Skocz do zawartości

m104


Łysy Łysy

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Tayson napisał:

Zdejmij LP i będzie mile w odbiorze zdjęcie. 

Do tego ewentualnie lekkie nasycenie kolorem wnętrza gwiazdek. 

Brzmi prosto,ale nie mam pojęcia jak to zrobić, uczę się dopiero pixa,to zdjęcie to tylko poziomy i krzywe w Gimpie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Łysy Łysy napisał:

I pytanie ,czy da coś wydłużenie czasu na galaktykach?

Moim zdaniem tak, ale pod warunkiem, że będziesz pod ciemniejszym niebem. Inaczej będziesz przepalać galaktykę oraz tracić jej detal.

 

Walczę z Twoim stackiem, natomiast samo wyciągnięcie pokazuje coś takiego:

obraz.thumb.png.b92540adb2f3c91bc787a5ae0300e72f.png

 

Flaty Panie... i dithering :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tuvoc napisał:

Moim zdaniem tak, ale pod warunkiem, że będziesz pod ciemniejszym niebem. Inaczej będziesz przepalać galaktykę oraz tracić jej detal.

 

Walczę z Twoim stackiem, natomiast samo wyciągnięcie pokazuje coś takiego:

obraz.thumb.png.b92540adb2f3c91bc787a5ae0300e72f.png

 

Flaty Panie... i dithering :D

Flaty były,ale coś im ewidentnie dolega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Łysy Łysy napisał:

Robiłem i na laptopie,znaczy na matrycy,histogram był na środku a także na niebie z naciągniętą biała koszulką. Super Ci to zdjęcie wyszło,pochwalisz się jakich sposobów używałeś?

 

Pytanie czy one faktycznie wyszły jak należy - osobiście wolę zdać się na program APT (generalnie robię tam całą sesję, z darkami i flatami włącznie) - wystarczy ustawić tam tylko odpowiednie ISO, przestawić lustrzankę w tryb np. AV i resztę ustawia już program. Jakbyś chciał, to mam flatownicę to możemy się kiedyś umówić i Ci pożyczę.

 

Co do obróbki, dzięki, ale nic szczególnego tam nie zrobiłem. Generalnie najprostsza, elementarna obróbka w Pixinsight. Będę za niedługo robić pokaz obróbki dla znajomych na teamsach to mogę podesłać Ci zaproszenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APT?,muszę spróbować,bo używam dedykowanego canonowskiego softu. A co do zaproszenia,z chęcią skorzystam,cały czas coś tam czytam i oglądam,ale pix ma przede mną jeszcze duuużo tajemnic. Ja dopiero raczkuje w astrofoto,ale pochłonęło mnie to na dobre, większość wolnego czasu i "luźnych" funduszy przeznaczam na to hobby. Studnia bez dna hahah,ale satysfakcja nawet po takich zdjęciach, rekompensuje mi wszystko. Dzięki, pozdrawiam

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grzędziel napisał:

No i wyszło całkiem przyzwoite zdjęcie. Jedna uwaga na przyszłość dla @Łysy Łysy. Stosuj dithering to unikniesz tych trudnych do usunięcia skośnych smug.

Do czegoś takiego jak "dithering" jeszcze nie doszedłem,szukam po necie co to i jak się do tego zabrać,faktycznie te smugi mnie strasznie irytowaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łysy Łysy napisał:

Do czegoś takiego jak "dithering" jeszcze nie doszedłem,szukam po necie co to i jak się do tego zabrać,faktycznie te smugi mnie strasznie irytowaly

To ja wrócę do APT, jeśli guiding robisz w programie PHD2 to APT ogarnie sobie sam dithering i przesunie o kilka pikseli kadr co klatkę. Można też tak jak mówi @Grzędziel, co u mnie działa bardzo dobrze w przypadku np. Lucky Imagingu (przesunięcie montażu co avik z kilkuset klatek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.