Jump to content

Dobry plecak do lustrzanki - kupię


Guest wessel
 Share

Recommended Posts

Poszukuje dobrego modelu plecaka do lustrzanki Canon ( rozmiar 550-1100) i dwóch obiektywów plus małe akcesoria ( ładowarka). Warunek - musi być sztywny, a przegrody pewnie mocowane. Ten co mam jest beznadziejny, miękki, a przegrody deformują się pod ciężarem sprzętu. Szukam nie tylko aby kupić używany, ale także porady jaki kupić bo jest tego sporo w różnych cenach. Może ktoś ma to przećwiczone i jakiś może polecić ?

Link to comment
Share on other sites

Zobacz serie lowepro tactic :) wg mnie jeden z najlepszych na rynku ale niestety dosc drogi :P
Miałem też Manfrotto Manhattan Mover, sztywny, tanszy i dosc podobny do lowepro ale nieco mniej mozliwości :)

Link to comment
Share on other sites

Maciek

Mam coś takiego. Mega pakowne. Polecam szczerze, aczkolwiek może być trochę za duże na Twoje potrzeby. Jest na pewno mniejszy model. Ten akurat mieści wszystko łącznie z montażem. 

pozdr

FFA982A4-4189-4267-B837-C2BDC6979C1D.jpeg

97881BF9-5826-46B2-A83B-927A0BCB182B.jpeg

Edited by TUR
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

NIe. CMOS na tym poziomie cenowym , który jest dla mnie dostępny, jest dobry do krajobrazów i tak go wykorzystuję :)

Edited by wessel
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, TUR napisał:

Maciek

Mam coś takiego. Mega pakowne. Polecam szczerze, aczkolwiek może być trochę za duże na Twoje potrzeby. Jest na pewno mniejszy model. Ten akurat mieści wszystko łącznie z montażem. 

pozdr

 

Mam to samo Paweł. A dokładniej mój to Lowepro Pro Runner BP450AW II. Najlepszy plecak jaki miałem do tej pory. Zjechał ze mną trochę świata, pakowny, ustawny i bardzo pojemny (u siebie często pakowałem do niego 500/f4 z podpiętym body.). Polecam ten lub mniejszy model BP350AW II.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
   • 43 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
   • 134 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.