Skocz do zawartości

18 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przy okazji pytanie. Czy ktoś planuje focić obiekty nisko nad horyzontem ? Z tego co zdążyłem się zorientować z ośrodka raczej będzie ciężko ustrzelić np. Strzelca. 
Czy ktoś ma w planach wybrać się poza ośrodek na astrofoto ? Gdzie ? 
Osobiscie chodzi mi po głowie górka w Stężnicy, ale może ktoś ma inne pomysły ? 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, TUR napisał:

Mam przy okazji pytanie. Czy ktoś planuje focić obiekty nisko nad horyzontem ? Z tego co zdążyłem się zorientować z ośrodka raczej będzie ciężko ustrzelić np. Strzelca. 
Czy ktoś ma w planach wybrać się poza ośrodek na astrofoto ? Gdzie ? 
Osobiscie chodzi mi po głowie górk a w Stężnicy, ale może ktoś ma inne pomysły ? 

Jedziemy na górkę! 

To chyba najlepsza miejscówka. Zastanawiam się tylko czy wejście na teren będzie dostępne.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr4d napisał:

Jedziemy na górkę! 

To chyba najlepsza miejscówka. Zastanawiam się tylko czy wejście na teren będzie dostępne.

Można wjechać na górkę od strony górki, czyli od asfaltu bezpośrednio, bez konieczności wchodzenia na teren ośrodka dawnych zlotów.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, dobrychemik napisał:

 

Czyżby Marcin właśnie skonstruował nowy montaż paralaktyczny do swojego LEGO? Klimatyczny 

Chemik, chemik - o wydobyciu ropy naftowej na podkarpaciu to Ty słyszał?

Oto cały montaż - troche długo się go rozstawia ale sztywność i precyzja trackingu z najwyższej półki!

FX309930.JPG

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marcin_G napisał:

Można wjechać na górkę od strony górki, czyli od asfaltu bezpośrednio, bez konieczności wchodzenia na teren ośrodka dawnych zlotów.

 

To wiem.

Ale zawsze to wtargnięcie, bo górka leży na terenie "Natura Park"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotr4d napisał:

To wiem.

Ale zawsze to wtargnięcie, bo górka leży na terenie "Natura Park"

No właśnie to nie jest do końca takie jasne, bo przez górkę przechodzi ogrodzenie, ale w południowo-wschodniej części górki jest ona POZA Natura Park.

Podczas ostatniego zlotu stężnickiego wybrała się tam spora grupa lornetkowiczów. Pojechaliśmy autami, od asfaltu

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin_G napisał:

No właśnie to nie jest do końca takie jasne, bo przez górkę przechodzi ogrodzenie, ale w południowo-wschodniej części górki jest ona POZA Natura Park.

 

 

No to w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roztoki są ciemne, ale mają trochę ograniczoną widoczność. Pod tym względem Górka jest lepsza, no i jest zdecydowanie bliżej 14min. vs 44min. drogi.

Ale do rozważenia jest każda z opcji.

Edytowane przez Piotr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TUR napisał:

Mam przy okazji pytanie. Czy ktoś planuje focić obiekty nisko nad horyzontem ? Z tego co zdążyłem się zorientować z ośrodka raczej będzie ciężko ustrzelić np. Strzelca. 
Czy ktoś ma w planach wybrać się poza ośrodek na astrofoto ? Gdzie ? 
Osobiscie chodzi mi po głowie górka w Stężnicy, ale może ktoś ma inne pomysły ? 

Też chętnie pojadę na górkę w Stężnicy, tylko ja na obserwacje, a nie foto ;)

Odnośnie terenu "Natura Park". Byłem tam we wrześniu 2020 i zdecydowałem, że mimo zakazu, zaryzykuję i wjadę tam autem. Kiedy już się zbierałem z obserwacji na miejsce przyjechał chyba właściciel (albo osoba pilnująca tego terenu?). Na początku wydawało mi się, że jest "wrogo" nastawiony i po prostu mnie stamtąd przepędzi, ale miałem wrażenie, że po tym jak powiedziałem, że przyjechałem tylko na obserwacje astronomiczne, zmieniał nastawienie na przyjazne. Powiedział, że to jest teren prywatny, ale jeśli przyjeżdżam na obserwacje to wystarczy dać wcześniej znać (podał do siebie numer telefonu) i "zgłosić" że będzie się danej nocy przebywało w tym miejscu. Więc zakładam, że i tym razem wystarczy do niego zadzwonić, powiedzieć że będziemy grupą w tym miejscu i raczej nie powinno być problemów.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr4d napisał:

Roztoki są ciemne, ale mają trochę ograniczoną widoczność. Pod tym względem Górka jest lepsza, no i jest zdecydowanie bliżej 14min. vs 44min. drogi.

Ale do rozważenia jest każda z opcji.

Jeśli chodzi o niebo południowe to przełęcz nad Roztokami jest spoko, widoczność nie jest ograniczona. Może lekko zachód, ale jeśli chodzi o samo południe to jedno z najlepszych miejsc i ciemno tam, ojjj ciemno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adamo napisał:

To dziwne, masz wymagania i mało zrozumienia a twierdzisz że jesteś dorosły :)

Przyjedź i wyjaśnij swoje wątpliwości jako dorosły człowiek. Jakoś tylko Ty masz dylematy.

Zrozum mnie, że organizacja takiej imprezy to nie grill u sąsiadów.

Na prawdę nie mam urazy ale mam wrażenie że mnie nie rozumiesz.

Musiałem wprowadzić pewne zasady bo inaczej wychodzi bałagan a co za tym idzie kłopoty finansowe a nikt ich nie chce.

Pozdrawiam Adamo

Hhhhmmmm........... Jeżeli ma się 30% ośrodka wolnego, a olewa się dwóch astroziomów, którzy chcą przyjechać na dwa dni i zapłacić za dwa dni, to może stąd biorą się problemy finansowe. Przecież to na pewno ponad 400PLN dodatkowych w budżecie. A kłopot chyba żaden. Szkoda, bo taki wyjazd mocniej związał by mnie z tym forum. Mógłbym poznać ciekawych ludzi i być może czegoś od nich nauczyć.

 

Pozdrawiam Wojtek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakby Wam zależało na przyjeździe to byście wzięli telefon, poświęcili 5 minut, zadzwonili do Adama i uzgodnili co i jak potrzeba zrobić żeby przyjechać na zlot. Telefon jest dostępny.

Ja robiłem tak zawsze kiedy miałem wyjątkowe sytuacje, niezależnie czy to było dawno, jak jeszcze byłem nowy w tej społeczności, czy ostatnio. Zawsze można było się dogadać i załatwić co trzeba. 

A tak to jest niepotrzebna, nic nie wnosząca dyskusja na forum, wzajemne żale i potem pozostaje niesmak...

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alice napisał:

Jeśli chodzi o niebo południowe to przełęcz nad Roztokami jest spoko, widoczność nie jest ograniczona. Może lekko zachód, ale jeśli chodzi o samo południe to jedno z najlepszych miejsc i ciemno tam, ojjj ciemno :)

 

Niestety Przełęcz jest tuż za granicą Polski - na Słowacji w ich parku Narodowym Połoniny. Najlepszy widok jest z miejsca po Słowackiej stronie.

Na Słowacji są różne ograniczenia wjazdowe (przedłużone do 25 maja) i na pewno godzina policyjna 1:00-5:00.:
https://www.gov.pl/web/slowacja/ograniczenia-w-ruchu-osobowym-wewnatrz-slowacji

W przeszłości miałem już dwa razy styczność z pogranicznikami na Ruskim Siodle (przełęcz nad Roztokami) raz przyjemną a raz średnio przyjemną .

Podejrzewam że oni monitorują dokładnie to miejsce i na razie bym nie ryzykował.

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tex88 napisał:

Czy ktoś będzie miał użyczyć SW Adventure ? Chcę zrobić kilkanaście klatek Drogi mlecznej na górce w Stężnicy.

A minitrack LX2 wchodzi w grę? 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.