Jump to content

18 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy

Recommended Posts

Konkurs ADEPT 2021

Ogłaszam wszem i wobec, że pytania na konkurs zostały ułożone.

Tradycyjnie 30 pytań w formie testu wielokrotnego wyboru.

Pytania są proste ja budowa cepa, nawet nie ma się nad czym zastanawiać :D

Czy opcja przyjazdu w piątek po północy do ośrodka jest dla osób, które mają standardowo opłacony zlot, czy dla tych którzy dopłacali za środę? Od której zaczyna się doba hotelowa standardowo?

Godzinę temu, angelscorpion napisał:

Mają, ale można grać tylko w 50% składzie... 

W takiego 50% debla można grać całkiem skutecznie.

• Haha 2

Z innej beczki - czy z nowej obwodnicy Sanoka jest możliwość zjazdu do centrum (do McD przy rondzie)?

4 godziny temu, Alice napisał:

Czy opcja przyjazdu w piątek po północy do ośrodka jest dla osób, które mają standardowo opłacony zlot, czy dla tych którzy dopłacali za środę? Od której zaczyna się doba hotelowa standardowo?

Nie. Musisz mieć rezerwację od środy.

• Like 1
2 godziny temu, angelscorpion napisał:

Nie próbowałem, ale wg Google maps jest zjazd - rondo z obwodnicy i ulicą Konopnickiej dałoby radę 

To wiem. Ale nie jestem pewien, czy rondo jest już połączone z miastem....

8 godzin temu, Marcin_G napisał:

To wiem. Ale nie jestem pewien, czy rondo jest już połączone z miastem....

Zapisani od środy, sprawdźcie pocztę. 

Trudna decyzja, bo prognozy pokazują szansę na pogodę od przyszłego poniedziałku.

W dniu 1.05.2021 o 18:15, marlborothc napisał:

cześć . planuje jechać tą trasą . wyjazd w piątek z Hamburga około godziny 8-9 . w Gliwicach moge być około 17.Mam duże autko jak coś 

Zrzut ekranu (3).png

A mi się zawsze zdawało że mam daleko na zlot..... :D

Tej wiosny mnie nie będzie z Wami. Gorąco pozdrawiam i życzę pogody !!!

• Like 2
  • Sad 1
Posted (edited)
8 godzin temu, Piotr4d napisał:

Zapisani od środy, sprawdźcie pocztę. 

Trudna decyzja, bo prognozy pokazują szansę na pogodę od przyszłego poniedziałku.

Może od Piątku do Środy? :) 

Edited by Agatek
  • Like 1
Godzinę temu, Arthur Skoracki napisał:

A w ogóle jak tam na miejscu wygląda sprawa żeby sobie zrobić np. Kawe? Jest jakiś ogólno dostępny czajnik czy coś takiego? 

Jeśli chodzi o domki to w każdym jest czajnik z tego co pamiętam.

2 godziny temu, tex88 napisał:

Przyjazd w piątek na własną rękę z noclegiem w aucie, a na zlocie zostajemy do środy ?

Ja bym chętnie, tak po prostu wykupiła jeszcze jeden dodatkowy nocleg.

Witajcie

Przypomnę, że zlot trwa od soboty (dawniej czwartek) do wtorku (dawniej niedziela).

Sobota (dawniej czwartek) jest dniem zjazdowym zaś niedziele i poniedziałek (dawniej piątek i sobota) to dni zlotowe z zajęciami i dzień kończący zlot to wtorek (dawniej niedziela) :)

Osoby które zapisały się na "przyjazd we środę" mogą przyjechać powiedzmy w piątek lub zostać do środy.

Takie są zasady na ten zlot i nie ulegną już zmianie gdyż nie ma na to czasu ani możliwości.

Proszę Was o wyrozumiałość gdyż i tak jest to dla mnie duże wyzwanie organizacyjne.

Osoby które przyjadą w piątek dostaną jakiś ciepły posiłek oraz standardowo śniadanie do łóżka :)

Taki jest przywilej tych co przyjeżdżają wcześniej. :D

W domkach jest wyposażenie kuchenne więc kawa i herbata jest do zrobienia.

Więcej szczegółowych informacji dostaniecie już wkrótce za pomocą maila systemowego.

Jedno jest pewne, wszystko organizujemy zgonie z prawem.

Trzymajcie się ciepło :)

• Like 2
  • Thanks 1
2 godziny temu, Arthur Skoracki napisał:

A w ogóle jak tam na miejscu wygląda sprawa żeby sobie zrobić np. Kawe? Jest jakiś ogólno dostępny czajnik czy coś takiego? 

w barze można zamówić kawę z ekspresu, ale czy bar będzie czynny w pandemii, to nie wiem.

6 minut temu, cyberboss napisał:

w barze można zamówić kawę z ekspresu, ale czy bar będzie czynny w pandemii, to nie wiem.

no jak może być nie czynny???

• Love 1
Godzinę temu, Arthur Skoracki napisał:

Tyle że ja nie w domku :P

Można zawsze wpaść w odwiedziny do jakiegoś domku po wrzątek :) Jakby co można wpadać do 11. Ale fakt w barze też można zamówić pycha kawę z ekspresu.

7 minut temu, cyberboss napisał:

Można zamówić i wziąć na zewnątrz. 

Czy w sobotę wieczorem bedzie się cos działo?

Zabiorę  sprzet który  nie potrzebuje czystego nieba.

Mogę wpasc tylko na zlot  po południu w Sobotę i zostać do Niedzieli po południu ,nie wiem czy ma to sens....Czy w Ośrodku da się wynajac pokoj na te jedną noc lub miejsce pod  namiot czy trzeba szukać noclegu po okolicy?

5 minut temu, Flaytec1 napisał:

Czy w sobotę wieczorem bedzie się cos działo?

Przede wszystkim działo się będzie w sobotę wieczorem. Nie żeby inne dni były jakoś mniej atrakcyjnie.

• Love 1
W dniu 2.05.2021 o 13:15, dobrychemik napisał:

Czy w ośrodku mają stół pingpongowy? 

W dniu 2.05.2021 o 20:06, angelscorpion napisał:

Mają, ale można grać tylko w 50% składzie... 

Forest_Gump_Ping_Pong.gif

• Like 1
  • Haha 3
11 godzin temu, Piotr4d napisał:

Przede wszystkim działo się będzie w sobotę wieczorem. Nie żeby inne dni były jakoś mniej atrakcyjnie.

Taki paradoks tym razem, zwykle w sobotę to już przedwyjazdowa smuta.

• Like 1
  • Darek_B locked, unpinned and unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 59 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 21 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 131 replies
    • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
        • Like
      • 247 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.