Skocz do zawartości
  • 0

Lornetka Entry 10x50


phacops

Pytanie

Mam taką znajdę...i to dosłownie spod śmietnika. Lornetka nie używana wręcz nówka z opakowaniem. Co by nie mówić rzadko kiedy można ot takie coś trafić. Miało to jednak swoje powody... Okazało się, iż daje tragicznie rozdwojony obraz -cóż wina pryzmatu. Próbowałem ją wstępnie rozbierać aby dojść to śrub centrujących, jednak w tym modelu bez zmieszczenia uszczelnień jest to niemożliwe. Nic dziwnego, iż ktoś ją wystawił pod śmietnik. Być może się mylę i jest możliwość jej kolimacji-czy już raczej nadaje się raczej jako dawca części do różnych ATM? Nie mam pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja ostatnio kupiłem za grosze Sky mastera  15x70 nowa z wadą w postaci  podwójnego obrazu. Miała być dawcą obiektywów ale po rozkręceniu poruszałem pryzmatem i wskoczył na miejsce nic nie kolimowalem. No i cud po skręceniu obraz jest już zbieżny.  Może tu podanie podczas transportu upadła paczka i poluzował się pryzmat.

Edytowane przez Smorff84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, ZbyT napisał:

niektóre lornetki kolimuje się obracając obiektywy na gwintach

tak mam w swojej starej lornetce PZO. Pryzmaty nie mają regulacji

 

pozdrawiam

Je też rozkręcałem... Zabrakło mi już wyobraźni. Nie chcę robić nic bardziej inwazyjnego. Jeśli się nie da tego po dobroci najwyżej sprzedam to ktoś wykorzysta lub naprawi. Ja już i tak jedną o tych parametrach mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, phacops napisał:

Właśnie w tych miejscach jest jednolita powłoka nawet na krawędziach. Beż rozcięcia się nie obejdzie

A jest to ogumowane czy lity plastik?

Jeszcze możesz sprawdzić przy pokrętle ustawienia ostrości, tak jak to np mają nikony Action VII czy teraz Aculon:

 

nikon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak pisałem, spróbuj poszukać przy pokrętle ustawienia ostrości w miejscu zaznaczonym na zdjęciu.

Możesz też spróbować odkręcić obiektywy razem z tubusami. Wtedy latarka i sprawdzisz od dołu gdzie są śruby kolimacyjne albo czy w ogóle takie są :)

Nie raz też wydaje się że korpus to lity plastik a w rzeczywistości jest to tylko cienka obudowa naklejona na właściwy korpus :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.