Skocz do zawartości

Canon EOS 350D


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały dylemat w sprawie numerowania fotek, która opsja jest najlepsza - praktyczniejsza.

Czy od 0000 do 9999 - continuous, czy XXX-0001 - opcja Auto Reset?

Czy aparat zawsze pamięta ile fotek zrobiono, np. w celu sprzedaży-zakupu?

Tak jak licznik km w samochodzie.

 

A to nie jest tak, że ta druga opcja to jest zapis w podkatalogach? Z tego co pamiętam

tak jest w 300D. 10 tysięcy wydaję się dużą liczbą, ale ja w kompakcie, którego już nie używam,

przekręciłem licznik :)

Edytowane przez ralf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi numerami klatek to nie do końca tak. Wystarczy po wyjęciu karty przejść z funkcji "Auto reset" na "Continuous" i włożyć sformatowaną kartę i 350-tka zacznie liczyć zdjęcia od nowa. Właściwą liczbę zrobionych zdjęć może odczytać chyba tylko serwis.

I odwotnie po włożeniu karty znajomego czy tez drugiej posiadanej przejmie numerację od ostatnigo zdjęcia zrobionego przy pomocy tej karty.

Edytowane przez r65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest Panowie - wreszcie jest, moje 350D (które już męcze od dwóch godzin) także żegnam na tydzień .........

............ e tam żartuję :D

 

Ale tak na poważnie pierwsze wrażenie to rzeczywiście jest dość mały (niewiele większy od mojego poprzednika MDC800 850k pixli). W sumie to przyzwyczaiłem się po 20 minutach. na razie przeraziła mnie ilość opcji i nastawóm możliwych do zrealizowania (szok). muszę kończyć bo eosik wzywa :D

 

Nawet nie macie pojęcia jak to radocha :Beer::banan::helo::szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś kupował w www.europassat.com/sklep? Mają bardzo atrakcyjną cenę 2780zł(brutto), ale trochę boję się ewentualnych niespodzianek.

 

wrzucam link z innego forum na temat sklepów oraz tipów:

1. http://canon-board.info//showthread.php?t=481

2. http://www.cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=59...ghlight=grosman

 

dla siebie rozważam dwie możliwości w zależności od stanu kasy:

- polecany Grosman (TIP) - http://www.europassat.com/sklep/

- techmarket - http://www.techmarket.pl/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze w tym miesiącu kupuję 350D :helo: no i pare akcesoriów i lensów do tego. Zastanawiałem się też nad 20D, bardzo mi się podobały jego możliwości no i ta rewelacyjna obudowa ze stopu, ale zdecydowałem się na gorsze body, a lepsza optyka. ^_^:banan:

 

PS:Tak się składa że miałem przyjemność przez krótki czas pracować dla Grosmana (obecnie Europassat), efekty mojej pracy widać na stronie, mianowicie robiłem fotki sprzętu :-)

 

Pozdrawiam :D

 

AdrianP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie 350d ma wiele zalet, a jak to wszystko ma sie do zastosowan astro?

w najblizszych dniach planuje zakup aparatu i zaczalem sie zastanawiac czy nie lepiej kupic 300d i zaoszczedzic ok 900-1000zl

czy roznica w zastosowanaich astro jest az tak wielka ze warto inwestowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, różnica chyba jest na tyle duża, ze warto chyba jednak kupić 350D,

bo przede wszystkim:

 

- duużo niższe szumy matrycy, iso1600 w 300D to kaszana, w 350D hmm prawie nie widać

- a i 8 Mpix to nie 6 :D

- normalne ustawianie wcześniejszego podnoszenia lustra przed

- mniejszy, lżejszy - w astrofoto to zaleta, mniej wisi na końcu wyciągu

- istnieje możliwość zdejmowania darków przy każdej ekspozycji i to nie jest jakiś softwarowy wybieg, po prostu aparat robi druga taką samą ekspozycję przy zamknietej migawce, fakt, że dwukrotnie wydłuża to focenie, ale efekty są znakomite i czasem warto

- 350D jest o niebo szybszy, zwłaszcza przy zgrywaniu zdjęć na kompa przez kabel, bo USB 2.0, a nie 1.1

 

to chyba te najważniejsze astro-różnice :rolleyes:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, o jakieś 14%

ale i tak ma dużo mniejsze szumy niż 300D, bo w 350D jest matryca nowszej generacji

czym sie rozni wersja amerykanska od europejskiej? czy tylko sposobem realizowania reklamacji i ewentualnego serwisu? i czy warto z tego wzgledu oszczedzic te 200zl?

im blizej zakupu, tym wiekszy balagan w glowie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja amerykańska, od europejskiej różni się napisem, zamiast 350D ma napis Rebel XT, japońska ma napis kiss n

ale czy warto rydzykować?

chyba jednak nie, polska gwarancja i serwis to zdecydowanie warte tych dwóch stów

 

a takie rzeczy, to tylko w serwisie można sprawdzić, tzn ile naprawdę fotek zrobił aparat,

ale aparat nowy poznasz po mnóstwie naklejek, nalepek, folii zabezpieczających, metek, a nowy jest nimi obwieszony jak choinka i po nich widać, czy ktoś go wcześniej używał, czy nie

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Dzisiaj stałem się właścicielem Canon'a EOS 350D. Kupiłem w sklepie, nówkę. Jest to moja pierwsza przygoda z lustrzanką cyfrową. Na razie będę wałkował instrukcję, żeby poznać bliżej tą "zabaweczkę" :). Niedługo dokupię adapter do synty, żeby strzelać w samoloty i jakieś jaśniejsze obiekty na nocnym niebie. Wiem, że to nie żadna nowość ale w moich rękach nią jest :szczerbaty: Znikam się bawić :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.