Skocz do zawartości
  • 0

Refraktor SVBONY 80 ED - czy to się nada do astrofoto?


ceokiusz

Pytanie

Cześć i czołem,

czy ktoś z Was używa może albo potrafi powiedzieć cokolwiek o tym refraktorze SVBONY SV503 80 ED. Jego cena jest dosyć atrakcyjna nie da się ukryć, ale opini w sieci bardzo mało.

Potrzebuje jakiś w miarę budżetowy sprzęt na początki astrofotografii.

 

link > https://pl.aliexpress.com/item/4000931908392.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.76a669a7k9GlSf&algo_pvid=72f81f47-fd80-48f1-88bd-c5233808d180&algo_expid=72f81f47-fd80-48f1-88bd-c5233808d180-0&btsid=2100bdd016126415359386712ece5b&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_SVBONY-SV503-80ED-F7-teleskop-OTA-achromatyczny-refraktor-rura-2-podw-jna-pr-dko-Focuser.webp

 

Edytowane przez ceokiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nawet najcieńsza podkładka, czyli 0.1mm, już pogarszała krzywiznę, więc działam z niemodyfikowaną odległością korektora od matrycy. I nadal jestem zadowolony z tego refraktora. Póki nie kupię porządnego trypletu zapewne tak pozostanie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich,

będę kontynuował wątek dotyczący tego refraktora. Prawdopodobnie skorzystam z dobrej ceny na polskim Amazonie: 1720zł i go zamówię. Są jeszcze 2 szt. https://www.amazon.pl/refraktor-Apochromatyczny-refraktora-astrofotografii-astronomii/dp/B086ZGHQCB/

Jestem mocno początkujący, co prawda miałem okazję już kiedyś coś pooglądać, ale to było 25 lat temu i TAL1. Teraz mam ochotę popatrzeć na niebo sam, pokazać dzieciom, może wejść w astrofoto. Mam balkon w centrum dużego miasta od południowej strony, więc chcę nabyć sprzęt również mobilny, by zabierać go również pod ciemniejsze niebo.

Będę kompletował zestaw, a więc montaż, okulary, szukacz, kątówka. W weekend czeka mnie sporo czytania (zagraniczne fora, polskie przejrzane), ale jeżeli ktoś z Was będzie się chciał podzielić świeżym spostrzeżeniami będę wdzięczny. A może i ktoś się skusi, bo cena wydaje się na ten moment nie do pobicia na ED80 :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cena rewelacyjna. Co prawda rok temu dało się go kupić jeszcze taniej, ale to były początki sprzedaży ED przez SVBony i mieli mocno zaniżone ceny. @opcio kupuj natychmiast póki jest.

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem czy nie lepiej za podobne pieniądze kupić np. używany ED80 od SW czy Oriona itp (akurat nawet jest na sąsiedniej giełdzie) będzie znacznie lepszy optycznie, i zapewne mniej AC niż w svbony...

Edytowane przez Maetrik
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Maetrik napisał:

Nie wiem czy nie lepiej za podobne pieniądze kupić np. używany ED80 od SW czy Oriona itp (akurat nawet jest na sąsiedniej giełdzie) będzie znacznie lepszy optycznie, i zapewne mniej AC niż w svbony...

 

SVBony ma lepszy wyciąg z mikroruchami. Co do optyki, trudno powiedzieć który lepszy, zwłaszcza, że mają nieco inną światłosiłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, Maetrik napisał:

Nie wiem czy nie lepiej za podobne pieniądze kupić np. używany ED80 od SW czy Oriona itp (akurat nawet jest na sąsiedniej giełdzie) będzie znacznie lepszy optycznie, i zapewne mniej AC niż w svbony...

No właśnie, jest też Celestron tu na giełdzie. Brakuje mi wiedzy i porównania... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.