Skocz do zawartości

18 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, dobrychemik napisał:

@Marcin_G to nie kwestia elitarności domu 6. Może po prostu domek SIX kojarzą z domkiem SEX i stąd pozytywne nastawienie ;)

Nie, proszę - nie idźmy w tą stronę. :no: Jak to dobrze że mam długiego......kombiaka; jest gdzie uciec, gdybyś się za bardzo rozkręcił :kwasny:

 

Albo wiesz co? Zrób taką duuuużą tabliczkę:

Bardzo Ulubiony Rekreacyjny Domek Elitarnych Ludzi.

 

Jakby to było w skrócie?:scratchhead:

Edytowane przez Marcin_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że wyskakuję z małą prywatą, ale czy znalazłby się jakiś miły posiadacz modułu Ca-k, który spakowałby go na zlot i użyczył do testów? Aktualnie bawię się głównie z ND3.8 i Solar Continuum oraz od niedawna próbuję przetestować Baader Ca k-line od kolegi @warpal (tylko oczywiście Słońce nie ma zamiaru współpracować ze mną). Lunta w łapkach też miałem, ale obrazy z Ca-k wybitnie mi się podobają :)

 

Z góry i dołu dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tuvoc napisał:

Wybaczcie, że wyskakuję z małą prywatą, ale czy znalazłby się jakiś miły posiadacz modułu Ca-k, który spakowałby go na zlot i użyczył do testów? Aktualnie bawię się głównie z ND3.8 i Solar Continuum oraz od niedawna próbuję przetestować Baader Ca k-line od kolegi @warpal (tylko oczywiście Słońce nie ma zamiaru współpracować ze mną). Lunta w łapkach też miałem, ale obrazy z Ca-k wybitnie mi się podobają :)

 

Z góry i dołu dziękuję.

Ktoś, coś? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2021 o 22:14, Adamo napisał:

Zgłoszę to odpowiednim władzom i zrobim co możem.

Wasze dane i tak są w wielu miejscach w sieci więc te które są w naszej bazie to pikuś.

 

Hej, jak na razie nic się nie zmieniło. Wszystkie moje przeglądarki (Safari i Mozilla na Maku, oraz Edge na Windowsie) zgłaszają problem z certyfikatem. Konkretnie, to Mozilla podaje, że jest nieaktualny:

 

Websites prove their identity via certificates, which are valid for a set time period. The certificate for astrozloty.pl expired on 5/24/2019.

 

To, że luzik, bo nasze dane są w wielu innych miejscach, to trochę taki argument jak "nie ma sensu używać prezerwatywy, bo można umrzeć na tysiąc innych sposobów niż AIDS". Ale widzę, że reszta uczestników ma to kompletnie w nosie, i nawet sobie robi podśmichujki :)

 

Tak jak pisałem - nie znam się na zabezpieczeniach stron www, ale uważam, że dane personalne powinny się znajdować na zabezpieczonych stronach. Od kilku lat nie mam stałego dochodu, z kasą bywa różnie, i nie chciałbym któregoś dnia wyjąć ze skrzynki zawiadomienia, że jakaś firma windykacyjna wszczyna postępowanie, ponieważ na moje dane jest wzięty kredyt, o którym nie wiem i którego nie spłacam :(

 

Być może z powodu nieznajomości tematu robię z igły widły. W takim razie może by jakiś specjalista od informatyki (a chyba wielu tutaj takich) w przystępnych słowach by mi wytłumaczył, dlaczego nie ma się co przejmować nieaktualnym certyfikatem bezpieczeństwa strony, na której wpisujemy nasze pesele.

Edytowane przez Piotr K.
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to na Waszym miejscu bym się nie chwalił że ktoś gdzieś jakieś dane osobowe ( a z tego co widzę to tzw. wrażliwe też) gromadzi- to podpada pod RODO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wessel napisał:

Tak w ogóle to na Waszym miejscu bym się nie chwalił że ktoś gdzieś jakieś dane osobowe ( a z tego co widzę to tzw. wrażliwe też) gromadzi- to podpada pod RODO...

 

Maćku, zmartwię Cię jeszcze w bardziej: wiem jak się nazywasz i tą informację przechowuję w mojej pamięci. Oczywiście, jeśli powołasz się na prawo do bycia zapomnianym, to udam, że to zrobiłem :)

 

Polecam do obejrzenia:

 

  • Kocham 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2021 o 22:59, janekosa napisał:

Jakoś 10 minut temu jak sprawdzałem to mi się wyświetliło ze domek pusty, teraz odświerzyłem i patrzę ze wszystkie miejsca zajęte. Spoko :) Btw rozważam spanie w samochodzie, @Adamo jest taka opcja? Samo wyżywienie?

Witam

Są jeszcze miejsca więc zapisz się a potem jak się zwolnią miejsca po 32 mara to gdzieś Cię przeniosę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2021 o 13:00, Piotr K. napisał:

 

Hej, jak na razie nic się nie zmieniło. Wszystkie moje przeglądarki (Safari i Mozilla na Maku, oraz Edge na Windowsie) zgłaszają problem z certyfikatem. Konkretnie, to Mozilla podaje, że jest nieaktualny:

 

Websites prove their identity via certificates, which are valid for a set time period. The certificate for astrozloty.pl expired on 5/24/2019.

 

To, że luzik, bo nasze dane są w wielu innych miejscach, to trochę taki argument jak "nie ma sensu używać prezerwatywy, bo można umrzeć na tysiąc innych sposobów niż AIDS". Ale widzę, że reszta uczestników ma to kompletnie w nosie, i nawet sobie robi podśmichujki :)

 

Tak jak pisałem - nie znam się na zabezpieczeniach stron www, ale uważam, że dane personalne powinny się znajdować na zabezpieczonych stronach. Od kilku lat nie mam stałego dochodu, z kasą bywa różnie, i nie chciałbym któregoś dnia wyjąć ze skrzynki zawiadomienia, że jakaś firma windykacyjna wszczyna postępowanie, ponieważ na moje dane jest wzięty kredyt, o którym nie wiem i którego nie spłacam :(

 

Być może z powodu nieznajomości tematu robię z igły widły. W takim razie może by jakiś specjalista od informatyki (a chyba wielu tutaj takich) w przystępnych słowach by mi wytłumaczył, dlaczego nie ma się co przejmować nieaktualnym certyfikatem bezpieczeństwa strony, na której wpisujemy nasze pesele.

Sprawdź teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bacHor napisał:

Certyfikat dla https://rejestracja.astrozloty.pl jest jak najbardziej OK. Wystawiony wczoraj przez Certum. 

 

rezerwacje.astrozloty.pl a nie rejestracja

 

natomiast cały krzyk jest o to, że www.astrozloty.pl nie ma prawidłowego certyfikatu. no nie ma, ale tam przecież nikt nie pyta o dane więc nie jest to jakiś wielki dramat :) można wejść na wersję http http://www.astrozloty.pl i nie ma komunikatu o złym certyfikacie bo nie ma żadnego certyfikatu :flirt:

 

pamiętajmy też o tym, że każdy oszust który chce nam ukraść dane osobowe będzie miał prawidłowy certyfikat. bez tego jego model biznesowy by nie działał. certyfikat, który sprawdzają i wyświetlają przeglądarki to nie jest certyfikat uczciwości :P

 

Edytowane przez szuu
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szuu napisał:

natomiast cały krzyk jest o to, że www.astrozloty.pl nie ma prawidłowego certyfikatu. no nie ma, ale tam przecież nikt nie pyta o dane więc nie jest to jakiś wielki dramat

 

Dlatego napisałem, że się na tym nie znam, i prosiłem kogoś kto się zna, żeby mi wytłumaczył, czy ten brak certyfikatu na stronie głównej to jest problem, czy nie jest. W odpowiedzi leciały podśmichujki zamiast konkrety. Jeśli temat jest ogarnięty i działa jak ma działać, to nie mam więcej uwag :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat SSL jest podpięty tylko do poddomeny rezerwacje.astrozloty.pl

Jeśli u kogoś w Was nie działa to coś jest nie tak z przeglararką.

Wszystko jest poprawnie zainstalowane i sprawdzone. Działa.

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale odpadam ze zlotu. Zbyt niepewna jest sytuacja obecnie i wolę całej rodziny nie ciągnąć na wyjazd.

Może w następnym roku, jak już się większość zaszczepi i będzie spokojniej.

 

Dla tych co jednak pojadą, życzę spokojnego, pogodnego wyjazdu i przede wszystkim zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.