Skocz do zawartości
  • 0

Luneta obserwacyjna 25x80 bez monet


PHU MARPOL

Pytanie

Witam,

 Musze nabyć lunetę zewnętrzną jak w temacie. Będzie to wyposażenie infrastruktury do obserwacji ptaków na terenie Natura 2000. Czy może ktoś podpowiedzieć gdzie można taki sprzęt kupić. Firma Uniwersał odpada ze względu na złe opinie i nieterminowość. Dysponuje budżetem w wysokości 9 500 brutto. Poza Uniwersał nic w Internecie nie znalazłem i jestem zielony w tym temacie. Może być podobny model lub odpowiednik.

Z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • 0
9 godzin temu, PHU MARPOL napisał:

Witam,

 Musze nabyć lunetę zewnętrzną jak w temacie. Będzie to wyposażenie infrastruktury do obserwacji ptaków na terenie Natura 2000. Czy może ktoś podpowiedzieć gdzie można taki sprzęt kupić. Firma Uniwersał odpada ze względu na złe opinie i nieterminowość. Dysponuje budżetem w wysokości 9 500 brutto. Poza Uniwersał nic w Internecie nie znalazłem i jestem zielony w tym temacie. Może być podobny model lub odpowiednik.

Z góry dzięki za pomoc.

 

Czy luneta ma być w terenie 24h / 365 dni?

Czy też będzie wystawiana / chowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wybaczcie pytanie trochę poboczne: czy takie lunety mają jakieś zabezpieczenie przed spoglądaniem na Słońce? Czy są tak montowane, żeby nie dało się spojrzeć na nie? Zastanawiam się czy po ewentualnym uszkodzeniu wzroku ktoś później nie uzna, że trzeba za karę oskubać z kasy właściciela lunety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

"Znalazłem"  w internetach nieznana mi dotąd firmę
 LUNETTIX – Polskie lunety widokowe na monety / Coin & Non coin operated viewing telescope 
Viewing telescope, Beobachtungsfernrohr, Luneta widokowa, Lunette, LUNETTIX | eBay
Jak tak patrzę po parametrach to za cholerę nie zgadzają się z użytym okularem - Plosslem Celestron Omni  32mm, nawet pomijając jego pole własne :D
Krótki wyciąg danych dla leniwych ( z powyższych linków):

Średnica obiektywu: 90mm
Średnica obrazu okularu: 9mm   - (zapewnie źrenica wyjściowa ?)
Kąt widzenia okularu: 60 stopni  - (xD)
Pole widzenia: 7,5 stopnia - (patrz niżej)
Pole widzenia: 75m na odległości 1000m -  ( czyli około 4.3 ° )
Powiększenie: 25 razy (* możliwość konfiguracji w zależności od odległości obserwowanych obiektów)
Szerokość lunety: 650mm

Ciekawe jaka jest ogniskowa i realne parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.