Jump to content

Affinity Photo 1.9 - Nowe funkcje / stacking i edycja


innerside
 Share

Recommended Posts

Wraz z najnowszą wersją Affinity wypuściło dziś dodatkowe narzędzia do astrofoto.

Jest sporo nowości:

- stacking

- Obsługa FITS

- background removal

- star alignment

i wiele innych. 

 

Akurat kończy mi się abo na APP :)

Wszystko dostępne tutaj:

 

 

 

 

 

 

 

Edited by innerside
 • Like 4
 • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Nie ma dużo opcji, ale jako początek drogi sądzę, że to i tak sporo. Kompletny workflow z podstawowymi narzędziami. Daaaaleko do dedyków jak APP i Pix, ale nie o to tu chodzi chyba.

Mam nadzieję, że gałęź astro będzie rozwijana w programie. Znając jak Affinity współpracuje z userami, to w następnej wersji będzie sporo dodatków. 

Tym bardziej cieszy, że mówimy o sofcie za grosze, który jest konkurencją Photoshopa (zawodowo zrezygnowałęm z PS/AI/ID i już całkowicie pracuję w pakiecie Affinity).

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za info. Do tej pory te funkcje mialem w becie. James Ritson z teamu Affinity i autor oficjalnych tutoriali sam zainteresował się astrofotografią, więc można liczyć na coraz większe wsparcie w programie dla naszych celów. Udostępnił też pakiet makr. Jest link pod jednym z filmów.

 

Do stackowania wolę siril. Dalsza obróbka w Affinity photo jest analogiczna jak w PS. 

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sam dzisiaj zobaczyłem ten update i od razu chiałem napisać o tym tutaj :) Teraz tylko opanować nowe narzędzie. Ktoś już coś zrobił? Pochwalcie się swoimi uwagami i pracami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 36 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 69 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
   • 21 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Like
   • 131 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.