Skocz do zawartości
  • 0

Refraktor SVBONY 80 ED - czy to się nada do astrofoto?


ceokiusz

Pytanie

Cześć i czołem,

czy ktoś z Was używa może albo potrafi powiedzieć cokolwiek o tym refraktorze SVBONY SV503 80 ED. Jego cena jest dosyć atrakcyjna nie da się ukryć, ale opini w sieci bardzo mało.

Potrzebuje jakiś w miarę budżetowy sprzęt na początki astrofotografii.

 

link > https://pl.aliexpress.com/item/4000931908392.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.76a669a7k9GlSf&algo_pvid=72f81f47-fd80-48f1-88bd-c5233808d180&algo_expid=72f81f47-fd80-48f1-88bd-c5233808d180-0&btsid=2100bdd016126415359386712ece5b&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_SVBONY-SV503-80ED-F7-teleskop-OTA-achromatyczny-refraktor-rura-2-podw-jna-pr-dko-Focuser.webp

 

Edytowane przez ceokiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 godziny temu, Rosso napisał:

@dobrychemik

@Marcin_G z ciekawości, jak chodzi wasz focuser? Przy przy używaniu precyzyjnego pokrętła obraz pozostaje nieruchomy? Czy ogólnie jest to wada takich focuserow? Pytam, bo to pierwszy mój taki focuser.

U mnie idealnie, bez żadnych usterek / problemów / zgrzytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

Za 1300zł. Alliexpres jest tak samo, a nawet bardziej bezpieczne od Allegro. Jeżeli kupujesz bez obaw na Allegro to tak samo możesz bez obaw kupić na Alliexpress. Jeżeli coś się stanie z zamówieniem, Alliexpress natychmiast rozwiąże sprawę tak samo jak i Allegro w takich przypadkach.

Edytowane przez ceokiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, zbignieww napisał:

Niby jasna, ale nie do końca.  Dostawa do Czech . Gdzie napisane, że z Francji ???   Za pośrednictwem LAPOSTE  , tzn z Francji ???  Na 100 %  ?

Zaznaczając poszukiwany przedmiot na Alliexpres, zaznaczasz u góry z jakiego kraju interesuje Ciebie wysyłka. Ten SvBony ma mozliwosc tylko z Francji jezeli chodzi o europę. Zresztą Svbony ma główną siedzibę we Francji, w europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie 1600zł to już była super cena. 1300zł z groszem jest ceną wręcz rewelacyjną jak za dublecik ED 80mm. Jak macie obawy to możecie albo się umówić że zamówicie jedną sztukę na spółkę, jak dojdzie to zamawiacie drugą sztukę. Jak nie dojdzie to stratami dzielicie się na pół. Zawsze 700zł miej boli niż stracić 1300zł. A jak znajdziecie jakiegoś trzeciego chętnego to w wypadku straty podzielicie się na trzech. Możecie też coś innego od nich zamówić, np zoom i się okaże czy dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może ten sklep ma służyć upłynnianiu towarów ze zwrotów w Europie. SVBony od jakiegoś czasu oferuje darmowy zwrot.

 

A to że jedną rzecz można w jednym sklepie na Ali kupić w różnych cenach to normalne. Zawsze trzeba się rozglądać, oni tam premiują ludzi szukających oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 godzin temu, zbignieww napisał:

Jest to wprawdzie achromat  ( dlatego taka a nie inna cena ) , ale soczewki z FPL 51 a nie plastikowe

Głupoty piszesz :)

 

Korekcja sfero-chromatyczna obiektywu zależy od doboru (dopasowania) obu rodzaju szkieł. Pisałem o tym kiedyś dokładnie na AM.

Chińczycy co prawda nie napisali jakie to konkretnie szkło lantanowe, ale jeśli to LaK-51 (szkło specjalnie zaprojektowane do współpracy z FPL-51), to korekcja obiektywu będzie lepsza niż w Sky-Watcher'owym FPL-53 + BK7 (seria 80ED, 100ED, 120 ED).

 

Opinia o słabej korekcji (jak na APO) obiektywów z FPL-51 wzięła się stad, że długo łączono je z tanim BK7. Niestety to połączenie nie jest zbyt dobre.

 

To również powód powstania szkla FPL-55, zaprojektowanego specjalnie do współpracy z tanim BK7, co daje wtedy minimalnie lepszą korekcje niż FPL-51 + LaK-51.

 

 

18 godzin temu, dobrychemik napisał:

To ten sam sklep, co we wcześniejszym linku. Nawet nie ma swojej nazwy. Opisz później swoje przejścia z tym sklepem, gdy w końcu uda Ci się odzyskać pieniądze ;)

Że to wał to widać po cenach innych produktów.

Np. telefon Realme 7. Na oficjalnym obrazku "super cena" $199.99. Na Ali średnio 750 zł. W tym sklepiku 455 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Doskonałą korekcję barwną (chromatyczną) potwierdzam! Myślę, że wiele osób (które nie zjadły zębów na refach) byłoby w stanie uwierzyć, że jest to tryplet (widząc tylko obrazy w ognisku). Przed i za ogniskiem widać zabarwienia charakterystyczne przy korekcji tylko dwóch długości fali. Ale w ognisku - w wizualu z powiększeniem 2,2D - jest świetnie, jak na sprzęt za 1700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Marek_N napisał:

 

Że to wał to widać po cenach innych produktów.

Np. telefon Realme 7. Na oficjalnym obrazku "super cena" $199.99. Na Ali średnio 750 zł. W tym sklepiku 455 zł :)

Tylko co w takim przypadku zyskuje sprzedający wiadomym jest że nie otrzyma kasy jak nie zakończy transakcji (nie otrzymasz towaru).

Tak pytam bo takich atrakcyjnych ofert na Ali dużo jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprzedający tym sposobem nabija liczniki zamówień co ma doprowadzić do lepszej ekspozycji jego biznesu.

Zauważ, że na Ali jeżeli sprzedający nie wyśle towaru w uzgodnionym terminie to transakcja zostaje anulowana a Ty nie masz możliwości wystawienia opinii, kasę masz zamrożoną, a licznik zamówień u sprzedawcy rośnie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, zbignieww napisał:

 Od kogo jest korzystniej kupować w kontekście  uchronienia się od VAT-u  i cła  ???   Ze strony Aliexpress, czy SVBONY  ? 

 

Na jedno wychodzi. SVBony refraktory kupione na Ali i tak nie wysyła standardem, ale holenderskim DHLem. Mi się udało i paczka została zignorowana przez celników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 hours ago, Marek_N said:

Głupoty piszesz :)

 

Korekcja sfero-chromatyczna obiektywu zależy od doboru (dopasowania) obu rodzaju szkieł. Pisałem o tym kiedyś dokładnie na AM.

Chińczycy co prawda nie napisali jakie to konkretnie szkło lantanowe, ale jeśli to LaK-51 (szkło specjalnie zaprojektowane do współpracy z FPL-51), to korekcja obiektywu będzie lepsza niż w Sky-Watcher'owym FPL-53 + BK7 (seria 80ED, 100ED, 120 ED).

A jakiś przykład teleskopu fpl 51 plus lak 51?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz podać "gotowy" link ?  W grę wchodzi jak sam refraktor , tak koszty transportu , które wynoszą ponad 50 dol.

Właśnie dostałem dzisiaj 2 okularki do bino, przyszły z Holandii . Czy te refraktory są u  dystrybutorów/sprzedawców również w Europie ?

Francja, Hiszpania, Niemcy, Holandia ...   Gubię się w tych ich interesach ...  SVBony funkcjonuje zupełnie osobno , czy w ramach giganta Aliexpress ? 

W/g mnie raczej to drugie .

 

Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, zbignieww napisał:

Możesz podać "gotowy" link ?  W grę wchodzi jak sam refraktor , tak koszty transportu , które wynoszą ponad 50 dol.

Właśnie dostałem dzisiaj 2 okularki do bino, przyszły z Holandii . Czy te refraktory są u  dystrybutorów/sprzedawców również w Europie ?

Francja, Hiszpania, Niemcy, Holandia ...   Gubię się w tych ich interesach ...  SVBony funkcjonuje zupełnie osobno , czy w ramach giganta Aliexpress ? 

W/g mnie raczej to drugie .

 

Z.

Przyszły okularki? ale skąd? z oficjalnego sklepu SVB z Ali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyszły z Holandii - pisałem przecie ... :)  Na zewnątrz małej nieforemnej foliowej paczuszki ani śladu , że coś z Ali  lub z Bony . Z Holandii .

 

Herkules Poirot  wyciągnął  z kosza na śmieci  to foliowe opakowanie, niesamowicie skomplikowanie poskładane, polepione taśmami  

i zadał sobie trochę trudu, by to w strzępkach poukładać i wyfocić .  I tam , na "rewersie" tych folii dopiero sama chińszczyzna.

Myślę, że nie odkrywam Ameryki, podobne paczuszki napewno już niejeden z Was rozdzierał, by dostać się do sedna sprawy .

Fotki jutro...

 

Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.