Skocz do zawartości

18 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

 

Kogo jeszcze denerwuje obserwacja przez dużego  Newtona, co oznacza czasami korzystania z drabinki (2-3 stopniowa) :) ? Którą pewnie murzę wziąć ze sobą do auta.

W perspektywie zlotu: po skończonej nocnej obserwacji zwijacie sprzęt czy zostawiacie go rozstawionego ? Zakładam, że większość bierzecie swoje zabawki ze sobą na zlot. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bacHor napisał:

 

Kogo jeszcze denerwuje obserwacja przez dużego  Newtona, co oznacza czasami korzystania z drabinki (2-3 stopniowa) :) ? Którą pewnie murzę wziąć ze sobą do auta.

W perspektywie zlotu: po skończonej nocnej obserwacji zwijacie sprzęt czy zostawiacie go rozstawionego ? Zakładam, że większość bierzecie swoje zabawki ze sobą na zlot. 

 

 

 

 

Zawsze wszytko stoi, ewakuacja następuje wyłącznie w trakcie deszczu :) Jak ktoś ma jakiś mobilny zestawik, to nie problem, ale jak ktoś się godzinę rozkłada, to tak trochę jak dla mnie mija się z celem.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośrodek jest na wyłączność. Do tej pory, z tego co wiem, nikomu nic nie zginęło. W sensie nie zmieniło właściciela przez złą wolę osób trzecich. 

A na polu często stał sprzęt  za setki tysięcy złotych w sumie.  

Warto natomiast pomyśleć o zabraniu za sobą ochrony przed rosą i umiarkowanym  deszczem, typu pokrowiec/ worek/ torba z Auchan:D, tak aby choć trochę zabezpieczyć setup.

W przypadku  setupu astrofoto gdzie wartością jest miejsce pod setup i ustawienie montażu na północ części osób zabiera tubę i/lub kamerę do domku, a montaż zostaje na polu.

 

Edytowane przez Piotr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy

20 osób nie określiło się czy przyjeżdża w piątek czy zostaje do środy więc przerzucam te osoby automatycznie na środę.

Mam na myśli oczywiście te osoby które zarezerwowały przyjazd we środę.

 

Pozdr Adamo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam87 napisał:

Mam pytanie, czy nie będąc zapisanym na zlot można się na nim pojawić ?

Tak ale tylko przez jeden dzień i musisz się zapisać przez system. Muszę mieć twoje dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Adamo napisał:

Moi drodzy

20 osób nie określiło się czy przyjeżdża w piątek czy zostaje do środy więc przerzucam te osoby automatycznie na środę.

Mam na myśli oczywiście te osoby które zarezerwowały przyjazd we środę.

 

Pozdr Adamo

K....a pogubiłem się.

To Zlot jest od Środy ? tej Środy?.

Czy od Soboty do Wtorku?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wampum napisał:

K....a pogubiłem się.

To Zlot jest od Środy ? tej Środy?.

Czy od Soboty do Wtorku?.

Może kiedyś tak zrobimy....:)

Pisałem już ale powtórzę,

Zlot jest od soboty do wtorku.

Planowany był od czwartku do niedzieli jak co roku.

Od dawna było tak, że część (mniejsza) przyjeżdżała już we środę przed zlotem aby sobie wydłużyć pobyt w Biesach.

W takim przypadku była opcja zapisania się na tą środę (jak było wcześniej) i tak to zostało bo zaskoczyła nas sytuacja z nieco późniejszym odblokowaniem hoteli.

Teraz osoby które zapisane były na ową środę mogą przyjechać w piątek późnym wieczorem lub zostać jeden dzień dłużej gdyż zapłacili za jeden dzień dodatkowy.

Czy to jest jasne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Adamo napisał:

Może kiedyś tak zrobimy....:)

Pisałem już ale powtórzę,

Zlot jest od soboty do wtorku.

Planowany był od czwartku do niedzieli jak co roku.

Od dawna było tak, że część (mniejsza) przyjeżdżała już we środę przed zlotem aby sobie wydłużyć pobyt w Biesach.

W takim przypadku była opcja zapisania się na tą środę (jak było wcześniej) i tak to zostało bo zaskoczyła nas sytuacja z nieco późniejszym odblokowaniem hoteli.

Teraz osoby które zapisane były na ową środę mogą przyjechać w piątek późnym wieczorem lub zostać jeden dzień dłużej gdyż zapłacili za jeden dzień dodatkowy.

Czy to jest jasne?

 

A czy nie będąc zapisanym na zlot na środę, można przyjechać w piątek i ewentualnie z tego powodu przenocować w samochodzie, namiocie lub przy odrobinie szczęścia w pokoju?

Pytam bo z powodów prywatnych nie wiem czy będę na zlocie ale jutro (w środę) podejmę decyzję po skonsultowaniu z domownikami.

W piątek mam zajęcia w Jeleniej Górze i bez sensu byłoby wracać do domu. Wolałbym grzać autostradą w Bieszczady. No chyba, że ktoś ze znajomych się chce ze mną zabrać. 

Wszystko uzgodnię z rodziną i dam znać czy w ogóle będę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, artystasiak napisał:

 

A czy nie będąc zapisanym na zlot na środę, można przyjechać w piątek i ewentualnie z tego powodu przenocować w samochodzie, namiocie lub przy odrobinie szczęścia w pokoju?

Pytam bo z powodów prywatnych nie wiem czy będę na zlocie ale jutro (w środę) podejmę decyzję po skonsultowaniu z domownikami.

W piątek mam zajęcia w Jeleniej Górze i bez sensu byłoby wracać do domu. Wolałbym grzać autostradą w Bieszczady. No chyba, że ktoś ze znajomych się chce ze mną zabrać. 

Wszystko uzgodnię z rodziną i dam znać czy w ogóle będę. 

Już Ci odpowidam....robią fochy, w oólne musisz chyba zapłacić za 4 dni i nie ważne czy będziesz 2-czy 4 dni.  Chyba sobie odpuszę....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wampum napisał:

Już Ci odpowidam....robią fochy, w oólne musisz chyba zapłacić za 4 dni i nie ważne czy będziesz 2-czy 4 dni.  Chyba sobie odpuszę....

 

Szkoda by było, bo i ja wtedy nie dojadę :-(. W zeszłym roku na Kudłaczach jakoś nie było problemu, żeby zawitać na dwa dni. W tym roku też nie będzie problemu. Trochę żal, że się nie pozna astroziomów znanych do tej pory tylko z nicku.

Edytowane przez wfifiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wampum napisał:

Już Ci odpowidam....robią fochy, w oólne musisz chyba zapłacić za 4 dni i nie ważne czy będziesz 2-czy 4 dni.  Chyba sobie odpuszę....

 

Drogi Wampumie,

Przyjedź na zlot i przejmij moje obowiązki.

Chętnie oddam organizację po 18-tu latach.

Zlot to nie jest działalność gospodarcza.

Ja też chcę być uczestnikiem zlotu.

 

 

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adamo napisał:

Drogi Wampumie,

Przyjedź na zlot i przejmij moje obowiązki.

Chętnie oddam organizację po 18-tu latach.

Zlot to nie jest działalność gospodarcza.

Ja też chcę być uczestnikiem zlotu.

 

 

Przepraszam ale nie rozumiem.....

To brzmi dosłownie.

"Jakbyś się pojawił to będzie z Tobą tyle problemów i pracy, zajmiesz mi cenny czas"...człowieku jestem dorosły, nie potrzebuję niański na zlocie.

Dobra nie ma tematu, pojadę sobie kiedy będę chciał w Bieszczady.

Pozdrawiam.

 

 

 

  • Dziękuję 1
  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!!

Panowie, nie ma co się na siebie obrażać i robić zadymy. Rozumiem Adamo i zdaję sobie sprawę, że w dobie zamieszania covidowego organizacja takich imprez nie jest łatwa. Jestem pewien, że jakoś się dogadamy i uda nam się wspólnie popatrzeć w niebo. W rewanżu możemy na zlocie opracować jakoś ten kłopot (posprzątać puste butelki czy puszki...., skolimować początkującemu niutka....).

Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszam w sobotę koło 9 z Trzcianki. Trasa poniżej. Jadę sam. zabieram ze sobą graty  (telep, piwo, kable , wóda...).

W jedna stronę mogę kogoś zabrać po drodze. Wracam we wtorek, ale jadę do Chrzanowa.  

Jak ktoś szuka podwózki (zabieram tylko kogoś z gratami, bo bez gratów to można sobie pociągiem pojechać!) to zapraszam na prv. 

 

 

AstroTRASA.JPG.ffe19d9e7a958dfc4bcf09129b32f297.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 :new_shocked: Konkurs Hardcore 2021 :new_shocked:

 

 

Do konkursu może przystąpić każdy uczestnik zlotu. :Lighten:

 

W konkursie biorą udział drużyny 2 lub 3-osobowe. :gathering:

 

Nagrodą w konkursie jest zabawa, chwała, słit-focie i butelka doskonałego astro-wina (za pierwsze miejsce). :partytime2:

 

W tym roku Hardcore składa się z 3 etapów:

 

1. Astro-Krzyżówka --- AstroKrzyż

2. Quiz z zamkniętymi odpowiedziami abcd --- "Dziś pytanie, dziś odpowiedź"

3. NIESPODZIANKA! Zawody w drużynowe składanie X w celu uratowania załogi --- Apollo 13

 

 

WILKOMEN DLA WICZYC I WILKÓW

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wampum napisał:

Przepraszam ale nie rozumiem.....

To brzmi dosłownie.

"Jakbyś się pojawił to będzie z Tobą tyle problemów i pracy, zajmiesz mi cenny czas"...człowieku jestem dorosły, nie potrzebuję niański na zlocie.

Dobra nie ma tematu, pojadę sobie kiedy będę chciał w Bieszczady.

Pozdrawiam.

 

 

 

To dziwne, masz wymagania i mało zrozumienia a twierdzisz że jesteś dorosły :)

Przyjedź i wyjaśnij swoje wątpliwości jako dorosły człowiek. Jakoś tylko Ty masz dylematy.

Zrozum mnie, że organizacja takiej imprezy to nie grill u sąsiadów.

Na prawdę nie mam urazy ale mam wrażenie że mnie nie rozumiesz.

Musiałem wprowadzić pewne zasady bo inaczej wychodzi bałagan a co za tym idzie kłopoty finansowe a nikt ich nie chce.

Pozdrawiam Adamo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.