Skocz do zawartości

Canon EOS 350D


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

niestety, te naprawdę pierwsze, to zaskoczenie ...i okrzyk jakie to małe!!! :o

 

Prawdziwa konsternacja, bo przewaliłem mnóstwo stron, doszukując się różnic między 300D, a 350D i wiedziałem, że 350D będzie mniejszy, ale żeby aż tak? :blink:

 

300D_vs_350D_front.jpg

 

Pierwszy kontakt, ten już zdaje się czwartego, czy piątego stopnia. Myślę sobie, wezmę go do ręki, to i tak przylgnie ...i będzie dobrze, kto tam będzie głowę sobie zawracał, że mniejszy, kanciasty, przecież to postęp, miniaturyzacja.

 

300D_vs_350D_tyl.jpg

 

No..., ale nie, wziął i nie przylgnął!! :o No tu, to już się naprawdę zezłościłem

 

Co jest, toż to lustrzanka, a nie małpka jakowaś, to ma leżeć w ręku, no kurcze, jak "kolt kombojski", jak "kij bejzbolowy" :szczerbaty: Ale nie chciał i już :(

 

Wyszarpawszy z folii bateryjkę, no bo oczywiście ta, od 300D, to już nie pasuje, kurna za duża, znaczy się nienowoczesna już :Boink: , licząc, że może jakimś cudem zostało trochę prądu z taśmy produkcyjnej, o, a jakże jeszcze ciepła prawie.

 

No więc szybciutko ładując, wyrwawszy przyjacielowi, jego najlepszy obiektyw ze starego :szczerbaty: 300D, skubnowszy, za jednym zamachem flasha, ładuje to wszystko, włączam.... no i mmm najpiękniejszy szelest jaki w życiu usłyszałem. No tego, to się już nieda opisać bajka :rolleyes:

 

W te któtkie, jak mgnienie 10 sek. nacykało 30 pare klatek wow, no niemożliwe toż to cekaem. No tak, teraz zanim to zgra z bufora do pamieci, toż i instrukcję całą zdąże przewertować. Noo, ale gdzie tam, 2 sek i od nowa można walić całym magazynkiem !!! niesamowite wprost

 

300D_vs_350D_aks.jpg

 

no to tyle na razie, darki już się robią, tylko ta bateria podładuję się trochę, bo tak na głupa, gigówke całą, bez mała zapełniła zdjęciami i już na 300 sek w iso 1600 zabrakło

 

przepraszam za ten powyższy chaos i słowotok, no ale miały być pierwsze, to są :)

pozdrowienia

 

jednocześnię, pragnę z całą mocą podkreślić, iż czekałem do ostatniej chwili ładnej pogody, kupiłem, jak już całe niebo było jak mleko, także wszelkie imputacje dot. zasnucia chmurwami regionu warsiawki i okolic, to tylko paskudny zbieg okoliczności i zapewne tylko plotki :Boink:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Czekam niecierpliwie na pierwsze wnioski. Mam mozliwosc sciagnac body 300D ze Stanow za 600 USD albo zakupic u nas wlasnie 350D, za okolo 3300 PLN (body). Roznica prawie 2x, tak wiec musze sie solidnie zastanowic. Oczywiscie zastostosowanie w astro odgrywaja tu glowna role.

 

Pozdrawiam

 

H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już trochę może na spokojnie, to:

 

porównując 350D do 300D

 

zalety:

 

1. większa matryca bo 8mpix a nie 6, ale fizycznie mniejsze ma wymiary!

2. niesamowita szybkość startu 0,2 sek od zimnego startu do pierwszej fotki

3. serie, niby nie wiele szybciej bo 2,8/sek a nie 2,5, ale zato aż 20 klatek a nie 4

4. oczuwalnie lżejszy

5. jaśniejsza matówka, ale chyba odrobinę mniejszy obraz

6. szybkość transferu do kompa usb 2.0 a nie 1.1 które i tak w 300D było nie do końca wykorzystane

7. lampa błyskowa odrobinę wyżej wystaje, lecz znowu jest mniejsza, mniejszy odbłyśnik

8. chyba jednak lepiej rozmieszczone przyciski, mimo przyzwyczajenia do starych :)

 

 

wady:

 

1. dużo mniejszy pochwyt, kanciasty, po prostu źle leży

2. no kurcze naprawde niema za co złapać jest za krótki i za niski

3. ogólnie wyglada bardziej kanciasto i niestety jak wyglada tak pasuje do ręki

4. mimo, że na starcie ma mniejszą cenę niż miało 300D to prównywanie cen obu teraz hmm trzeba jednak przemyśleć, czy kupić 350D body za powiedzmy 3300-3400 czy 300D za 2300-2400. to ok. 1000 zet różnicy jednak

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, że dopiero teraz, ale kolejna nieprzespana noc, uch za dużo pracy :(

 

wracając do tematu:

 

poza tym "nieleżeniem w ręku" , aparat z bliska wyglada po prostu jak typowy kompakt z przed roku, nawet dwóch.

 

O ile 300D też jest plastikowy, to ten plastik jest gładki, a gumowany w potrzebnych miejscach, natomiast w 350D jest szorstki na całej powierzchni i niestety, w taki taki tandetny sposób, niewiem jak mogę to bardziej obrazowo wyjaśnić, coś jak obudowa kiepskiej, taniej klawiatury, uchwyt na rękę jest jeszcze bardziej chropowaty, zamiast miękkiej przytulnej :) gumy 300D

 

300D_uchwyt.jpg

 

w 300D - to srebrne, gładkie, przyjemne w dotyku, czarne to gumowe, jeszcze bardziej przyjemne :szczerbaty: bo miękkie

 

natomiast w 350D:

 

350D_uchwyt.jpg

 

jedno i drugie twarde i szorstkie :(

 

wiem, może to jakieś moje zboczenie dotykowo-estetyczne :) lecz ten aparat po prostu z wygladu może się nie podobać, mi się nie podoba wcale. Zdjęcia niestety robione przy lampie małpką kodaka, nie oddają piękna 300D, ani brzydoty 350D :ha:

 

to tyle jeśli chodzi o wygląd, potem już będzie tylko lepiej :D

 

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak sie zapakuje do tego gripa to bedzie lepiej ???

 

Miałem juz kiedys dynaxa5 i wiem co to znaczy jak lustrzanka jest za mała , za lekka i ostatnie 1,5 palca sie nie załapuje (wisi z powietrzu) a aparat leży w rece beznadziejnie. To sie załamać idzie jak ręka zaczyna po chwili boleć od niewygodnego uchwytu

 

Pokaż nam darki :banan: 300 sek iso 100\200\400\800\1600\3200

 

Pozdrawiam

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już walę :)

 

lecz całkowite zaskoczenie :(

 

czas 30 sek.

 

iso 400 - 0/8

iso 800 - 1/29

iso 1600 - 0/76

 

czas 300 sek.

 

iso 400 - 7/340

iso 800 - 9/929

iso 1600 - 13/2659

 

jakies kompletne bzdury wychodzą

 

a robiłem z zakrytym wizjerem i naturalnie deklem

 

ale dlaczego taka różna ilość martwych pikseli ?? :unsure:

 

niepocieszony pozdrawiam

 

naturalnie moge wrzucić np klatke darka np. 300 sek / iso 1600

tylko to 3,7 MB jpg , a resize'ować chyba to bez sensu ?

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mogę :(

jest limit rozmiaru wysyłanych załczników :(

 

bardzo proszę o udostępnienia jakiegoś serwera, na maila też mogę, lecz niestety nie bezpośrednio na forum

 

darki idą już do DaVe'a , zaraz je może udostępni

dzięki DaVe :)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mogę :(

jest limit rozmiaru wysyłanych załczników :(

 

bardzo proszę o udostępnienia jakiegoś serwera, na maila też mogę, lecz niestety nie bezpośrednio na forum

 

darki idą już do DaVe'a , zaraz je może udostępni

dzięki DaVe :)

możesz też wysłać do mnie na maciej@archymetria.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darki poszły mailem do DaVe'a:

 

czas 300 sek. iso 400, 800, 1600

 

na mniejszych iso musze zrobić później, co za radość tak trzymać tego "bulpa" przez 5 min :Boink: musze koniecznie zmajstrować "remota"

 

i ożeszty, przez te darki, to mnie skarbówka wsadzi do ciemnicy, za niezłożenie pita vata w terminie :Boink:

 

pozdrawiam

 

DaVe udostępni na serwerze, a ja muszę zasuwać do skarbówki :(

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.