Skocz do zawartości
  • 0

Prośba o identyfikację lornetki


micropoint

Pytanie

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Delta Silver 10x50

https://www.optyczne.pl/57-Test_lornetki-Delta_Optical_Silver_10x50.html

Na optycznych jest wersja z innymi muszlami. 

Twoja to (być może nowsza) edycja jak tu

https://www.zoom-n-joy.pl/katalog/lornetka-delta-optical-silver-10x50/?gclid=EAIaIQobChMIzqbt9JjO7gIVjtSyCh0nFAp1EAQYASABEgJSgfD_BwE#.YBrX9xjTmyU

Edytowane przez Lukacz
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam

próbowałem na necie i nie udało mi się nic znaleźć. Wygląda na starszy model. Może są tam jeszcze inne oznaczenia wskazujące na nazwę producenta. "Bak 4" oznacza lepszej jakośći pryzmaty (poczytaj: https://www.optics4birding.com/basics4.aspx). FMC = Fully-multi-coated Optics (poczytaj::

 

).

114 na 1000 oznaczałoby ultra wide angle field = ok. 6.5 stopnia pole widzenia. Jest to bardzo potężne jak na lornetkę i ciekaw jestem czy to prawda. Łatwo możesz sam to sprawdzić obserwując jakieś obiekty z pewnej zmierzonej odległości i następnie zmierzyć szerokość terenu widzianego przez lornetkę. Jeszcze łatwiej to sprawdzić na gwiazdach jeśli masz dostęp do atlasu online nieba (np. Cartes du Ciel). A wogle fajna lornetka i mam nadzieję że pozwoli ci popenetrować niebo i nie tylko...

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
35 minut temu, alesol napisał:

 

 

114 na 1000 oznaczałoby ultra wide angle field = ok. 6.5 stopnia pole widzenia. Jest to bardzo potężne jak na lornetkę i ciekaw jestem czy to prawda.

 

Sorry ale upraszczając* okulary o polu 65°  w lornetce to żaden wyczyn.  Co do UWA - Ultra Wide Angle to przyjeło się tak opisywać okulary o poku własnym ~ 82° np Meade UWA 5000. Fakt że kiedyś były w  Delcie okulary  SW 58° ( klony TMB/Burgess) oznaczone jako UWA ale to kogoś z marketingu poniosło:D

 

* dobrze skorygowane 65° pola własnego okularu w lornetce to już "wyższa szkoła jazdy". 

Edytowane przez Lukacz
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 hours ago, Lukacz said:

Sorry ale upraszczając* okulary o polu 65°  w lornetce to żaden wyczyn

 

nasz kolega, micropoint chciałby się dowiedzieć co to za lornetka. Słowo "ultra" użyte przeze mnie nie ma nic wspólnego z rodzajem okularu, które ostatnie technologie nawet doszły do 120 stopni. Mi chodziło wyłącznie o lornetkę, dla której tak duże (6.5) FOV jest czymś doskonałym, obojętnie dla mnie czy nazwiemy to "ultra", "mega" czy też mp. "super". 

 

Wracając do tematu, a może to ta: https://teleskopy.pl/Lornetka-Delta-Optical-10x50-Silver-teleskopy-2357.html 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@alesol fajnie że chcesz pomóc  :)
"nasz kolega, micropoint chciałby się dowiedzieć co to za lornetka" - zobacz mój 1 post w tym temacie. Czyli drugi z kolei :icon_wink:.
A co do  "Mi chodziło wyłącznie o lornetkę, dla której tak duże (6.5) FOV jest czymś doskonałym"  to ja określisz pole takiej?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minutes ago, Lukacz said:

to ja określisz pole takiej?

 

drogi kolego, to już nie na moją kieszeń, zresztą ja pamiętam czasy, gdy miałem okular 50 stopni to się cieszyłem bo był lepszy niż 40 stopni. Technologia szalenie idzie w górę. 

pozdrawiam i przepraszam, przegapiłem twój wcześniejszy post

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@alesol  kolego nie przepraszaj :) dobrze że pomagasz, podałeś cenne informacje.
WX to już górna półeczka i raczej ciekawostka dla kolekcjonera. Za tą cenę wolałbym kupić ze 2-3 inne lornetki :icon_wink:.
Jednak parametry robą wrażenie.
Również pozdrawiam :hiya:

Edytowane przez Lukacz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.