co nie @Tayson ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr4d napisał:

Temperatura na kamerze stałe -20*C.

QHY ma delta T -35*C, co przy proponowanych przeze mnie  -20*C może być nieosiągalne w ciepłą letnią noc. 

 

Jeśli nie chcesz sią bawić w  mnożenie zestawów klatek kalibracyjnych, to bezpiecznie będzie ustawić -15*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Brak pogody więc dalej walczę z ustawieniami 

Po wielu bojach udało mi się podłączyć 294M wraz z kołem filtrowym na jednym kablu USB, ale tylko w programie NINA, w SG PRO nadal nie wykrywa koła przez połączenie 4 pin. W obu programach mam te same biblioteki dll od QHY. 

Tak to wygląda w ustawieniach programów 

 

16127184389996473317472980068639.jpg

16127185313147571697349383912721.jpg

1612718552289577636748718707772.jpg

16127185710928905386685055752044.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.